10. Alaçatı Ot Festivali Turu

2 GECE 3 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMASI ÇEŞME-ALAÇATI-EFES-ŞİRİNCE

Ara


ÇEŞME-ALAÇATI-EFES-ŞİRİNCE
10. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU 5-7 NİSAN

   2 GECE 2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMASI

  ALAÇATI BAHARDA BİR BAŞKA GÜZEL 

Alaçatı’yı bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık! Siz de bu ayrıcalığı Alibaba Tour farkıyla yaşamaya ne dersiniz?

Bu yıl 10.’su düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali’nde vakit kaybetmeden yerinizi alın!

Her bahar, bin bir çeşit otun çevremizi bezediği günlerde binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nde birbirinden nefis lezzetleri tadabilir, renkli Alaçatı sokaklarını gezebilir, birbirinden güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Reçellerden, bin bir otla yapılmış yemeklere kadar daha önce hiç tatmadığınız lezzetleri tadabilir, festival boyunca yapılacak yarışma, etkinlik ve workshoplarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşarak birbirinden güzel fotoğraflar çekebilir, festival alanında kurulan stantlardan alışveriş yapabilirsiniz.

10. Alaçatı Ot Festivali’nde “Ben de vardım. O anı ben de yaşadım” diyebilmek içine 10. Alaçatı Ot Festivali’ne davetlisiniz.

 

» 1. GÜN : CUMA GECE YOLCULUĞU

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri :


22:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

22:45 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya  Önü 

23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi 
23:50 Kartal Köprüsü Altı

00:10 Çayırova Mc Donald's

02:30 Bursa Almira otel önünden hareket ile çeşme ot festivali için yolculuğumuza başlıyoruz. 

 

» 2. GÜN : CUMARTESİ ÇİÇEKLİ KÖY-ÇEŞME-ALAÇATI OT FESTİVALİ-KUŞADASI
 

Sabah saatlerinde İzmire varmadan önce Çiçekli Köy’de sabah kahvaltısı için mola veriyoruz ( extra ) kahvaltı sonrası panaromik İzmir turu yapıyoruz ve Çeşme'ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme’ye vardığımızda ilk gezi noktamız çeşme kalesi. Çeşme Kalesi gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf için çeşme marinada serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman süresinde sakızlı dondurma yemeyi , sakızlı türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almayı unutmayın .  Serbest zaman sonrasında ot  festivaline katılmak için Alaçatı'ya hareket ediyoruz. 
 Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamaz imiş. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak.Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklar da, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak.Festival sonrası aracımıza binip otelimize doğru yola çıkıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı : Çiçekli Köy'de ekstra olarak alınacaktır.(25 TL) ( tulum peyniri, beyaz peynir, siyah zeytin, yeşil kırma zeytin, domates-salatalık biber tabağı, bal kaymak, tereyağ, çemen, dilimlenmiş zeytin, kurutulmuş domates çeşnisi, lor dolgulu misket biber, ayva reçeli, patlıcan reçeli, sigara böreği, dilimlenmiş sosis, ekşimaya köy ekmeği, termos çay(4 kişiye 17-18 bardak)

Öğle Yemeği : Alaçatı'da serbest öğlen yemeği (ekstra )

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır. (fiyata dahil)

Konaklama : Kuşadası 4* Atlantique Holiday Club Otel Vb.
Güzergah : İstanbul-Çeşme (559 km) , Çeşme-Alaçatı (3 km) , Alaçatı-Kuşadası (149 km)

» 3. GÜN : KUŞADASI-EFES-MERYEM ANA EVİ-YEDİ UYURLAR-ŞİRİNCE

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimiz de alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Efes Antik Kenti’ne hareketediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi,Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi,Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon,Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra,) Efes Antik Kenti gezimizin ardından Hıristiyan inanışına göreMeryem Ananın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisiniyapıyoruz. Kuran-ı Kerim veİncilde adları geçen Eshab-ül Kehf ( 7 Uyurlar ) geziyoruz. 
Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizi de tamamladıktan sonra İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Sizleri aldığımız noktalara bıraktıktan sonra bir başka ALİBABA turunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır

Öğle Yemeği : Hitit Restaurant'ta açık büfe ( Ekstra ) 

Akşam Yemeği : Yolda serbest olarak alınacaktır ( Ekstra )

Konaklama: 3. gün konaklama yoktur. dönüş yolculuğu.

Güzergah: Kuşadası-Efes Antik Kenti ( 21 km ), Efes Antik Kenti-Şirince (10 km ) , Şirince-İstanbul (548 km ) 

 İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ

Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 30 TL’dir.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

-Lüks Araçlarla Ulaşım  

-4* ve 5* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

-İlk Gün Akşam Yemeği

-İkinci Gün Sabah Kahvaltısı

-Rehberlik Hizmetleri

-Zorunlu Seyahat Sigortası 

-Araç İçi Soğuk Sıcak İkramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Öğlen Yemekleri

- Son Gün Akşam Yemeği

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Eksta Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Tüm Özel Harcamalar 

- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

-Lüks Araçlarla Ulaşım  

-4* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

-İlk Gün Akşam Yemeği

-İkinci Gün Sabah Kahvaltısı

-Rehberlik Hizmetleri

-Zorunlu Seyahat Sigortası 

-Araç İçi Soğuk Sıcak İkramlar

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Öğlen Yemekleri

- Son Gün Akşam Yemeği

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Eksta Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Tüm Özel Harcamalar 

- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ DETAYLAR:

Gezi süresi 1 gece 3 gündür.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.Triple odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel durumuna göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemezTur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Alibaba Tour’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Alibaba Tour’un sorumluluğu yoktur.
Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Alibaba Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Alibaba Tour iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Misaifr tarafından turun iptal süreci yurtiçi turlarda 15 gün kaladır.

 

 

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.