İZMİRDEN DİREKT HAREKETLİ GÜNEY İTALYA & SİCİLİA

BARI (1) – CATANIA (2) - PALERMO (2) - NAPOLI (2)

Ara


GÜNEY İTALYA & SİCİLİA

 

“BARI (1) – CATANIA (2) - PALERMO (2) -  NAPOLI (2)”

 

YAZ DÖNEMİ

 

Pegasus Havayolları Özel Seferi ile İZMİR DİREKT Hareketli !!!

 

(Bari gidiş, Bari dönüş)

 

 

7 Gece 8 Gün

1.Gün        İZMİR – BARI

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 13:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 6039 sayılı özel seferi ile saat 16:55’de Bari’ye uçuş. Yerel saat ile 17:55’te varış. Bari’ye varışın ardından Bari şehir turu. Turumuzda Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, Eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün        BARI - CATANIA

Sabah kahvaltısının ardından Catania’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Matera & Alberobello (60 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Matera’ya gidiyoruz. Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan kayaya kazılarak inşa edilmiş kilise ve evlerden oluşturulan, Carlo Levi’nin sürgünden önce uğradığı Matera ziyaret edilecektir. Matera turundan sonra Alberobello’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler (Trullo Evleri) göreceğiz. Turumuz sonrası Catania’ya hareket ediyoruz . Catania’ya varışımız ve ardından geceleme otelimizde.

 

3.Gün      CATANIA    

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Etna & Taormina & Savoca turuna(90 Euro)  katılabilirler. Turumuzda Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı’nın görülmesinin ardından Sicilya’nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina’ya geçilecektir. Tauro Dağı’nın eteklerinde bulunan bu kentte Roma-Yunan tarzı tiyatro’nun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman fırsatı bulabileceksiniz. Serbest zamanımız sonrasında Savoca’ya hareket ediyoruz. Dünya’nın gelmiş geçmiş en iyi film üçlemelerinden biri olarak gösterilen The Godfather (Baba) filminin çekildiği bu şehirde, Al Pacino’nun kahve içtiği kafede kahve içip, filmin çekildiği sokaklarda serbest zamanınızı geçirebilirsiniz. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün      CATANIA -  PALERMO   

Sabah kahvaltısının ardından Palermo’ya yola çıkıyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siracusa turuna katılabilirler (45 Euro). Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa'ya yapacağımız turumuzda göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Siracusa Katedrali, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Palermo’ya devam ediyoruz. Palermo’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimize.

 

 

 

 

 

 

 

5.Gün           PALERMO 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cefalu & Monreal (50 eur) ekstra turuna katılabilir. Turumuz Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu ile başlıyor. Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Monreal’e devam ediyoruz. Sicilia’nın en önemli kilisesinin bulunduğu Monreale şehir turumuzda alışveriş caddesi, Vittorio Emmanuel meydanı ve Monreale kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

 

6.Gün           PALERMO – NAPOLİ

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye yola çıkıyoruz. Uzun bir yolculuk günümüz Tropea’ya uğrayarak keyifli bir yolculuğa çeviriyoruz.  Calabria bölgesinin en meşhur tatil beldelerinden biri olan Tropea’ya varışımızın ardından fotoğraf çekimi için serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Napoli’ye yola çıkıyoruz. Napoli’ye varışımızın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

7.Gün            NAPOLİ 

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pompei Antik Kenti turuna (45€) katılma imkanı. Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sorrento (40 Euro) ekstra turuna katılabilirler. Bu gezimizde İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento’yu geziyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, ardından fotoğraf molası veriyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün            NAPOLİ  – BARİ – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Polignano a Mare turu’na(40 Euro) katılma imkânı. Bu turumuzda Polignano a Mare’ye varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehir merkezi ve Polignano a Mare sahilleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Polignano a Mare’nin eşsiz sahilinde serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte Bari havalimanına hareket. Bari Havalimanı’na varışımızın ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 6040 sayılı özel seferi ile saat 18.45’te İzmir’e hareket. Yerel saat ile 21.40’da İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

Ekstra tur Avantajları : 

 Avantajlı Maxi ekstra tur paketi:

 • Matera & Alberobello (60 Eur)
 • Etna & Taormina & Savoca turuna (90 Eur)
 • Siracusa (45 Eur)
 • Cefalu & Monreal (50 Eur)
 • Pompei Antik Kenti (45 Eur)
 • Polignano a Mare (40 Eur)

 

 

TOPLAM 330 EURO YERİNE 280 EURO !!!

 

3* ve 4* Oteller

Bari (Merkeze 10 – 15 km mesafe)

Catania (Merkeze 10 – 15 km mesafe)

Palermo (Merkeze 10 – 15 km mesafe)

Napoli (Merkeze 10 – 15 km mesafe)

 

Notlar:

 

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • ACENTE konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE dan tazminat hakkı yoktur.

 

 • ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.

 

 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTE’nin sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

 

 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

 

 • ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

 

 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “ACENTE SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 

 

 • Pegasus Hava Yolları özel seferi ile İzmir - Bari – İzmir arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • 3* ve 4* otel kategorisinde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 • Havalimanı-otel-havalimanı ve şehirlerarası transferler
 • Panoramik Bari ,Catania,Palermo, Tropea, ve Napoli şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Feribot ücreti   
 • Şehir vergileri

 • Vize ücreti (140 Euro)
 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar