Dolu Dolu Doğu Karadeniz Ve Batum Turu 2019 Kurban Bayramı Dönemi

DOLU DOLU DOĞU KARADENİZ ve BATUM TURU-Bulutların ardında saklı cennet: Karadeniz-KARACA MAĞARASI DAHİL-KÜMBET YAYLASI DAHİL-7 GECE 8 GÜN ( 6 GECE OTEL KONAKLAMASI )

Ara


DOLU DOLU DOĞU KARADENİZ ve BATUM TURU

Bulutların ardında saklı cennet: Karadeniz

 

Mutluysa açar yaylalarının, göllerinin, dağlarının kollarını… Sınırsızca günlük güneşlik sarılır sana.

Denk gelirsen hırçınlığına yağar deli gibi yağmurlar, kudurur denizler, yıkılır dağlar yollara. Yine de kucaklar, bırakmaz. Basar bağrına Karadeniz.

Yağmurunda, çamurunda, güneşinde, karında, dört mevsiminde yaşamaya, görmeye davet eder, bekler bizleri…

Siz de Karadeniz’in davetini kabul etmeye ne dersiniz?

Sizi Karadeniz’i okumaya dinlemeye değil, yaşamaya davet ediyoruz.

Alibaba Tour’dan Dolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum Turu

KARACA MAĞARASI DAHİL
KÜMBET YAYLASI DAHİL

7 GECE 8 GÜN ( 6 GECE OTEL KONAKLAMASI )

 

1.GÜN GECE YOLCULUĞU

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

21:20 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

22:25 Kartal Köprüsü Altı 

22:45 Çayırova Mc Donalds Önü

23:15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı

23:45 Sakarya Berceste Tesisleri

00:30 Düzce T7 Petrol Durağı 

01:30 Kaynaşlı Türsan Park Tesisi

04:20 Eryaman Giriş Kapısı

04:30 Ankamall Adese

04:40 Aşti Otogar Önü( Konya Yönü)

04:45 Armada Karşısı Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önü

 
Not:
 Dönüş yolculuğunda bindiğiniz noktalarda indirileceksiniz. Ankara'daki indirme noktamız: Aşti ve Armada önüdür. İndirme noktaları harici duraklarda indirilemez.

2. GÜN: ÇANKIRI - KASTAMONU - HÜKÜMET KONAĞI - KASTAMONU KALESİ - ŞERİFE BACI ANITI - SAAT KULESİ - NASRULLAH CAMİ - SİNOP KALESİ - SİNOP CEZAEVİ - AKLİMAN - AYHAN KOTRA - HAMSİLOS KOYU - SAMSUN - ONUR ANITI - GAZİ MÜZESİ - BANDIRMA VAPURU

Siz değerli misafirlerimizle buluştuktan sonra ilk olarak Çankırı - Kastamonu arasında bulunan Ilgaz Dağı tünelinden geçerek Evliyalar Şehri olarak da bilinen Kastamonu'ya varıyoruz. Kastamonu'da serpme kahvaltımızı alıyoruz. Kastamonu, denizden 744 km yükseklikte Karaçomak Deresi Vadisi’nde kurulu bir şehirdir. Burada Antik Çağ ve Türk - İslam dönemine ait birçok tarihi eser mevcuttur. Kastamonu şehir turumuza Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu'dan Kastamonu'ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şerife Bacı anıtı ile başlıyoruz. Ardından 131 yıllık tarihi ile İstanbul’dan dönemin padişahı II. Abdülhamit tarafından sürgün olarak Kastamonu’ya gönderilen Saat Kulesi'ni görüp Kastamonu'nun en büyük ve en eski camiisi olan Nasrullah Camii gezimizi yaptıktan sonra Kastamonu Kalesi’ni panaromik olarak görüyoruz. Cumhuriyet Dönemi'nin en önemli mimarlarından Vedat Tek tarafından inşa edilen hükümet konağını fotoğrafladıktan sonra Kastamonu'ya veda ederek Karadeniz’in bir başka güzeliği Sinop'a doğru hareket ediyoruz. Sinop, Türkiye'nin en kuzey noktasında bulunan doğal güzelliğini koruyan tarihi bir liman kentidir. Sinop gezimize Sinop Cezaevi ile başlıyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili bu kale yıllarca cezaevi olarak kullanılıp günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan tarihi Sinop Cezaevi sonrasında UNESCO'nun Dünya Miraslar Listesi’ne giren Sinop Kalesi'ni yakından görme fırsatı buluyoruz. Bu güzel seyrin ardından, Sinop`un simgesi haline gelmiş yarım asırlık ağaçla sanatın buluştuğu adres olan Ayhan Kotra’yı ziyaret ediyoruz. Meşhur Sinop mantısı ile öğle yemeğimizi (extra) aldıktan sonra ülkemizin cennet köşelerinden biri olan ve buzul aşınması sonucu oluşmuş, dünyanın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyu ve Akliman'a doğru gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Gerze ve Bafra ilçelerini panoramik olarak görüp, Cumhuriyet'imizin en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın denize döküldüğü bölgede yer alan Samsun'a varıyoruz. Samsun’da ilk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Samsun’da bir başka durağımız ise Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace (Gazi Müzesi)'ı ziyaret ettikten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Eflani Konağı’nda serpme veya yol güzergahında serbest olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Sinop Örnek Mantı (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Samsun Konaks Otel, Saren Otel vb.

Güzergah: İstanbul - Ankara - Çankırı - Kastamonu - Sinop - Samsun (990 KM)

3.GÜN: TERME AMAZON ANITI - ORDU-BOZTEPE - GİRESUN - TRABZON - AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ - TELKARİ GÜMÜŞ ATÖLYESİ - ZİGANA GEÇİDİ - GÜMÜŞHANE KARACA MAĞARASI - LİMNİ GÖLÜ TABİAT PARKI

Sabah otelimizde yaptığımız kahvaltı sonrasında günün ilk durağı olan şehrin incisi 485 m yükseklikteki Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Kahve molamızın ardından Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Panoramik olarak Giresun Kalesi’ni gördükten sonra Görele Kemençe Müzesi’ne gidiyoruz. Kemençe Müzesi’nde kemençe hakkında bilgiler alıp, müze gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği molamızı Trabzon'da veriyoruz. Yemeğin ardından Trabzon’daki gezimize ilk olarak Kommenos Ailesi tarafından inşa edilen ve günümüzde camii olarak kullanılan Ayasofya Kilisesi ile başlıyoruz. Sonrasında Rum Ermeni taş işçiliğinin en güzel örneğini görebileceğimiz Soğuk Su mevkiindeki Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Trabzon’un ünlü telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünlerini en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunan Saray Gümüş Atölyesi’nde hediyelik alışveriş molası veriyoruz. Ardından dünyanın ikinci zengin mağarası olan Karaca Mağarası’nı geziyoruz. Oluşum itibariyle Damlataş olan bu mağarayı gezerken adeta büyüleneceksiniz. Doğal oluşumların bu kadar bir arada olduğu yüksek oksijen barındıran bu mağaradan resmen büyülenmiş bir şekilde ayrılacaksınız. Sonrasında Gümüşhane'nin yöresel lezzetlerinden birisi olan pestil ve köme alışverişimizi yapıyoruz. Eski zamanlarda sadece yaz aylarında üretilip, bütün bir kış tüketilen pestil ve köme, günümüzde yılın 12 ayı modern tesislerde üretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Alışverişimizi tamamladıktan sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Altınboğa Akçaabat Köftecisi, Tirebolu42 Restaurant, Yörük Çadırı (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Zigana Gümüşkayak Yaylakent Otel, Limni Gölü Tabiat Parkı Evleri

Güzergah: Samsun - Ordu (150 KM), Ordu - Giresun (55 KM), Giresun - Zigana (155 KM)

4.GÜN: HAMSİKÖY - SÜMELA MANASTIRI - MEMİŞAĞA KONAĞI - RİZE - SÜRMENE BIÇAK SARAYI - FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - AYDER YAYLASI - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ - HORON DÜZÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak yolumuz üzerindeki Hamsiköy’e gidiyoruz. Burada meşhur Hamsiköy sütlacını (ekstra) tadıyoruz ve panoramik olarak Hamsiköy’ü fotoğraflıyoruz. Hemen ardından Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı fotoğraf molamızın ardından (Sümela Manastırı 22.09.2015 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tadilata alındığından dolayı ziyarete kapalıdır. Turumuz esnasında panoramik olarak görülecektir.) Bir sonraki durağımız Sürmene ilçesinde bulunan 1800’lü yıllarda yapılmış olan kale ev görünümüyle ve tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağı. Konağı gezip, bahçesindeki çay tarlasında fotoğraflar çekiyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Yol güzergâhımız üzerinde Sürmene’de bulunan Kumbasar Bıçak Sarayı’nda Mehmet Kumbasar tarafından yapılan el yapımı bıçakları gördükten sonra öğlen yemeği için Fırtına Vadisi’ne geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından sizler için 2 tur alternatifimiz bulunmaktadır. (Turlarımıza katılmayacak olan misafirlerimiz için Çamlıhemşin'de serbest zaman verilecektir). Turların ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 m yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, tarihi köprülerin birinde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi ve Horon Düzü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapabilir ya da yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. 

1. Alternatif: Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi: Eski ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi’ne kurulmuş olan Zilkale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 40 TL (Ekstra) Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle ilk olarak “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen Yuva Köyü’nü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan Köyü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında Fırtına Vadisi üzerinde yükselen Zilkale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

2. Alternatif: Fırtına Deresinde Rafting: Yaklaşık 1,5 saat süren uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda yapılan rafting kişi başı 75 TL’dir. (Ekstra)

3. Alternatif: Karadeniz’in Yükselen Trendi Ziplene: Fırtına deresi üzerinde yaklaşık 10 m yükseklikte 350 m uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor. (Gidiş bedava, dönüş 20 TL)

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Elif Otel, Ayder Valley Palace, Özay Otel, Pınar Apart Otel vb.

Güzergah: Zigana - Çamlıhemşin (216 KM), Çamlıhemşin - Ayder (40 km) 

5.GÜN: AYDER - HOPA - BORÇKA - KARAGÖL - BATUM - GONİO KALESİ - AVRUPA MEYDANI - MEDEA HEYKELİ - PİAZZA MEYDANI - ASTRONOMİK SAAT - ALFABE KULESİ - ORTA CAMİ - ALİ VE NİNO HEYKELİ - SAAT KULESİ - VAFTİZ HEYKELİ - TERS EV - BATUM BULVARI - TİYATRO MEYDANI - DÖNME DOLAP

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Karadeniz’in en güzel yerlerinden biri olan Ayder Yaylası’na gidiyoruz. Ayder Yaylası’nda bulunan Karadeniz insanın kıvrak zekasının ürünlerini görebileceğimiz Mucitin Yeri'ni görüyoruz. Daha sonra Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizi Gürcistan'a bağlayan sınır kapısı olan Sarp Sınır Kapısı’ndan Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü, Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, Avrupa Meydan’ında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini rehberimizden dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan Piazza Meydanı, Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait St. Nicholas Kilisesi’ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Tiyatro Meydanı’nda, altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını ve Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni de gördükten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

Alternatif Karagöl Turu: (Ekstra 40 TL) Artvin ili Borçka ilçesi Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında 18. Yüzyılda derenin önünün kapanması sonucu oluşmuş gizli bir cennet. Dağları birbirinden büyük ustalıkla ayıran vadiler arasında yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl'de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacaksınız.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Pierre Batumi, Park Batumi, Çarkçı Döner Restaurant ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Özay Otel, Pınar Apart Otel, Valley Palace Hotel  vb, 

Güzergah: Ayder - Batum - Hopa  (230 KM) 

6.GÜN: RİZE - RİZE BEZİ DOKUMA ATÖLYESİ - OF - ÇAYKARA – UZUNGÖL - KARASTER YAYLASI - VAKFIKEBİR - TİREBOLU - GİRESUN-ORDU - SAMSUN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelde ayrılarak Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından panoramik olarak Rize Kalesi’ni görme fırsatı buluyoruz. Of - Çaykara -Taşkıran güzergâhından Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız. Asma köprüleri, sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilir ya da yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz burada ekstra olarak düzenleyeceğimiz Lustra ve Karaster turuna katılabilirler. Uzungöl gezisinin ardından meşhur Trabzon ekmeğini almak için Vakfıkebir’de kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Karadeniz'in müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek tereyağ ve peynirin onlarca çeşidi satın alabileceğiniz Lezzet Diyarı’nda alışverişimizi yapıyoruz. Karadeniz’in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden bulunan Tirebolu 42 Çay Fabrikası’na doğru hareket ediyoruz. Çayın kalite ve tat olarak en üst noktası olan tesiste otantik bir mimari içinde kurulan 42 Çay Fabrikası’nda çay ile ilgili tüm detayları görme fırsatı buluyoruz. Hemen ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

Lustra ve Karester Yayla Turu (Ekstra 40 TL) Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor, yayla evlerinden bir tanesine konuk oluyor ve çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kardelen Kuru Fasulye, Keyfi Çadır, Zigana Yörük Çadırı (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Amazon Otel, Avcı Otel, Hüseyin Otel vb.

Güzergah: Hopa - Uzungöl (160 KM), Uzungöl - Giresun (225 KM)

7.GÜN: GİRESUN - KÜMBET YAYLASI - TAMZARA - ŞEBİNKARAHİSAR - ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ - TOKAT-TAŞHAN - TOKAT MÜZESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Giresun Adası tekne turuna (Ekstra 30TL) katılan misafirlerimiz de döndükten sonra yola çıkıyoruz. İlk durağımız Karadeniz yaylalarının başkenti olarak anılan ve ulaşımın rahat olduğu, doğal sodadan oluşan yaylalarından birisi olan Kümbet Yaylası’na çıkıyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra yörenin meşhur çam sakızı sütlacını tadıyoruz. Kümbet Yaylası gezimizi tamamladıktan sonra Karadeniz'i Anadolu’ya bağlayan 2200 m rakıma sahip Eğribel Geçidi’nden geçerek ‘’Şarki(doğu) Karahisar’’ olarak bilinen Şebinkarahisar'ın tarihi Tamzara mahallesine ulaşıyoruz. Osmanlı Döneminde Ermeni, Rum ve Türklerin birlikte yaşadığı bir köy olan Tamzara’da tarihi mahalleri ve yörenin ünlü dokuma ürünlerini gördükten sonra Şahin yuvasını andıran görünümüyle Şebinkarahisar Kalesi’ni panoramik olarak görme fırsatı buluyoruz. Daha sonra Tokat’a doğru yola çıkıyoruz. Burada Taşhan ve Tokat Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tokat gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Ender Kebap, Bayazsaray Restaurant’ta serbest menü alınacaktır. Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama: Çavuşoğlu Tower Hotel, Grand Alin Otel vb.

Güzergah: Giresun - Kümbet (60 KM), Kümbet - Şebinkarahisar (52 KM), Şebinkarahisar - Tokat (198 KM)

8.GÜN: AMASYA - MUMYA MÜZESİ - AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ-BAYEZİD KÜLLİYESİ - YALI BOYU EVLERİ - SAAT KULESİ - ŞEHZADELER GEZİ YOLU - HAZERANLAR KONAĞI - FERHAT İLE ŞİRİN-KRAL KAYA MEZARLARI - ÇORUM - ANKARA - İSTANBUL

Karadeniz turumuzun son gününe otelimizde alacağımız kahvaltımız ile başlıyoruz. Ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat su kanalını görüp hikayelerini tekrar dinleyip, burada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan 20 bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnoğrafya ve Mumya Müzesi’ni geziyoruz. Müzede Hititler’den Romalı’lara, Selçuklu’dan, Osmanlı’ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi ve Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarları’nın panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra Amasya’dan ayrılıyoruz. Çorum’da vereceğimiz leblebi alışverişi molasının ardından sırasıyla Ankara ve İstanbul’dan turumuza katılan misafirlerimizle bir başka Alibaba Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Çınar Restaurant, Lalehan Restaurant, Mavi Ocak Tesisleri (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Yol güzergahında tesislerde extra olarak alınacaktır.

Konaklama: Dönüş Günüdür Konaklama Yapılmayacaktır.

Güzergah: Amasya - Ankara (330 KM), Ankara - İstanbul (450 KM)

» İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ

Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.
Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 30 TL’dir.

» 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; 

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

» BATUM GİRİŞİ HAKKINDA

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet, Evlilik Cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir, (velayet olsa dahi) Muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. MADURİYET YAŞANMAMASI İÇİN YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERLE GELİNMESİ RİCADIR.YENİ KİMLİK KARTINA BAŞVURAN MİSAFİRLERİMİZİN ESKİ KİMLİKLERİ İPTAL OLDUĞU İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR BU YÜZDEN YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERİ GELENE KADAR BATUM'A GEÇİŞ YAPAMAMAKTADIRLAR.

» FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı

- Otellerde 6 Akşam Yemeği

- Tüm Çevre Gezileri 

- Batum Gezisi

- Milli Park Girişleri

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri 

- Alibaba Tour Refakat Hizmeti

- Otobüs İçi İkramları

- 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

- Lüks Araçlar İle Ulaşım 

» FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Son Gün Akşam Yemeği

- Öğle Yemekleri

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Yurtdışı Çıkış Harcı 

- Eksta Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Tüm Özel Harcamalar 

- Ordu Boztepe Teleferik Ücreti

- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

» KARADENİZ HAKKINDA

 

Türkiye’de son zamanların en çok tercih edilen turlarından biri: “Karadeniz”

 

Doğası, yeşili, manzarası, lezzetleri, mis gibi havasıyla Karadeniz, gidenleri kendisine hayran bırakıyor.

