Günübirlik Edirne Kakava (Hıdrellez) Şenlikleri Turu

GÜNÜBİRLİK EDİRNE KAKAVA (HIDRELLEZ) ŞENLİKLERİ TURU * 05 MAYIS 2018 * * 06 MAYIS 2018 *

Ara


GÜNÜBİRLİK
EDİRNE KAKAVA (HIDRELLEZ) ŞENLİKLERİ TURU
* 05 MAYIS 2018 * 
* 06 MAYIS 2018 *


 

1.GÜN  : EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü
07:30 Harbiye Cumhuriyet Caddesi ; Alibaba Merkez Ofis Önü
08:00 İncirli ömür plaza Önü 
08:30 Beylikdüzü Migros Önü

 Katılacak konuklarımız ile otobüs içi ikramları eşliğinde Osmanlı İmparatorluğunun Trakya` da önemli bir kültür mirası olan camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kentimiz Edirne `ye hareket ediyoruz. Kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan`ın 'Ustalık Eserimdir' dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinin ardından, Edirne`nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, badem ezmesi, Edirne peyniri Edirne`nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Alışveriş molası ardından, 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması`yla Türk topraklarına katılan Edirne` ye 4 km lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren Garı gezileri yapıyoruz. Sonrasında Kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Meriç Nehri kıyısında alacağımız (ekstra) öğle yemeğimiz ardından, II Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği, Bucuk Tepe Tabyası, Şükrü Paşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırpsındığı Savaşı Müzesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. 16. yüzyıl da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezimiz sonrası,  Saray içi, Tarihi Kırk pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan`ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında, Kırkpınar Meydanı Saray içinde, baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ`nin yakılması ile başlayan, Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ ne katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı, Kakava Şenliklerine katılmak amacı ile serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte aracımız ile buluşuyor ve ardından İstanbul` a hareket ediyor Bir başka Alibaba Tour organizasyonunda buluşmak üzere misafirlerimizi almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks Araçlar İle Ulaşım
* Araç İçi Kahvaltı paketi
* Programda belirtilen Çevre Gezileri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Alibabatour otobüs içi ikramları
* Otopark Ücretleri
* Alibabatour güvencesi
*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri
* Öğle Yemeği
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Extra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
* Kişisel harcamalar

 GENEL ŞARTLAR

 Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alibaba Tour’un Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında Kesinlikle koltuk numarası ve sözü verilmez verilemez.

4 gece üzeri turlarda her gün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Alibaba Tour misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar

 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI 
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait Özel harcamadır

 GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK ARAÇLAR 
Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir

 18 kişiye kadar VİP Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt- cfafter- Fiat Dukato

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar Otokar Sultan Maxi

38 kişi üzeri  Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner - Cityliner

 

* Lüks Araçlar İle Ulaşım
* Araç İçi Kahvaltı paketi
* Programda belirtilen Çevre Gezileri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Alibabatour otobüs içi ikramları
* Otopark Ücretleri
* Alibabatour güvencesi
*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

* Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri
* Öğle Yemeği
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Extra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
* Kişisel harcamalar