Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

GÜNEY AMERİKA TURU THY İLE OCAK - NİSAN ARASI 2021

GÜNEY AMERİKA TURUBuenos Aires (3) & Iguazu (1) & Rio De Jenerio (3) & Sao Paulo4 ŞEHİR - THY : Buenos Aires - Sao Paulo 7 Gece

Ara


 GÜNEY AMERİKA TURU

Buenos Aires (3) & Iguazu (1) & Rio De Jenerio (3) & Sao Paulo

4 ŞEHİR - THY : Buenos Aires - Sao Paulo

7 Gece

 

1.Gün             İSTANBUL - BUENOS AIRES

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 15 sefer sayılı uçuş ile saat 10:10 ‘da Buenos Aires’e hareket. Yerel saat ile 22:25’te Buenos Aires’e varış. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel aracımızla otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

2. Gün             BUENOS AIRES

Günümüze otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından panoramik şehir turu için yola çıkıyoruz. Turumuz esnasında La Recoleta semtinde yürüyüş yapıp, her biri ayrı bir sanat eseri olan 6400’den fazla mezarın bulunduğu Recoleta Mezarlığı, Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti, Puerto Madera’yı göreceğiz. Daha sonrasında şehri keşfetmeniz için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Tango Gecesi (120 Usd) turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

3. Gün                BUENOS AIRES

Günümüze otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek San Isidro & Tigre  (80 Usd) turuna katılabilirler. San Isidro, eyaletin en zengin mahallesidir. Turumuz esnasında da bu zenginliği yansıtan evleri, taş döşeli sokaklarını ve San Isidro Katedralini göreceğiz. Rugby oyununun Ulusal Başkenti olarak da anılan şehirde Rugby Müzesi’de panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Tigre Deltası’na doğru yola çıkıyoruz. Varışımızda tekne gezimizi yaparak günü sonlandıracağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

4. Gün                BUENOS AIRES - IGUAZU

Günümüze otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile Iguazu’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızın ardından otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Iguazu Şelaleleri  (130 Usd) turuna katılabilirler. 1320 km’lik nehrin döküldüğü yerde oluşan şelalenin en büyük ve görkemli kısmı Arjantin tarafında bulunmaktadır. Şanslı isek, turumuz esnasında yılın büyük bir bölümünde orada olan gökkuşağını görme fırsatını da yakalayabilecek ve harika fotoğraflar çekeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

5 Gün              IGUAZU - RIO DE JENERIO

Günümüze otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Iguazu Şelaleleri’nin 800 metresini barındıran Brezilya tarafını geziyoruz. Şeytan Boğazı geçidini bu sefer karşıdan görüyoruz. Buradan da harika fotoğraflar çektikten sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Macuco Safari  (130 Usd) turuna katılabilirler. Bot ile yapacağımız turumuzda şelalelerin yukarıdan izlediğimiz görkemi yerini heyecanlı dakikalara bırakacak. Turumuz sonrası havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile Rio De Jenerio’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımıza istinaden otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

6. Gün             RIO DE JENERIO

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından panoramik şehir turu için yola çıkıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali bulunmaktadır. Daha sonra şehrin tadını çıkarmanız için serbest zaman veriyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Samba Gecesi (180 Usd) turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

7. Gün             RIO DE JENERIO

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Corcovado & Sugar Loaf  (210 Usd) turuna katılabilirler. Öncelikle tren ile Corcovado Tepesine çıkıyoruz. Rio’nun sembolü haline gelen, ünlü İsa Heykeli’ni görüyoruz. Harika manzaranın da tadını çıkardıktan sonra yine tren ile aşağı iniyoruz. Daha sonraki durağımız Sugar Loaf (Kesmeşeker) Dağı. 396 metre yüksekliğindeki dağa iki aşamalı teleferik ile çıkılmaktadır. Tepeye çıktıktan sonra Guanabara Körfezinin nefes kesen manzarasını izlemeniz için serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

8. Gün             RIO DE JENERIO - SAO PAULO - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Sao Paulo’ya transfer. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuktan sonra vardığımız şehirde panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, tarihi şehir merkezi, Belediye Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Ardından havalimanına hareket.

 

9. Gün             İSTANBUL

Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 16 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:05’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22:30’da  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

AVANTAJLI EKSTRA GEZİLER

850 USD

800 USD

0-2 yaş ücretsiz,3-10 yaş %50 indirimlidir.

Tango Gecesi (120 Usd), San Isidro & Tigre  (80 Usd), Iguazu Şelaleleri  (130 Usd), Macuco Safari  (130 Usd), Samba Gecesi (180 Usd), Corcovado & Sugar Loaf  (210 Usd)

 

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST)-Buenos Aires (EZE) gidiş, Sao Paulo (GRU)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

— Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Buenos Aires (EZE)-Puerto Iguazu (IGR) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti

— Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Foz De Iguazu (IGU)-Rio De Jenerio (GIG) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti

— 3*& 4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama

— Alan-otel-alan ve şehiriçi transferlerİ

— Rio De Jenerio - Sao Paulo arası transfer

— Buenos Aires, Rio De Jenerio, Sao Paulo panoramik şehir tanıtım turu

— Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

— Otel vergileri

— Turist şehir vergileri

— TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— İç hat bağlantı bileti

— Ara uçuşlardaki bagaj ücreti

— Seyahat sağlık sigortası

— Öğle ve akşam yemekleri

— Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli

— Müze ve ören yerleri girişleri

— Şoför tipleri 5 Usd / kişi başı (isteğe bağlı)

 

— Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST)-Buenos Aires (EZE) gidiş, Sao Paulo (GRU)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

— Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Buenos Aires (EZE)-Puerto Iguazu (IGR) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti

— Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Foz De Iguazu (IGU)-Rio De Jenerio (GIG) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti

— 3*& 4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama

— Alan-otel-alan ve şehiriçi transferlerİ

— Rio De Jenerio - Sao Paulo arası transfer

— Buenos Aires, Rio De Jenerio, Sao Paulo panoramik şehir tanıtım turu

— Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

— Otel vergileri

— Turist şehir vergileri

— TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

— İç hat bağlantı bileti

— Ara uçuşlardaki bagaj ücreti

— Seyahat sağlık sigortası

— Öğle ve akşam yemekleri

— Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli

— Müze ve ören yerleri girişleri

— Şoför tipleri 5 Usd / kişi başı (isteğe bağlı)

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ALİBABA TOUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • ALİBABA TOUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ALİBABA TOUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

ZE

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile yeterlidir.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ALİBABA TOUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.