Doğu Ekspresi İle Kars Turu

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU-4 GECE 5 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş KÜLTÜR TURU(1.Gün)  İstanbul - Ankara Otobüs ile Ulaşım-(1.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş

Ara


DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

4 GECE 5 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş KÜLTÜR TURU

(1.Gün)  İstanbul - Ankara Otobüs ile Ulaşım

(1.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş

(5.Gün) Havayolu ile Kars - İstanbul Dönüş

Kars çevresi Karayolu transferleri & 3Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik

& 3 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası

Tur Ücretlerine Dahildir.

 

 

Tur Tarihleri:

28 Aralık 2018 – 01 Ocak 2019

19 Şubat 2019 – 23 şubat 2019

 

 

TUR PROGRAMI

1. Gün: İstanbul Ankara Seyahati - Ankara - Kars Seyahati Doğu Ekspresi

 

Hareket Noktaları: ve Saatleri

09.00 Bakırköy İncirli Doğtaş Önü
09.30 Mecidiyeköy Doğtaş Önü
10.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
10.20 Kartal Köprüsü
11.00 İzmit Halk Evi Önü)

 

Kalkış noktalarımızdan misafirlerimizin alınması ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 5 Saat süren seyahatimizin 17:00 civarında sona ermesini takiben, akşam saat 18:00 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 17:45 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor yerleşiyor ve 17:55 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

 

2. Gün: Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi

 

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

 

3. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

5. Gün: Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati

 

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. ( Pegasus veya AnadoluJet) havayolları ile Kars - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından Akşam üzeri İstanbul'a varıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   İstanbul - Ankara Otobüs Ulaşımı

   Ankara - Kars - Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)

   Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Biletleri( Ekonomi) 

   Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü Minibüs ulaşım hizmetleri

   Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

   3 Gece Hotel konaklaması

   1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması

   Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı

   Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği

   Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

   Kişisel harcamalar, Alışverişler

   Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir )

   Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri

   Tüm Öğlen yemekleri

 

 

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama

 

Türkiye'nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadoluyu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sayfamızda sizin için bir araya getirdik.

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafiler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aparatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir. 

 

 

GENEL ŞARTLAR

 

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alibaba Tour’un Sorumluluğu yoktur.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait Özel harcamadır

 

   İstanbul - Ankara Otobüs Ulaşımı

   Ankara - Kars - Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)

   Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Biletleri( Ekonomi) 

   Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü Minibüs ulaşım hizmetleri

   Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

   3 Gece Hotel konaklaması

   1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması

   Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı

   Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği

   Zorunlu Seyahat Sigortası

   Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

   Kişisel harcamalar, Alışverişler

   Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir )

   Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri

   Tüm Öğlen yemekleri

 

 

GENEL ŞARTLAR

 

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alibaba Tour’un Sorumluluğu yoktur.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait Özel harcamadır

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.