Büyük Ve Yeni İran Turu Türk Havayolları İle

TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD(1) – ŞİRAZ(2) Türk Havayolları İle 7 Gece 8 Gün

Ara


12 EKİM 2019 CUMARTESİ: İSTANBUL - TAHRAN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 07.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 870 tarifeli seferi ile 09.50’de Tahran’a hareket. Yerel saat ile 13.25’te Tahran’a varış. Varışımızın ardından özel otobüsümüz ile panoramik Tahran şehir turu, şehir turumuzda Azadi Kulesi, Ulusal Müze, Gülistan Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

13 EKİM 2019 PAZAR: TAHRAN

Gülistan Sarayı

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tahran Gülistan Sarayı ve Müzeler Turu’muza katılabilirler. Bu gezimizde; Türk Safevi hanedanından olan I. Tahmasp zamanında başlanmış ve zamanında Kaçar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmış olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralan Gülistan Sarayı’nı, Antik Pers eserlerin, çömleklerin, metal işlerin, kitapların ve madeni paraların sergilendiği bir arkeoloji müzesi olan İran Ulusal Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra yöresel İran mutfağında bir öğle yemeği yiyeceğiz. Ardından İran Devlet Bankası’na ait olan ve dünyanın en pahalı mücevherlerinin sergilendiği Milli Mücevherat Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize tranfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra geleneksel İran müziği eşliğinde akşam yemeği turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

Tahran Gülistan Sarayı ve Müzeler Turu : 60 EUR (Kişi Başı) (Öğle yemeği dahil)

Geleneksel İran Müziği eşliğinde Akşam Yemeği: 70 EUR (Kişi Başı)

 

 

 

 

 

14 EKİM 2019 PAZARTESİ: TAHRAN - İSFAHAN

Borujerdi Evi

Sabah kahvaltısının ardından İsfahan’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlermiz rehberimiz tarafımızdan ekstra olarak düzenlenecek olan Kaşan Turu’muza katılabilirler. Bu turumuzda zengin bir tüccarın eşi için yaptırdığı muhteşem bir mimariye sahip olan Tabatabai Evi, İran`in zengin tüccarlarından Borujerdi`nin hayattayken yaşadığı 40 odası ve 200 kapısı olan Borujerdi Evi, Safevi Devleti döneminden kalan yapılar, mermer zemin ve peyzaj mimarisi ile Fin Bahçesi’ni göreceğiz. Turumuzun ardından İsfahan yolculuğumuza devam ediyoruz. İsfahan’a varışımızın ardından panoramik İsfahan gezisi sırasında Zayende Nehri üzerinde yer alan Siosepol ve Khadju Köprülerini görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

Kaşan Turu: 30 EUR (Kişi Başı)

 

Çehel Sütun Sarayı

15 EKİM 2019 SALI: İSFAHAN

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nıfs-ı Cihan İsfahan Turu’muza katılabilirler. Bu turumuzda; 40 sütun anlamına gelen Çehel Sütun Sarayı, İmam Meydanı olarak da bilinen Nakş-ı Cihan Meydanı, Selçuklular’ın kentteki varlıklarını en iyi açıklayan yapı olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralan İsfahan Cuma Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra dönen restoranda akşam yemeği turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Nıfs-ı Cihan İsfahan Turu: 40 EUR (Kişi Başı)

Dönen Restoran’da Akşam Yemeği: 70 EUR (Kişi Başı)

 

16 EKİM 2019 ÇARŞAMBA: İSFAHAN - MAYBOD - YEZD

Sabah kahvaltısının ardından Zerdüşt dininin merkezi olarak kabul edilen Yezd’e hareket.  Yolumuzun üzerinde İslam öncesi zamana ait önemli eserlerin bulunduğu ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi bekleyen Maybod şehrini panoramik olarak gördükten sonra yolumuza devam edeceğiz. Panoramik Yezd şehir gezisi esnasında Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi’ni görüp dar sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokaklarıda yürüyüş yapacağız. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

17 EKİM 2019 PERŞEMBE: YEZD - ŞİRAZ