Büyük Britanya Turu Türk Hava Yolları İle 2019 Kurban Bayramı Dönemi

BÜYÜK BRİTANYA TURU-5 ÜLKE ve 9 ŞEHİR-İNGİTERE (Londra, Bath, Manchester, Liverpool, Birmingham, Oxford), GALLER (Cardiff), İRLANDA (Dublin), KUZEY İRLANDA (Belfast), İSKOÇYA (Glasgow, Edinburgh)

Ara


BÜYÜK BRİTANYA TURU

5 ÜLKE ve 9 ŞEHİR

İNGİTERE (Londra, Bath, Manchester, Liverpool, Birmingham, Oxford), GALLER (Cardiff), İRLANDA (Dublin), KUZEY İRLANDA (Belfast), İSKOÇYA (Glasgow, Edinburgh)

9GECE 10 GÜN

KURBAN BAYRAMI

(10 - 19 AĞUSTOS 2019)

 

10 Ağustos 2019 Cumartesi: İstanbul - Londra

Sabah saat  05.30’da Atatürk Havalimanı Türk Havayolları kontuarı önünde buluşma.  Saat 07.45’te Türk Havayollarının TK 1979 sefer sayılı uçuşuyla Londra’ya hareket. Yerel saatle 09.50’de Londra’ya varışımız ardından bizi bekleyen özel aracımızla Londra şehir turu. Bu turumuz sırasında Londra’nın dünyaca meşhur simgeleri olan Londra Parlamento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster  Köprüsü, Trafalgar Meydanı, London Eye, Hyde Park, Picadilly Meydani görülecek yerler arasında. Ardından serbest zaman esnasında dilerseniz dünyaca ünlü British Museum’u gezme ya da gezinti ve alışveriş imkanı. Otele transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli ortaçağ gösterisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

11 Ağustos 2019 Pazar: Londra

Sabah kahvaltısından sonra Londra şehir turumuzun devamı: İngiliz Kraliyet ailesinin Londra'daki ikameti Buckingham Sarayi ve saraydaki nöbet değişimi, Londra'nın en büyük yeşil alanı Hyde Park, Kentin ortasından geçen Thames Nehri, Londra Piskaposluğunun merkezi St Paul Katedrali ile Thames nehri üzerindeki Kuleli Köprü görülecek yerler arasında. Daha sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Harry Potter filminin çekildiği Warner Bros Studyosu turu. Ardından otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimiz ekstra Thames Nehri’nde akşam yemekli tekne turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

12 Ağustos 2019 Pazartesi: Londra - Bath - Cardiff

Sabah kahvaltısının ardından Galler’in başkenti Cardiff’e hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bath Şehir turuna katılabilirler. Yaklaşık 2 buçuk saat sonra Bath şehrine varış. Bu turumuzda Romalılar tarafından kurulmuş olan kaplıcaları görüyoruz. Tur bitiminde Cardiff’e hareket.  Cardiff Şehir Turu: Millenium Stadyumu, Cardiff Kalesi, Galler Müzesi, Bakanlik Binasi, Belediye Binasi, Adalet Sarayi. Ardından serbest zaman. Otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz esktra yemekli yöresel müzik ve danslar eşliğinde Gal Gecesi Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

13 Ağustos 2019 Salı: Cardiff - Fishguard - Rosslare - Dublin

Sabah kahvaltısının ardından saat 09:00’da İrlanda’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere Cardiff‘teki otelimizden ayrılış.  Yaklaşık 2,5 saat sonra liman kasabası Fishguard’a varış ve feribota biniş. Saat 13:10’da İrlanda’nın Rosslare kasabasına hareket. Yaklaşık 3 saatlik feribot yolculuğumuzun ardından Rosslare limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İrlanda’nın Başkenti Dublin’deki otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

 

14 Ağustos 2019 Çarşamba: Dublin

Sabah kahvaltısının ardından Dublin Şehir Turu: Parlamento Binasi, Ulusal Müze, Liffey Nehri, Trinity Koleji, Grafton Caddesi, Merrion Meydani, St. Patrick Katedrali, O’Connell Caddesi, St. Stephens Parkı ve Famine Anıtı… Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek ve İrlanda'nın ünlü birasının hikayesini tadımlarla anlatan, çatı barına sahip bira fabrikası Guiness Storehouse’u da ziyaret edeceğimiz Irish Pub turumuza katılabilirler. Otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra akşam yemekli Irlanda gecesine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

