Doğu Ekspresi İle Kars Turu Tren Gidiş/Uçak Dönüş

4 GECE 5 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş KÜLTÜR TURU Kars çevresi Karayolu transferleri & 3Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik

Ara


DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

4 GECE 5 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş KÜLTÜR TURU

(1.Gün)  İstanbul - Ankara Otobüs ile Ulaşım

(1.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş

(5.Gün) Havayolu ile Kars - İstanbul Dönüş

Kars çevresi Karayolu transferleri & 3Gece Otel Konaklaması & 1Gece

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik

& 3 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası

Tur Ücretlerine Dahildir.

 

 

TUR PROGRAMI

1. Gün: İstanbul Ankara Seyahati - Ankara - Kars Seyahati Doğu Ekspresi

 

Hareket Noktaları: ve Saatleri

09.00 Bakırköy İncirli Doğtaş Önü

09.30 Mecidiyeköy Doğtaş Önü

10.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

10.20 Kartal Köprüsü

11.00 İzmit Halk Evi Önü)

 

Kalkış noktalarımızdan misafirlerimizin alınması ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 5 Saat süren seyahatimizin 17:00 civarında sona ermesini takiben, akşam saat 18:00 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 17:45 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza  yerleşiyor  yerleşiyor  ve  17:55  dan  itibaren  uzun  ve  güzel  bir  tren yolculuğuna  başlıyoruz.  Seyahat  süremizce  Anadolu'nun  her  rengini  mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli  vagonunda  alınacaktır.  Gecemizi  vagonlarımızda  keyifli  bir  uyku  ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

 

2. Gün: Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi

 

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve  bol  bol  fotoğraf  manzaraları  eşliğinde  devam  edecek.  Akşam  saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

 

3. Gün: Ani Harabeleri Turu Çıldır Gölü Turu

 

Sabah  otelimizde  aldığımız  kahvaltının  ardından  Ermenistan  sınırında  yer  alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan

Yalınçayır  köyünü  yol  güzergahımızda  panoramik  olarak  gördükten  sonra  Çıldır Gölüne  ulaşıyoruz.  Burada  verdiğimiz  öğlen  yemeği  molamızın  ardından  Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına  karşın  buzu  kırıp  balık  tutan  balıkçılar  oldukça  ilginç  bir  manzara sunmaktadır.  Uçsuz  bucaksız  bir  buz  pistine  dönen  Çıldır  gölü  üzerinde  (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü  çevresini  keşfederek  geçecek  günümüzde  hava  kararmaya  başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket  ediyoruz.  Yolumuzun  üzerindeki  Şehitler  Anıtı'nı  ziyaret  ettikten  sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme  imkanı  bulacağız.  Yapacağımız  Kars  şehir  turunda:  Rus  işgali  sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali  Konağı  ve  civarındaki  taş  binalar,  Ortodoks  Kilisesi  (Merkez  Camii),  Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı  sonlandırıyor  ve  otelimize  dönüş  yapıyoruz.  Akşam  yemeği  ve Konaklama otelimizde.

 

5. Gün: Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati

 

Otelimizde   aldığımız   sabah   kahvaltımızın   ardından   bugün   gezimizde   Kars merkezinde  bir önceki  gün  eksik  kalan  görülmesi  gereken  yerleri tamamlıyor  ve gezimizin ardından Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. ( Pegasus veya AnadoluJet) havayolları ile Kars - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından Akşam üzeri İstanbul'a varıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul - Ankara Otobüs Ulaşımı

Ankara - Kars - Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon) Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Biletleri( Ekonomi)

Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü Minibüs ulaşım hizmetleri Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

3 Gece Hotel konaklaması

1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

Kişisel harcamalar, Alışverişler

Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir ) Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri

Tüm Öğlen yemekleri

 

İstanbul - Ankara Otobüs Ulaşımı

Ankara - Kars - Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon) Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Biletleri( Ekonomi)

Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü Minibüs ulaşım hizmetleri Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

3 Gece Hotel konaklaması

1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği Zorunlu Seyahat Sigortası

Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

Kişisel harcamalar, Alışverişler

Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir ) Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri

Tüm Öğlen yemekleri

 

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama

 

Türkiye'nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadoluyu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sayfamızda sizin için bir araya getirdik.

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası,

2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir.  Odaların  içerisinde  el  lavabosu,  ayna,  mini  buzdolabı,  çalışma  masası, elbise askısı, raf  ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi  ve  diğer  konularda  bilgi  verilmektedir.  Seyahatin  gündüz  bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette  açılır.  Yataklarda  ;  beyaz  çarşaf,  yastık  kılıfı  ve  yastık,  1  adet  beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur. Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafiler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aparatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet  Vagon  görevlisi  odalarda  kalan  misafirlerin  güvenle  seyahati  ile  ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.

 

GENEL ŞARTLAR

 

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alibaba Tour’un Sorumluluğu yoktur.

 

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin  iflası  veya  herhangi  bir  nedenle  paket  tur  hizmetinin  verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait Özel harcamadır

 

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.