Kurban Bayramı Arjantin-Brezilya Turu Türk Hava Yolları İle

8 Ağustos 2019 Hareket! (10 Gün, 9 Gece) BUENOS AIRES-IGUAZU-RIO DE JANEIRO- SAO PAULO

Ara


KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ ARJANTİN-BREZİLYA TURU
TÜRK HAVA YOLLARI İLE
9 GECE KONAKLAMALI 10 GÜN
8 Ağustos 2019 Hareket!

1. GÜN: İSTANBUL – BUENOS AIRES // 08 Ağustos 2019 Perşembe     

Turumuz saat 07.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayollarının TK-15 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.40’de Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21.05’te varış. Alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.     

2. GÜN: BUENOS AIRES // 09Ağustos 2019 Cuma 

Kahvaltının ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Tango Gecesi'ne katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde. 

Akşam Etkinliği : Yemekli Tango Gecesi   110-USD (Kişi başı) 

3. GÜN: BUENOS AIRES // 10 Ağustos 2019 Cumartesi      

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.     

Ekstra: San İsidro ve Tigre Turu: 70-USD (Kişi başı)     

4. GÜN: BUENOS AIRES – IGUAZU //  11 Ağustos 2019 Pazar     

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Macaco safarisine katılabilirler. Macaco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu otelimizde.     

Ekstra: Macaco Safari Turu: 120-USD(Kişi başı)     

5. GÜN: IGUAZU // 12 Ağustos 2019 Pazartesi  

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla Ekstra Kuş Parkı turu yapılacaktır.  160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü  Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkanı yakalayabilirsiniz. Serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Rafa Inn Show’a katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği bu show’da yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Konaklama Iguazu otelimizde. 

 Ekstra: Kuş Parkı Turu: 75-USD ( Kişi Başı ) 

 Akşam Etkinliği : Yemekli Rafa Inn Show  105-USD (Kişi başı) 

6.GÜN: IGUAZU - RIO DE JANEIRO // 13 Ağustos 2019 Salı 

Kahvaltının ardından havaalanı transferine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerim rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Şeytan Boğazı turuna katılabilir. Dünya'nın 7 Doğa Harikası'ndan birisi olan Iguazu Şelaleri'nin Arjantin tarafında bulunan muhteşem  görüntüsü ve suyun çağıltısıyla insanı büyüleyen Garganta del Diablo'ya (Şeytan Boğazı'na) 2 km. boyunca en hızlı akan nehir üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. Sular U şeklinde, 150 metre genişliğindeki ve 700 metre uzunluğundaki yarıktan ve 82 metre yükseklikten müthiş bir su damlacıkları bulutu oluşturarak düşüyor. Burası Iguazu Şelaleri'nin en etkileyici ve büyüleyici seyir noktası'dır. Turun ardından rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer oluyoruz ve Rio de Janeiro’ya uçuyoruz. Varışta otele transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimizle akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan Yemekli Samba Show'a yapılacaktır. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş platformda Samba Show izlenecektir. Konaklama Rio De Janerio otelimizde. 

Ekstra: Şeytan Boğaz’ı Turu 120-USD (Kişi başı) 

Akşam Etkinliği : Yemekli Samba Show  160-USD (Kişi başı)    

7. GÜN: RIO DE JANEIRO // 14 Ağustos 2019 Çarşamba     

Kahvaltının yapılacak panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından serbest zaman. Konaklama Rio De Janeiro otelimizde.     

8. GÜN: RIO DE JANEIRO // 15 Ağustos 2019 Perşembe      

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.     

Ekstra:  Corcovado Turu: 100usd( Kişi başı)     

Ekstra: Sugar Loaf turu: 100usd ( Kişi başı)     

9. GÜN: RIO DE JANEIRO – SAO PAULO // 16 Ağustos 2019 Cuma      

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait bir uçakla Brezilya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu göreceklerimiz arasında. Daha sonra dinlenmek için otelimize transfer oluyoruz.      

10. GÜN: SAO PAULO – İSTANBUL // 17 Ağustos 2019 Cumartesi      

  Check – out işlemlerinin tamamlanmasının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yollarının TK-16 sefer sayılı uçağı ile saat 03.15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 21.50’de.     

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****   

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!   

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

●Türk Havayolları  ile İstanbul -  Buenos Aires gidiş / Sao Paulo  – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.   

● Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro / Rio de Janerio – Sao Paulo arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri.   

● Buenos Aires’te 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama   

● Iguazu’da 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama    

● Rio de Janeiro’da 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama   

● Sao Paulo’da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama    

● Programda belirtilen tüm transferler   

● Panoramik Buenos Aires, Rio De Janeiro şehir turları   

● Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri.   

● Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler.    Profesyonel Türkçe rehberlik

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

● Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )   

● Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri   

● Yemeklerde alınacak içecekler   

● Seyahat Sigortası   

● Kişisel harcamalar   

● Bahşişler   

OPSİYONEL TURLAR

510 $ Yerine 460 $

San İsidro ve Tigre 70 $   

Macaco Safari 120 $ 

Şeytan Boğazı  120 $   

Corcovado Turu 100$   

Sugar Loaf Turu 100 $

320 $ Yerine 290 $

Şeytan Boğazı 120 $ 

Sugar Loaf Turu 100 $   

Corcovado Turu 100 $

●Türk Havayolları  ile İstanbul -  Buenos Aires gidiş / Sao Paulo  – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.   

● Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro / Rio de Janerio – Sao Paulo arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri.   

● Buenos Aires’te 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama   

● Iguazu’da 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama    

● Rio de Janeiro’da 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama   

● Sao Paulo’da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama    

● Programda belirtilen tüm transferler   

● Panoramik Buenos Aires, Rio De Janeiro şehir turları   

● Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri.  

● Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )   

● Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri   

● Yemeklerde alınacak içecekler   

● Seyahat Sigortası   

● Kişisel harcamalar   

● Bahşişler   

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık            

Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde   aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun   olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu   tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları,   vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına   karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.                

Vize Bilgileri            

Arjantin   ve Brezilya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan   misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları   gerekmektedir.                

Uçuş Süreleri            

İstanbul   - Buenos Aires arası uçuş 17 saat 35 dakikadır. Uçak Sao Paulo’da 1 saat 20   dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan   inilmesi yasaktır. //// Sao Paulo - İstanbul arası uçuş 12 saat 20 dakikadır   ve direkt uçuştur.                

Para Birimi             

Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS): 1 USD =   4.65 ARS / 1 Euro = 6.05 ARS Brezilya’nın para birimi Brazilian Real’dir   (BRL): 1 USD = 2.01 BRL / 1 Euro = 2.61 BRL                

Saat Dilimi            

Her   iki ülke ile Türkiye arasında –5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat   12.00 iken her üç ülkede de saat 07.00.                

Telefon Kullanımı            

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming)   açık ise kullanılmaktadır.                

Kıyafet ve Gerekli     

Eşyalar            

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun   kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları,   akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun   dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak   tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek   hafıza kartları da getirebilirsiniz.                

Yemek Kültürü            

Arjantin   ve Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta   olduğu mutfak kültürleri vardır. Şili’nin enfes içeceklerini özellikle   denemenizi öneririz.                

Elektrik            

Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C   tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır.   Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler   kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.                

Alışveriş            

Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve   Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından   şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde   yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse   alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek   isteriz.         

NOTLAR:

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.