Kenya'da Safari Ve Zanzibar'da Deniz Turu Türk Havayolları İle

14 Temmuz 2019 Hareket! (7 Gün, 6 Gece) Nairobi-Masai Mara-Zanzibar

Ara


BUYUK GOCLER - KENYA'DA SAFARI & ZANZIBAR'DA DENIZ TURU
14  TEMMUZ 2019 HAREKET
TÜRK HAVA YOLLARI İLE


1. Gün İstanbul – Nairobi  // 14 Temmuz  2019  Pazar     
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat 17:00’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 20.30’da Türk Hava Yolları’na ait TK 607 sefer sayılı uçak ile Nairobi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.     

2. Gün Nairobi – Masai Mara  // 15 Temmuz  2019  Pazartesi      
Yaklaşık 6 saat 35 dakika süren bir yolculuğun ardından Nairobi’ye varışımız yerel saat ile 03:10’da. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve otele transferimiz gerçekleşiyor. Otelde alınan  sabah kahvaltısının ardından Masai Mara için yola çıkıyoruz. Aynı zamanda yolumuzun üzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz. Yemek sonrası leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.      

3. Gün Masai Mara  // 16 Temmuz  2019 Salı      
Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde alınan kahvaltının ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.      

4. Gün: Masai Mara – Nairobi  // 17 Temmuz  2019 Çarşamba      
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz.  Nairobi’ye varışımızın ardından öğle yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore restoranında alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında;  belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi panoramik olarak  görülecek yerler olup, ardından manzara tepesine çıkıp Nairobi şehri kuşbakışı keşfedilecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     

5. Gün: Nairobi - Zanzibar  //  18 Temmuz  2019 Perşembe      
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Zanzibar uçuşu için Nairobi havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik uçuşun ardından Zanzibar havalimanına varıyor ve deniz kenarında bulunan otelimize transfer oluyoruz. Misafirlerimizi dilediğince zaman geçirmeleri, berrak deniz ve kızgın kumlarda adanın tadını çıkarabilmeleri için bugünü serbest zaman olarak ayırıyoruz.     
 
6. Gün: Zanzibar  // 19 Temmuz  2019 Cuma     
 
Kahvaltımızın ardından, muhteşem bir doğaya sahip ve dünyanın en güzel plajlarından birisinden bulunan otelimizde tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak. Yarım pansiyon olarak konaklama yapacağımız otelimizin imkanlarından faydalanabilir, harika plajların ve denizin tadınızı çıkarabilirsiniz.     
 
7. Gün: Zanzibar – İstanbul  // 20 Temmuz  2019 Cumartesi      
Erken saatte otelden ayrılıp  havalimanına transfer olacağız. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat 04:00’da Türk Havayolları'nın  TK 567 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 12:55’de. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere. 
 

Dahil Hizmetler


● Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi / Zanzibar– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti   
● Yerel Havayolları ile Nairobi – Zanzibar arası ekonomi sınıf uçak bileti   
● Havalimanı vergileri   
● Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama   
● Nairobi’de 1 gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama   
● Zanzibar’da 2 gece deniz kenarında 5* otelde yarım pansiyon konaklama   
● Dünyaca ünlü Carnivore restaurantında öğle yemeği   
● Programda belirtilen tüm öğle yemekleri   
● Programda belirtilen tüm akşam yemekleri   
● Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler   
● Nairobi panoramik şehir turu   
● Ulusal Parklara giriş ücretleri   
● Türkçe rehberlik hizmetleri 

Hariç Hizmetler


● Yurtdışı Çıkış Harç Pulu              (15 TL)     
● Vize ücreti - Kenya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)   
● Vize Ücreti (Turistik Amaçlı ) - Tanzanya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)   
● Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler   
● Seyahat Sigortası   
● Yurtdışı çıkış harcı  


 


● Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi / Zanzibar– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti   
● Yerel Havayolları ile Nairobi – Zanzibar arası ekonomi sınıf uçak bileti   
● Havalimanı vergileri   
● Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama   
● Nairobi’de 1 gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama   
● Zanzibar’da 2 gece deniz kenarında 5* otelde yarım pansiyon konaklama   
● Dünyaca ünlü Carnivore restaurantında öğle yemeği   
● Programda belirtilen tüm öğle yemekleri   
● Programda belirtilen tüm akşam yemekleri   
● Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler   
● Nairobi panoramik şehir turu   
● Ulusal Parklara giriş ücretleri   
● Türkçe rehberlik hizmetleri 


● Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)     
● Vize ücreti - Kenya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)   
● Vize Ücreti (Turistik Amaçlı ) - Tanzanya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)   
● Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler   
● Seyahat Sigortası   
● Yurtdışı çıkış harcı  

Sık Sorulan Sorular

Cevap:        
Sağlık            
Kenya   ve Tanzanya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve   seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun   yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya   karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında   belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde   ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı   etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat   boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan   açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.                
Vize Bilgileri            
Umuma   mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları   karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve   Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan   ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.    
Normal   pasaport hamilleri için Tanzanya havaalanlarında turistik amaçlı vizeler 50   ABD Doları, iş amaçlı vizeler ise 200 ABD Doları harç karşılığında   verilmektedir. Havaalanında verilecek vizeler için pasaportun en az altı ay   geçerli olması istenmektedir.            
Uçuş Süreleri            
İstanbul   – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6   saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.                
       Para Birimi            
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık   110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda   USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına   dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük   kurdan bozduruluyor.    
2001 yılından önce basılan ABD Dolarları Tanzanya’da   kabul edilmemektedir.                
      Saat   Dilimi            
Türkiye   ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken   Kenya’da 13.00.                
Telefon Kullanımı            
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming)   açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir                
Kıyafet ve Gerekli    
Eşyalar            
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa   ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve   akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir   yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü,   güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video   kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da   getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler   giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.                
Yemek Kültürü            
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel   Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla   kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine   meyve ve kahve sunulmaktadır.                
Elektrik            
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler   İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden   önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir   dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.                
Alışveriş            
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.   Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.         

Notlar
Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.  

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.