15 Ağustos 2019 Perşembe: Dublin - Belfast - Cairnryan - Glasgow

Sabah kahvaltısının ardından Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a hareket. Belfast şehir turumuzda Parlamento Binası, Belediye Binasi, Bariş Duvarı, Albert Saati, High Caddesi ve Köprüsü, St. George Pazarı, Eski Katedral görülecek yerler arasındadır. Ardından serbest zaman. Daha Sonra İskoçya’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere saat 14:30’da Belfast Limanına hareket. Saat 15:30’da feribot ile İskoçya’ya hareket. 2,5 saatlik feribot yolculuğundan sonra İskoçya’nın Cairnryan limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow’a hareket. Geceleme otelimizde.

 

16 Ağustos 2019 Cuma: Glasgow - Edinburgh - Glasgow

Sabah kahvaltısının ardından Glasgow Şehir Turu: Glasgow Üniversitesi, Kelvin Nehri, Glasgow Katedrali, Merchant Meydani, People Palace görülecek yerler arasındadır. Daha sonra şehir merkezinde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği İskoçya’nın başkenti Edinburgh turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Edinburgh Kalesi, Royal Mile Caddesi, Princess Street, Üniversite Binasi, St. Giles Katedrali ve Carlton Tepesi görülecek yerler arasındadır. Bu turumuzda dünyaca ünlü İskoç Viskisi’ni yerinde tadacağız. Ardından Edinburgh şehir merkezinde serbest gezinti ve alışveriş imkanı. Daha sonra otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

 

17 Ağustos 2019 Cumartesi: Glasgow - Manchester - Liverpool

Sabah kahvaltısının ardından Liverpool’a hareket.  Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan dünyaca meşhur futbol takımı Manchester United turu. Liverpool’a varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz dünyaca ünlü Beatles grubunun Liverpool’daki yaşamının izini süreceğimiz ekstra Beatles turumuza katılabilirler. Otele transfer. Akşam rehberimizin düzenleyeceği ekstra akşam yemekli Liverpool Cabaret Gösterisine katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

18 Ağustos 2019 Pazar: Liverpool - Birmingham

Sabah kahvaltısının ardından Liverpool Şehir Turu: Tiyatro Binasi, Liverpool Katedrali, St. George Halls, Albert Dock ve Mersey Nehri görülecek yerler arasındadır. Liverpool Şehir Turu ardından Birmingham’a hareket. Varışımızın ardında panaromik Birmingham şehir turu ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü oyun yazarı Shakespeare’in doğduğu kasaba olan Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

19 Ağustos 2019 Pazartesi: Birmingham - Oxford - Londra

Sabah kahvaltısının ardından Londra’ya hareket.  Yol üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Oxford turuna katılabilirsiniz. Oxford Şehir Turu ardından Oxford şehir merkezinde serbest zaman ve alışveriş imkanı. Londra Havalimanına transfer. Saat 18.25’te Türk Hava Yolları’nın TK 1972 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 00.20’de İstanbul’a varış.

 

FİYATLARA DAHIL OLAN HIZMETLERIMIZ;

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Londra - İstanbul arası uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3*/4* otellerde 9 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Alan - Otel- Alan transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Fisguard - Rosslare Feribot geçiş ücreti,
 • Belfast - Cairnryan Feribot geçiş ücreti,
 • Londra, Cardiff, Dublin, Belfast, Glasgow, Liverpool, Birmingham panoramik şehir turları, Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

FİYATLARA DAHIL OLMAYAN HIZMETLERIMIZ;

 • Vize Ücreti (140 EUR),
 • Seyahat sağlık ve vize sigortası,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL),
 • Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm akşam yemekleri,  
 • Tüm otel ekstraları, 
 • Ekstra Turlar,
 • Şöfor, restoran vb hizmet ve lokal servis tipleri (60 Euro).

 

EKSTRA TURLAR

 

Ortaçağ Eğlencesi | 95 EUR (Yemekli)

10ncu yüzyılın İngitere atmosferinde danslar, müzik ve gösteriler eşliğinde kaçırılmayacak bir akşam yemeği.