Karadeniz insanlarının da doğasının da hırçın denizinin de şanı dünyayı sarmış. Peki Karadeniz’i yakından görmeye ne dersiniz?

“Cennetten bir parça Karadeniz”

Adı gibi karadır denizi… Çoğu zaman hırçındır dalgaları… Bazen bir bakmışsınız tek kıpırtı olmaz, sakinleşir ama bilemezsin ne zaman durur, ne zaman kudurur dalgaları belli olmaz. Asidir Karadeniz sadece kendi istediğini yapar, ister durur isterse kudurur.

Günlerce yağmur yağar ama hiç umudunu yitirmeden bekler güneşin çıkışını… Yağmurda da mutlu olmayı bilir insanları. Yağmuru da güzeldir Karadeniz’in, güneşi de karıda. 4 mevsim hiç bıkmadan sevebilirsin Karadeniz’i .

Yayları, ah o yaylaları alabildiğine yeşil, arada akan akarsuları minik şelaleleriyle sislerin içinde uçsuz bucaksız gibi görünen o yaylalar. Bir kere daha aşık eder Karadeniz’e insanı.

Karadeniz durmaz, hep çalışır, hep bir şeyler üretir sunar sofrana. Çay, fındık, tereyağ, peynir, fasulye, karalahana ne istersen bol bol üretir. Boş durmaz, her mevsiminde başka bir mahsulü salar kucağına. Dalından incirini de, kirazını da yersin organik organik.

Bir de Karadeniz insanları vardır ki… Enteresan fikirlerin mucitleri, fıkraların baş karakterleridir çoğu zaman. Erkekleri gözü pek ve cesur, kadınları her işi en iyi yapan. Değme şehir erkeğinin tek başına yapamayacağı şeyleri hiç tereddüt etmeden yapacak kadar güçlü ve becerikli. Evinin odununu da keser, mis kokulu yemeklerini de yapar, çocuklarında bakar Karadeniz kadını.

Karadeniz insanı misafirperverdir. Karadeniz’den geçerken aracınız bozulabilir ya da yol boyunca yemek yiyecek yer yoktur. Bir köyüne girip kapıyı çalmanız yeterli. Hem karnınızı doyurur hem ruhunuzu Karadeniz insanı. Sevecendir, insan sever, paylaşmayı sever. En önemlisi de heybesine dost, kardeş biriktirmeyi sever Karadeniz uşakları…

Hüzün kokusu eksik olmasa da Karadeniz’de eğlencenin en hası da Karadeniz’dedir. Çaldılar mı kemençeyi, çaldılar mı tulumu, çıktılar mı horon etmeye, ne dert kalır ne tasa. Saatlerce vura vura ayaklarını yere horon ederler. Yazılacak daha fazla şey var ülkemizin asi, hırçın ama bir o kadarda naif çocuğu Karadeniz için. Bu yüzden sizi Karadeniz’i okumaya değil, yaşamaya davet ediyoruz.

» ÖNEMLİ BİLGİ

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Alibaba Tour misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. 3 günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında hazır olunuz. Yol yoğunluğu, trafik vb. sebeplerden aracın gecikmesinden Alibaba Tour sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir. Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Alibaba Tour kesinlikle sorumlu değildir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Kültür turlarımızın tamamında Erken Rezervasyon dahil olmak üzere KADEMELİ FİYAT uygulaması bulunmaktadır. Aynı tarihteki paket turun içindeki rezervasyon sayısı arttıkça fiyatları da kademeli olarak yükselecektir. Ödeme alınmadan fiyat sabitleme yapılamaz. 

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri firmamız ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 24/12/2018 tarihinde hazırlanmıştır.

» » TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı, havlu, terlik, mayo ve şort almayı unutmayınız. 

» » KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner - Cityliner

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3), sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

OTOKAR SULTAN MAXİ

31+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi

 

 

- 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı

- Otellerde 6 Akşam Yemeği

- Tüm Çevre Gezileri 

- Batum Gezisi

- Milli Park Girişleri

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri 

- Alibaba Tour Refakat Hizmeti

- Otobüs İçi İkramları

- 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

- Lüks Araçlar İle Ulaşım 

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Son Gün Akşam Yemeği

- Öğle Yemekleri

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Yurtdışı Çıkış Harcı 

- Eksta Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Tüm Özel Harcamalar 

- Ordu Boztepe Teleferik Ücreti

- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

» KARADENİZ HAKKINDA

 

Türkiye’de son zamanların en çok tercih edilen turlarından biri: “Karadeniz”

 

Doğası, yeşili, manzarası, lezzetleri, mis gibi havasıyla Karadeniz, gidenleri kendisine hayran bırakıyor.

Karadeniz insanlarının da doğasının da hırçın denizinin de şanı dünyayı sarmış. Peki Karadeniz’i yakından görmeye ne dersiniz?

“Cennetten bir parça Karadeniz”

Adı gibi karadır denizi… Çoğu zaman hırçındır dalgaları… Bazen bir bakmışsınız tek kıpırtı olmaz, sakinleşir ama bilemezsin ne zaman durur, ne zaman kudurur dalgaları belli olmaz. Asidir Karadeniz sadece kendi istediğini yapar, ister durur isterse kudurur.

Günlerce yağmur yağar ama hiç umudunu yitirmeden bekler güneşin çıkışını… Yağmurda da mutlu olmayı bilir insanları. Yağmuru da güzeldir Karadeniz’in, güneşi de karıda. 4 mevsim hiç bıkmadan sevebilirsin Karadeniz’i .

Yayları, ah o yaylaları alabildiğine yeşil, arada akan akarsuları minik şelaleleriyle sislerin içinde uçsuz bucaksız gibi görünen o yaylalar. Bir kere daha aşık eder Karadeniz’e insanı.

Karadeniz durmaz, hep çalışır, hep bir şeyler üretir sunar sofrana. Çay, fındık, tereyağ, peynir, fasulye, karalahana ne istersen bol bol üretir. Boş durmaz, her mevsiminde başka bir mahsulü salar kucağına. Dalından incirini de, kirazını da yersin organik organik.

Bir de Karadeniz insanları vardır ki… Enteresan fikirlerin mucitleri, fıkraların baş karakterleridir çoğu zaman. Erkekleri gözü pek ve cesur, kadınları her işi en iyi yapan. Değme şehir erkeğinin tek başına yapamayacağı şeyleri hiç tereddüt etmeden yapacak kadar güçlü ve becerikli. Evinin odununu da keser, mis kokulu yemeklerini de yapar, çocuklarında bakar Karadeniz kadını.

Karadeniz insanı misafirperverdir. Karadeniz’den geçerken aracınız bozulabilir ya da yol boyunca yemek yiyecek yer yoktur. Bir köyüne girip kapıyı çalmanız yeterli. Hem karnınızı doyurur hem ruhunuzu Karadeniz insanı. Sevecendir, insan sever, paylaşmayı sever. En önemlisi de heybesine dost, kardeş biriktirmeyi sever Karadeniz uşakları…

Hüzün kokusu eksik olmasa da Karadeniz’de eğlencenin en hası da Karadeniz’dedir. Çaldılar mı kemençeyi, çaldılar mı tulumu, çıktılar mı horon etmeye, ne dert kalır ne tasa. Saatlerce vura vura ayaklarını yere horon ederler. Yazılacak daha fazla şey var ülkemizin asi, hırçın ama bir o kadarda naif çocuğu Karadeniz için. Bu yüzden sizi Karadeniz’i okumaya değil, yaşamaya davet ediyoruz.

» ÖNEMLİ BİLGİ

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Alibaba Tour misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. 3 günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında hazır olunuz. Yol yoğunluğu, trafik vb. sebeplerden aracın gecikmesinden Alibaba Tour sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir. Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Alibaba Tour kesinlikle sorumlu değildir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Kültür turlarımızın tamamında Erken Rezervasyon dahil olmak üzere KADEMELİ FİYAT uygulaması bulunmaktadır. Aynı tarihteki paket turun içindeki rezervasyon sayısı arttıkça fiyatları da kademeli olarak yükselecektir. Ödeme alınmadan fiyat sabitleme yapılamaz. 

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri firmamız ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 24/12/2018 tarihinde hazırlanmıştır.

» » TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı, havlu, terlik, mayo ve şort almayı unutmayınız. 

» » KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner - Cityliner

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3), sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

OTOKAR SULTAN MAXİ

31+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi

 

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.