Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

FAS - KIZIL ŞEHİR MARAKEŞ TURU THY İLE

Marakeş (3) THY : Marakeş - Marakeş / 3 Gece

Ara


KIZIL ŞEHİR MARAKEŞ TURU

Marakeş (3)

   THY : Marakeş - Marakeş   /   3 Gece

1.Gün              İSTANBUL – MARAKEŞ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi yerel saat ile 11.20’de Marakeş uçuşumuz başlıyor Marakeş havalimanına varışımıza istinaden, alanda bekleyen aracımızla buluşuyor ve panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Orta Afrika’dan çöl hattı boyunca gelen ticaret yolları için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle Afrika’nın tüm renklerini içinde barındıran Berberi şehri Marakeş, aynı zamanda bir dönem için Arap-İslam kültürünün mimari, sanat, felsefe, ticaret ve mühendislik alanlarında parlayan yüzlerinden biri de olmuştur. Avrupalı sömürgeciler eliyle gelen Avrupa kültürü ögelerinin de katılımıyla zenginleşen şehir ziyaretçileri için son derece ilgi çekici bir zenginliğe sahiptir. Bu nedenlerle 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biridir. Marakeş panoramik şehir turumuzda Göreceğimiz yerler arasında son 15 yılda kızıl şehir otantizmine uygun olarak inşa edilmiş Agdal Mahallesi, şehrin sembollerinden Koutoubia Minaresi ve Camii, Jamaa el Fna Meydanı var. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

2. Gün             MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğlen yemekli Atlas Dağları ve Marakeş ikonları turuna katılabilirler. (80 Euro)Turumuzda önce Atlas Dağlarına doğru yol alıyor, yol boyunca göreceğimiz Berberi köylerinden birine konuk olup Fas’ın meşhur nane çayının tadına bakıyoruz. Ourika vadisinde vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Marakeş şehir merkezine dönüyor ve Art Nouveau stili mobilya tasarımlarıyla ünlenen Fransız ressam Jaques Majorelle tarafından tasarlanan, daha sonra ünlü Fransız modacı Yves Saint Laurent’in satın alarak son şeklini verdiği gizli bahçe ve müze Jardin Majorelle’i ardından Fas mimarisinin en iyi örneklerinden biri olan, ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı’nı rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Devamında Ortaçağ yaşam geleneklerini sürdüren Medina (eski şehir merkezi) Souk’larında (çarşı)  birbirinden ilginç dükkanlar ve manzaralar arasında yürüyerek Jmaa el Fna meydanına geliyoruz. Ülkenin ve Afrika’nın en büyük kent meydanı Jmaa el Fna yılan oynatanlar, seyyar dişçiler, sokak gösterileri ve açık hava lokantaları ile bambaşka bir âlem.  Meydana komşu Koutubia Camii ise kitaplar anlamına gelen isminin anlattığı üzere bir dönem şehrin kültürel hayatının merkezinde yer almış. Bu çok zengin ve şaşırtıcı turun ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Dileyen misafirlerimiz Fas’ın en tanınmış gösterisi Chez Ali Fantasia Show gecesine katılabilirler. (65 Euro) binicilik maharetleri, dansları, yerel kostümleri ve büyülü atmosferi ile son derece beğenilen gösteriden önce Fas’a özgü lezzetlerin sunulduğu bir akşam yemeği menüsü de bizleri bekliyor. Tur bitimi otelimize dönüş.

 

3. Gün             MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman Ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra tam gün Essaouira Turuna katılabilirler (60 Euro) Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma dekor olmuş Essaouira sakin ve temiz sokakları, ızgara planlı medinası, Portekiz stili kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanıyla Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan ve mutlaka görülmesi gereken güzellikte bir şehir. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ kalıcı listesine alınan Essaouira aynı zamanda  Fas’ta Argan ağaçlarının en yoğun olarak yetiştiği bölgede bulunuyor. Yerel kadın nüfusunu ekonomik olarak desteklemek amacıyla kurulan Argan Yağı üretim kooperatiflerinden birini de ziyaret ederek hem bilgi alacağımız hem de saf argan yağı alışverişi için imkan bulacağımız turumuzun ardından otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

 

4. Gün                MARAKEŞ - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberinizin bildireceği saate kadar serbest zaman. Sonrasında Marakeş Menara havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi yerel saat ile 15.40’da İstanbul Havalimanı’na uçuşumuz başlıyor.

 

AVANTAJLI EKSTRA GEZİLER

205 Euro

175 Euro

    Atlas Dağları ve Marakeş İkonları (80 Euro) + Chez Ali Fantasia Show (65 Euro) + Essaouira Turu (60 Euro)

 

 

KONAKLAMA NOTLARI, UÇUŞ DETAYLARI, VİZE ve COVID 19 BİLGİLENDİRMELERİ

 • Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
 • İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
 • Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.
 • FAS Ülke Girişinde PCR testi istenmektedir. Fas vatandaşları dâhil tüm misafirlerin kalkış itibari ile 0-72 saat içerisinde alınmış olan negatif PCR test istenmektedir.
 • Kısıtlamalı ülkelerden gelen misafirlerin kalkış itibari ile 0-48 saat içerisinde alınmış olan negatif bir PCR testi olması gerekmektedir. Test Arapça, Fransızca ya da İngilizce dillerinde olmalıdır.
  PCR testten muaf olan yolcular;

11 yaşından küçük yolcular.
Kısıtlamalı Ülkeler dışından gelip varıştan en az 2 hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular. (AstraZeneca, Sinopharm, Sputnik, Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Covishield (Serum Institute of India), Moderna - Sinovac)

 • Türkiye Ülke girişten en az 14 gün önce aşı yaptırdıklarına veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son altı ay içinde COVID-19 hastalığını geçirdiklerine dair ilgili ülke resmi otoriteleri tarafından düzenlenmiş belgeleri/sertifikaları ilk çıkış noktalarında ibraz etmeleri beklenmektedir.

Bu kişilerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen test raporu ibrazı talep edilmeyecek olup, bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Aşı sertifikasının veya COVID-19 hastalığını geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda, girişten en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten en fazla 48 saat önce yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir.

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ALİBABA TOUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • ALİBABA TOUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ALİBABA TOUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

VİZE

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile yeterlidir.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ALİBABA TOUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

— İstanbul (IST) – Marakeş (RAK)  – İstanbul (IST) parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

— Havalimanı vergileri

— Alan-otel-alan transferleri

— 3*&4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı konaklama

— Otel vergileri

— Turist şehir vergileri

— TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

— Türkçe Rehberlik hizmeti

— Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )

— PCR Testi

— Öğle ve akşam yemekleri

— Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)