 

Warner Bros Stüdyosu Turu | 80 EUR

Kendinizi Harry Potter ve Warner Brothers Stüdyosu'nda, bir büyücülük macerasının içinde bulacaksınız. Ateşotlarının, çikolatalı kurbağaların ve çok özlü iksirlerin diyarına gidiyoruz. Büyü bozma setlerine, en bilindik sahne dekorlarına ve Harry, Ron ve Hermoine üçlüsü tarafından giyilen kostümlere yakından bakacağız. Özel efektlerle ve animatroniklerle ilgili eğlenceli bilgileri, az bilinen gerçekleri ve Hogwarts'ın en iyi saklanan sırlarından bazılarını keşfedin. Büyüleyici Great Hall, Dumbledore'un ofisi ve Gryffindor ortak salonu gibi, filmdeki favori alanlarınızda fotoğraf çekme imkanı. Kaldırım taşlı Diagon Yolu'nda yürüyüp Ollivander Asaları, Flourish and Blotts ve Eeylops Bin Bir Çeşit Baykuş Dükkanı'ndan geçerken bölgede yaşayan cadıların ve büyücülerin fotoğrafını çekeceğiz.

 

Thames Nehri’nde Tekne Turu | 130 EUR (Yemekli)

Şehrin ortasından geçen Thames nehri, Londra'nın en ikonik yerlerinden bazılarını görmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Parlamento Binası, London Eye, Kuleli Köprü göreceğimiz yerler arasındadır.

 

Bath Şehir Turu: | 65 EUR (Yemekli)

İsmini bölgeye ününü kazandıran kapılacalardan alan Bath Şehri aynı zamanda büyük İngiliz romancısı Jane Austen’in tüm eserlerinde önemli yer tutar. Bath’daki yürüyüş gezimizde hem şehrin Gürcü mimarisinin izlerini  görme hem de Antik Roma döneminden kalma hamamları ziyaret etme imkanı bulacaksınız. Gezimiz esnasında tarihi bir lokanta öğle yemeği yiyeceğiz.

 

Gal Gecesi Turu | 100 EUR (Yemekli)

Gal kültürüne ait müzik ve danslar eşliğinde unutamayacağınız bir akşam yemeği sizleri bekliyor.

 

Irish Pub Turu | 55 EUR

İrlanda barlarında gerçekleşen sosyal hayatın, müziğin ve dansın tadını çıkarın. Bu turumuzda yılda bir milyonu aşkın insanın, Dublin gezisinin olmazsa olmazı olarak ziyaret ettiği Guinness'in evininde ücretsiz bir biranın tadını çıkartırken dünyaca ünlü Guinness hakkında her şeyi öğreneceğiz.

 

İrlanda Gecesi | 85 EUR (Yemekli)

İrlanda’nın dünyaca ünlü geleneksel müziği, dansı ve eğlencesi eşliğinde unutulmaz bir akşam yemeği.

 

Edinburgh Şehir Turu | 65 EUR

Bu turumuz esnasında Edinburgh Kalesi, Royal Mile Caddesi, Princess Street, Üniversite Binasi, St. Giles Katedrali ve Carlton Tepesi görülecek yerler arasındadır. Bu turumuzda dünyaca ünlü İskoç Viskisi’ni yerinde tadacağız.

 

Beatles Turu | 75 EUR

Bu turumuzda John, Paul, George ve Ringo'nun büyüdükleri ve tüm dünyayı peşinden sürükleyen bu grubun tanışıp bir araya geldiği yerleri göreceğiz. Dünyanın en iyi bilinen müzisyenleri haline gelecek olan çocukların gerçekten olağanüstü hikayesini keşfedeceğiz.

 

Liverpool Cabaret Gösterisi | 80 EUR (Yemekli)

Muhteşem bir Kabare (müzikli ve danslı şov) eşliğinde keyifli ve unutulmaz bir akşam yemeği yiyeceksiniz.

 

Manchester United Turu | 35 EUR

Futbolun mucidi ve İngiltere’nin en köklü futbol takımlarından biri olan Manchester United’ın dünyaca ünlü stadyumu Old Traffod Stadı’nı ziyaret edeceğimiz bu turumuzda tüm dünya klüplerine kök söktüren bu takımı daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

 

Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi Turu | 70 EUR

Dünyaca ünlü oyun yazarı Shakespeare’in doğduğu kasaba olan Stratford Upon Avon’da yürüyüş gezimiz esnasında yazarın doğduğu evi de ziyaret edeceğiz. Ardından 1608 yılında Avon Nehri’nin hemen yanına inşa edilen İngiltere’nin en muhteşem ortaçağ kalelerinden biri olan Warwick Kale’sini ziyaret edeceğiz.

