Kurban Bayramı Ege Akdeniz Turu 5 Gece Konaklamalı

Aspendos-Antalya-Kemer-Kaş-Kalkan-Fethiye-12 Adalar Tekne Turu-: Ölüdeniz - DalyanTekne Turu - İztuzu Plajı -Gökova Tekne Turu -Bodrum Tekne Turu - Milas - Bafa Gölü - Şirince Köyü 6 GECE 7 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMASI

Ara


KURBAN BAYRAMI
EGE AKDENİZ TURU

17, 18, 19, AĞUSTOS AKŞAMLARI HAREKET
 (6 GECE 7 GÜN)
( 5 GECE OTEL KONAKLAMASI)

1.GÜN: Hareket

22:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
23:00 Mecidiyeköy Halkbank Önü
23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
23:45 Kartal Köprüsü Altı ( Ankara istikameti)
00:15 Çayırova Mc Donalds Önü
01.15 İzmit Halk Evi durağı onunden katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz Kütahya afyon Isparta Üzerinden Antalya ya hareket ediyoruz.

2.GÜN: Köprülü Kanyonda Rafting - Aspendos - Düden Şelalesi - Kaleiçi- Antalya

Sabah İlk durağımız dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon'a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7'den 77'ye herkesin katılabileceği, rafting heyecanını köprü çayın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (EXTRA) .Bu muhteşem aktivitenin ardından Köprülü Kanyondan ayrılıyor ve MS 2. YY da Romalı'lar tarafından inşa edilmiş olan ve tüm heybetiyle günümüze gelmiş Aspendos tiyatrosunu görmeye gidiyoruz. Aspendos'tan tarih dolu anılarla ayrılarak Düden Şelalesi'ne hareket ediyoruz. Gezimiz esnasında yemyeşil doğa ve suyun huzur veren sesi bize eşlik edecek. Şelaleden sonra Kale içi mevkiine gidiyoruz. Yivli minare, saat kulesi, kale içinin eski cumbalı evleri göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
 

3.GÜN: Kemer - Finike - Demre - Üçağız - Kekova - Kaş - Kalkan - