Büyük Ve Yeni İran Turu Türk Havayolları İle

TAHRAN (2) - İSFAHAN (2) - YEZD(1) – ŞİRAZ(2) Türk Havayolları İle 7 Gece 8 Gün

Ara


BÜYÜK VE YENİ İRAN TURU

THY İLE

İSTANBUL - TAHRAN

İstanbul Yeni Havalimanı veya Sabiha Gökçen  Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 07.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 870 tarifeli seferi ile 09.50’de Tahran’a hareket. Yerel saat ile 13.25’te Tahran’a varış. Varışımızın ardından özel otobüsümüz ile panoramik Tahran şehir turu, şehir turumuzda Azadi Kulesi, Ulusal Müze, Gülistan Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

TAHRAN

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tahran Gülistan Sarayı ve Müzeler Turu’muza katılabilirler. Bu gezimizde; Türk Safevi hanedanından olan I. Tahmasp zamanında başlanmış ve zamanında Kaçar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmış olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralan Gülistan Sarayı’nı, Antik Pers eserlerin, çömleklerin, metal işlerin, kitapların ve madeni paraların sergilendiği bir arkeoloji müzesi olan İran Ulusal Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra yöresel İran mutfağında bir öğle yemeği yiyeceğiz. Ardından İran Devlet Bankası’na ait olan ve dünyanın en pahalı mücevherlerinin sergilendiği Milli Mücevherat Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize tranfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra geleneksel İran müziği eşliğinde akşam yemeği turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Tahran Gülistan Sarayı ve Müzeler Turu : 60 EUR (Kişi Başı) (Öğle yemeği dahil)

Geleneksel İran Müziği eşliğinde Akşam Yemeği: 70 EUR (Kişi Başı)

TAHRAN - İSFAHAN

Sabah kahvaltısının ardından İsfahan’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlermiz rehberimiz tarafımızdan ekstra olarak düzenlenecek olan Kaşan Turu’muza katılabilirler. Bu turumuzda zengin bir tüccarın eşi için yaptırdığı muhteşem bir mimariye sahip olan Tabatabai Evi, İran`in zengin tüccarlarından Borujerdi`nin hayattayken yaşadığı 40 odası ve 200 kapısı olan Borujerdi Evi, Safevi Devleti döneminden kalan yapılar, mermer zemin ve peyzaj mimarisi ile Fin Bahçesi’ni göreceğiz. Turumuzun ardından İsfahan yolculuğumuza devam ediyoruz. İsfahan’a varışımızın ardından panoramik İsfahan gezisi sırasında Zayende Nehri üzerinde yer alan Siosepol ve Khadju Köprülerini görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Kaşan Turu: 30 EUR (Kişi Başı)

Çehel Sütun Sarayı

İSFAHAN

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nıfs-ı Cihan İsfahan Turu’muza katılabilirler. Bu turumuzda; 40 sütun anlamına gelen Çehel Sütun Sarayı, İmam Meydanı olarak da bilinen Nakş-ı Cihan Meydanı, Selçuklular’ın kentteki varlıklarını en iyi açıklayan yapı olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralan İsfahan Cuma Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra dönen restoranda akşam yemeği turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Nıfs-ı Cihan İsfahan Turu: 40 EUR (Kişi Başı)

Dönen Restoran’da Akşam Yemeği: 70 EUR (Kişi Başı)

İSFAHAN - MAYBOD - YEZD

Sabah kahvaltısının ardından Zerdüşt dininin merkezi olarak kabul edilen Yezd’e hareket.  Yolumuzun üzerinde İslam öncesi zamana ait önemli eserlerin bulunduğu ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi bekleyen Maybod şehrini panoramik olarak gördükten sonra yolumuza devam edeceğiz. Panoramik Yezd şehir gezisi esnasında Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi’ni görüp dar sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokaklarıda yürüyüş yapacağız. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

YEZD - ŞİRAZ

Emir Çakmak Meydanı

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Zerdüşt dininin merkezi Yezd turu’muza katılabilirler. Bu turumuzda; 14. yüzyıldan kalma mavi çini taşlarla süslenmiş Azeri stili bir Şii camisi olan Yezd Cuma Camisi, tarihi Timurlular devrine dayanan Emir Çakmak Meydanı ve Camisi, Zerdüştlerin ibadet yeri olan Ateş Tapınağı’nı göreceğiz. Turumuzun ardından Şiraz’a hareket. Yolumuzun üzerinde Pasargad Antik Kenti’nin kurucusu Büyük Kiros’un Lahit Mezarı’nı göreceğiz. Şiraz’a varışımızın ardından panoramik Şiraz şehir gezisi ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Yezd turu: 40 EUR (Kişi Başı)

ŞİRAZ

Persepolis Antik Kenti

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Persepolis Antik Kenti Turu’na katılabilirler.  UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pers İmparatorluğunun başkenti Persepolis, MÖ 6. yüzyıl sonlarına doğru Pers Kralı I. Darius (Dara) tarafından kurulmuştur. Darius'dan sonra tahta çıkan I. Serhas (Xerxes) ve Artakserkses (Ardaşir) şehri büyüterek çeşitli anıtlarla doldurmuşlardır. Persepolis gezimizin ardından Fars mitolojisi kahramanı Rüstem'i tasvir ettiği düşünülen, anıt mezarların altlarındaki Sasani oymaları sebebiyle "Rüstem'in Resmi" anlamına gelen Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

Persepolis Antik Kenti Turu: 50 EUR (Kişi Başı)

ŞİRAZ - İSTANBUL

Nasırülmülk Camisi

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlencek olan Şiraz Şaheserleri Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda; uzun selvi ve palmiye ağaçlarına, dekoratif havuza ve Eram Sarayı'na ev sahipliği yapan Eram Bahçesi, Zend Hanedanı döneminden kalma tarihi Vekil Camisi, İç mimarisinde pembe renkli fayansların kullanılması nedeniyle popüler kültürde Pembe Cami olarak da anılan Nasırülmülk Camii, İran’lı ünlü şair Hafız’ın Türbesi, Şiraz’ın ünlü Vekil Çarşısı’nı gezeceğiz. Turun ardından serbest zaman. Saat 23.00’da havalimanına transfer.

Şiraz Şaheserleri Turu: 40 EUR (Kişi Başı)

ŞİRAZ - İSTANBUL

Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 885 tarifeli seferi ile 02.10’da İstanbul’a hareket. Saat 05.40’ta İstanbul’a varış.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ;

 • Türk havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Tahran / Şiraz - İstanbul arası uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Tahran, İsfahan, Yazd, Şiraz panoramik şehir turları,
 • 3* ve 4* otellerde 7 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Alan - Otel - Alan transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ;

 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Seyahat sağlık sigortası (20 EUR),
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL),
 • Tüm otel ekstraları, 
 • Ekstra Turlar,

Şöfor ve lokal rehber hizmetleri ve servis bedelleri, (40 Euro geziden önce rehbere ödenir.)

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ;

 • Türk havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Tahran / Şiraz - İstanbul arası uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Tahran, İsfahan, Yazd, Şiraz panoramik şehir turları,
 • 3* ve 4* otellerde 7 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Alan - Otel - Alan transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ;

 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Seyahat sağlık sigortası (20 EUR),
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL),
 • Tüm otel ekstraları, 
 • Ekstra Turlar,

Şöfor ve lokal rehber hizmetleri ve servis bedelleri, (40 Euro geziden önce rehbere ödenir.)

EKSTRA TURLAR

 

Tahran Gülistan Sarayı ve Müzeler Turu | 60 EUR

(Gülistan Sarayı, Ulusal Müze, Milli Mücevherat Müzesi giriş ücretleri , transfer, rehberlik ve öğle yemeği dahil)

Türk Safevi hanedanından olan I. Tahmasp zamanında başlanmış ve zamanında Kaçar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmış olan Gülistan Sarayı’nı, Antik Pers eserlerin, çömleklerin, metal işlerin, kitapların ve madeni paraların sergilendiği bir arkeoloji müzesi olan İran Ulusal Müzesi’ni, İran Devlet Bankası’na ait olan ve dünyanın en pahalı mücevherlerinin sergilendiği Milli Mücevherat Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.

 

Geleneksel İran Müziği eşliğinde Akşam Yemeği | 70 EUR

(Transfer ve akşam yemeği dahil)

İran mutfağına özel yemeklerden oluşan keyifli bir akşam yemeğini geleneksel İran müzikleri eşliğinde yiyeceksiniz.

 

Kaşan Turu | 30 EUR

(Tabatabai Evi, Borujerdi evi, Fin Bahçesi giriş ücretleri , transfer, rehberlik dahil)

Bu turumuzda zengin bir tüccarın eşi için yaptırdığı muhteşem bir mimariye sahip olan Tabatabai Evi, İran`in zengin tüccarlarından Borujerdi`nin hayattayken yaşadığı 40 odası ve 200 kapısı olan Borujerdi Evi, Safevi Devleti döneminden kalan yapılar, mermer zemin ve peyzaj mimarisi ile Fin Bahçesi’ni göreceğiz.

 

Nıfs-ı Cihan İsfahan Turu | 40 EUR

(Çehel Sütun Sarayı, Cuma Camisi giriş ücretleri , transfer, rehberlik dahil)

Bu turumuzda; 40 sütun anlamına gelen Çehel Sütun Sarayı, İmam Meydanı olarak da bilinen Nakş-ı Cihan Meydanı, Selçuklular’ın kentteki varlıklarını en iyi açıklayan yapı olan İsfahan Cuma Camisi göreceğimiz yerler arasındadır.

 

Dönen Restoran’da Akşam Yemeği | 70 EUR

(Transfer ve akşam yemeği dahil)

Her bir saatte tam bir tur atan Dönen Restoran’ın en üst katında şehrin gece manzarasını leziz yemekler yerken seyredebileceksiniz.

 

Zerdüşt dininin merkezi Yezd turu | 40 EUR

(Yezd Cuma Camisi, Emir Çakmak Camisi, Ateş Tapınağı giriş ücretleri , transfer, rehberlik dahil)

Bu turumuzda; 14. yüzyıldan kalma mavi çini taşlarla süslenmiş Azeri stili bir Şii camisi olan Yezd Cuma Camisi, tarihi Timurlular devrine dayanan Emir Çakmak Meydanı ve Camisi, Zerdüştlerin ibadet yeri olan Ateş Tapınağı’nı göreceğiz.

 

Persepolis Antik Kenti Turu | 50 EUR

(Persepolis Antik Kenti, Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanı giriş ücretleri , transfer, rehberlik dahil)

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Pers İmparatorluğunun başkenti Persepolis, MÖ 6. yüzyıl sonlarına doğru Pers Kralı I. Darius (Dara) tarafından kurulmuştur. Darius'dan sonra tahta çıkan I. Serhas (Xerxes) ve Artakserkses (Ardaşir) şehri büyüterek çeşitli anıtlarla doldurmuşlardır. Persepolis gezimizin ardından Fars mitolojisi kahramanı Rüstem'i tasvir ettiği düşünülen, anıt mezarların altlarındaki Sasani oymaları sebebiyle "Rüstem'in Resmi" anlamına gelen Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanını ziyaret edeceğiz.

 

Şiraz Şahserleri Turu | 40 EUR (Kişi Başı)

(Eram Bahçesi, Vekil Camisi, Nasırlmülk Camisi, Hafız’ın Türbesi giriş ücretleri , transfer, rehberlik dahil)

Bu turumuzda; uzun selvi ve palmiye ağaçlarına, dekoratif havuza ve Eram Sarayı'na ev sahipliği yapan Eram Bahçesi, Zend Hanedanı döneminden kalma tarihi Vekil Camisi, İç mimarisinde pembe renkli fayansların kullanılması nedeniyle popüler kültürde Pembe Cami olarak da anılan Nasırülmülk Camii, İran’lı ünlü şair Hafız’ın Türbesi, Şiraz’ın ünlü Vekil Çarşısı’nı gezeceğiz.

 

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ 1: (11 TUR)

TAHRAN’IN SARAYLARI VE MÜZELERİ TURU (ÖĞLE YEMEKLİ)        : 60 EUR

GELENEKSEL İRAN MÜZİĞİ EŞLİĞİNDE AKŞAM YEMEĞİ                    : 70 EUR

KAŞAN TURU                                                                                           : 30 EUR

NIFS-I CİHAN İSFAHAN TURU                                                             : 40 EUR

DÖNEN RESTORAN’DA AKŞAM YEMEĞİ                                         : 70 EUR

ZERDÜŞT DİNİNİN MERKEZİ YEZD TURU                                      : 40 EUR

PERSEPOLİS ANTİK KENTİ TURU                                                       : 50 EUR

ŞİRAZ ŞAHESERLERİ TURU                                                                 : 40 EUR

Bu turları paket olarak alındığınızda 400 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 350 EURO olacaktır. Giriş ücretleri dahildir. Turlar yemeksiz yapılacaktır.

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ 2: (9 TUR)

TAHRAN’IN SARAYLARI VE MÜZELERİ TURU (ÖĞLE YEMEKLİ)        : 60 EUR

KAŞAN TURU                                                                                           : 30 EUR

NIFS-I CİHAN İSFAHAN TURU                                                             : 40 EUR

ZERDÜŞT DİNİNİN MERKEZİ YEZD TURU                                      : 40 EUR

PERSEPOLİS ANTİK KENTİ TURU                                                       : 50 EUR

ŞİRAZ ŞAHESERLERİ TURU                                                                 : 40 EUR

Bu turları paket olarak alındığınızda 260 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 230 EURO olacaktır. Giriş ücretleri dahildir. Turlar yemeksiz yapılacaktır.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

 1. Şöfor ve lokal rehber hizmetleri ve servis tiplerini kapsayan 40 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.
 2. İran, Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.
 3. Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgalarıyla seyahat eden yabancıların İran’a girmelerine izin verilmemektedir. (http://www.mfa.gov.tr/pasaportlarinda-israil-vizesi-veya-giris-cikis-damglariyla-seyahat-edecek-olan-vatandaslarimiza-duyuru---19_08_2010.tr.mfa)
 4. İran’da bayanların başlarını örtmeleri zorunludur.
 5. Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 6. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir.
 7. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz ve kullanılmayan bacak için iade yapılamaz.
 8. Türk Hava Yolları için maksimum valiz ağırlığı 20Kg’dır. El babajı hakkı 7 kg’dır. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentemiz sorumluluğunda değildir.
 9. Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası herhangi bir iptal yada değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.
 10. 7 Gece 8 günlük bu turumuzun otel kategorileri 3* ve 4* otellerdir. Otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 10 - 30 km'dir.
 11. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 12. Ekstra turlarda gidilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri fiyatlara dâhil değildir.
 13. Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.
 14. 10 Kişi ve üzeri grup rezervasyonlarında ekstra paket turlarının rezervasyon esnasında acenteden alımı zorunludur.
 15. 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 16. Ekstra turlarda 0 - 4 yaş çocuk ücretsizdir. 4 - 12 yaş arasu çocuk %50 indirimlidir.
 17. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir. Hindistan’da 3 kişilik odalar genelde küçüktür.
 18. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan tur katılımcısı 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 19. Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 20. Otel isimleri "ve benzeri" şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur hareketinden 2 - 3 gün önce verilmektedir.
 21. Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dahil olmadığı turlardır.
 22. Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb..) ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 23. Ekstra tür ücretleri minimum 20 kişinin katılımı göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bu nedenle; Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir
 24. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlıdır. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, rehberin belirleyeceği bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 25. Panoramik şehir turları ve ülkeler arası transferler haricinde otobüs kullanım hakkı ekstra tur satın alan misafirlerimize aittir.
 26. Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 27. Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
 28. Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve bundan acentemiz sorumlu değildir.
  Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi taktirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 29. Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 30. Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 31. Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.