 

Oxford Şehir Turu | 35 EUR

Bu yürüyüş gezimiz esnasında dünyaca ünlü Oxford Üniversite’sinin en çok fotoğraflanan binaları olan Radcliffe Camera, Bridge of Sighs, Sheldonian Theatre ve  Bodleian Kütüphanesini göreceğiz.

 

 

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ

PAKET 1. GÜNDÜZ TURLARI:

Londra (İngiltere) àWarner Bros. Stüdyosu Turu:                                       80 EUR

Bath (İngiltere) àBath Şehir Turu:                                                               65 EUR

Dublin (İrlanda) à Irish Pub Turu:                                                                55 EUR

Edinburgh (İskoçya) à Edinburg Şehir Turu:                                               65 EUR

Liverpool (İngiltere) à Beatles Turu:                                                            75 EUR

Manchester (İngiltere) à Manchester United Turu:                                      35 EUR

Birmingham (İngiltere) à Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi Turu:     70 EUR

Oxford (İngiltere) à Oxford Şehir Turu:                                                        35 EUR                                                                   

Bu turları paket olarak alındığında 480 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 450 EURO olacaktır. Giriş ücretleri dahildir. Turlar yemeksiz yapılacaktır.

 

 

PAKET 2. TÜM EKSTRA TURLARI:

Londra (İngiltere)  Akşam Yemekli Ortaçağ Eğlencesi:                             95 EUR

Londra (İngiltere) Warner Bros. Stüdyosu Turu:                                        80 EUR

Londra (İngiltere)  Thames Nehrinde Akşam Yemekli Tekne Turu:           130 EUR

Bath (İngiltere) Bath Şehir Turu:                                                                65 EUR

Cardiff (Galler)  Akşam Yemekli Gal Gecesi Turu:                                    100 EUR

Dublin (İrlanda)  Irish Pub Turu:                                                                 55 EUR

Dublin (İrlanda)  Akşam Yemekli İrlanda Gecesi:                                       85 EUR

Edinburgh (İskoçya) à Edinburg Şehir Turu:                                              65 EUR

Liverpool (İngiltere) à Beatles Turu:                                                           75 EUR

Liverpool (İngiltere) à Akşam Yemekli Liverpool Cabaret Gösterisi:          80 EUR

Manchester (İngiltere) à Manchester United Turu:                                    35 EUR

Birmingham (İngiltere) à Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi Turu:   70 EUR

Oxford (İngiltere) à Oxford Şehir Turu:                                                      35 EUR                                                                   

Bu turları paket olarak alındığınızda 970 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 850 EURO olacaktır. Giriş ücretleri dahildir. Tüm gece turlarına yemek dahildir.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

 1. Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 60 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.
 2. Bu turumuzu satın alan misafirlerimizin Schengen vizesi olması gerekmektedir.
 3. Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 4. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir.
 5. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz ve kullanılmayan bacak için iade yapılamaz.
 6. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentemiz sorumluluğunda değildir.
 7. Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası herhangi bir iptal yada değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.
 8. 9 Gece 10 günlük bu turumuzun otel kategorileri 3*/4* merkeze uzak otellerdir. Otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 15 - 35 km'dir.
 9. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 10. Ekstra turlarda gidilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri fiyatlara dâhil değildir.
 11. Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.
 12. 10 Kişi ve üzeri grup rezervasyonlarında ekstra paket turlarının rezervasyon esnasında acenteden alımı zorunludur.
 13. Tur boyunca araçta sıcak - soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.
 14. 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 15. Ekstra turlarda 0 - 4 yaş çocuk ücretsizdir. 4 - 12 yaş arası çocuk %50 indirimlidir.
 16. Otellerin büyük kısmında üç kişilik oda bulunmamadığından TRIPLE oda satışımız yoktur.
 17. Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 18. Otel isimleri "ve benzeri" şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur hareketinden 2 - 3 gün önce verilmektedir.
 19. Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dahil olmadığı turlardır.
 20. Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb..) ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 21. Ekstra tür ücretleri minimum 10 kişinin katılımı göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bu nedenle; Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir
 22. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlıdır. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, rehberin belirleyeceği bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 23. Avantajlı ekstra tur paketlerinden birini satın almış olan misafirlerimiz, içerisinden her hangi bir tura katılmayıp (özel sebep dahilinde olsa bile) iade talebinde bulunması durumunda, tur iadesi indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanacak olup, rezervasyon gerektiren tekne, yemekli, gece showları ve giriş ücreti ödenen turlarda ise iade alma hakkı bulunmayacaktır.
 24. Avantajlı ekstra tur paketlerimizden Paket 1 seçeneğinde öğle yemeği, müze ve ören yeri giriş ücretleri dahil değildir. Renaissance Restaurant’ta (https://renvisegrad.hu/) alınacak olan öğle yemeğini restoran görevlisine veya rehbere ödeme yaparak ayrıca satın alabilirsiniz.
 25. Panoramik şehir turları ve ülkeler arası transferler haricinde otobüs kullanım hakkı ekstra tur satın alan misafirlerimize aittir.
 26. Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 27. Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
 28. Vizenin en çok konaklama yapılan ülkenin konsolosluğundan alınması gerekmektedir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 29. Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve bundan acentemiz sorumlu değildir.
  Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi taktirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 30. Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 31. Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 32. Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Londra - İstanbul arası uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3*/4* otellerde 9 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Alan - Otel- Alan transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Fisguard - Rosslare Feribot geçiş ücreti,
 • Belfast - Cairnryan Feribot geçiş ücreti,
 • Londra, Cardiff, Dublin, Belfast, Glasgow, Liverpool, Birmingham panoramik şehir turları, Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

 • Vize Ücreti (140 EUR),
 • Seyahat sağlık ve vize sigortası,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL),
 • Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm akşam yemekleri,  
 • Tüm otel ekstraları, 
 • Ekstra Turlar,
 • Şöfor, restoran vb hizmet ve lokal servis tipleri (60 Euro).

ÖNEMLİ BİLGİLER

 1. Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 60 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.
 2. Bu turumuzu satın alan misafirlerimizin Schengen vizesi olması gerekmektedir.
 3. Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 4. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir.
 5. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz ve kullanılmayan bacak için iade yapılamaz.
 6. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentemiz sorumluluğunda değildir.
 7. Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası herhangi bir iptal yada değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.
 8. 9 Gece 10 günlük bu turumuzun otel kategorileri 3*/4* merkeze uzak otellerdir. Otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 15 - 35 km'dir.
 9. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 10. Ekstra turlarda gidilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri fiyatlara dâhil değildir.
 11. Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.
 12. 10 Kişi ve üzeri grup rezervasyonlarında ekstra paket turlarının rezervasyon esnasında acenteden alımı zorunludur.
 13. Tur boyunca araçta sıcak - soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.
 14. 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 15. Ekstra turlarda 0 - 4 yaş çocuk ücretsizdir. 4 - 12 yaş arası çocuk %50 indirimlidir.
 16. Otellerin büyük kısmında üç kişilik oda bulunmamadığından TRIPLE oda satışımız yoktur.
 17. Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 18. Otel isimleri "ve benzeri" şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur hareketinden 2 - 3 gün önce verilmektedir.
 19. Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dahil olmadığı turlardır.
 20. Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb..) ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 21. Ekstra tür ücretleri minimum 10 kişinin katılımı göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bu nedenle; Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir
 22. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlıdır. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, rehberin belirleyeceği bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 23. Avantajlı ekstra tur paketlerinden birini satın almış olan misafirlerimiz, içerisinden her hangi bir tura katılmayıp (özel sebep dahilinde olsa bile) iade talebinde bulunması durumunda, tur iadesi indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanacak olup, rezervasyon gerektiren tekne, yemekli, gece showları ve giriş ücreti ödenen turlarda ise iade alma hakkı bulunmayacaktır.
 24. Avantajlı ekstra tur paketlerimizden Paket 1 seçeneğinde öğle yemeği, müze ve ören yeri giriş ücretleri dahil değildir. Renaissance Restaurant’ta (https://renvisegrad.hu/) alınacak olan öğle yemeğini restoran görevlisine veya rehbere ödeme yaparak ayrıca satın alabilirsiniz.
 25. Panoramik şehir turları ve ülkeler arası transferler haricinde otobüs kullanım hakkı ekstra tur satın alan misafirlerimize aittir.
 26. Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 27. Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
 28. Vizenin en çok konaklama yapılan ülkenin konsolosluğundan alınması gerekmektedir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 29. Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve bundan acentemiz sorumlu değildir.
  Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi taktirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 30. Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 31. Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 32. Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.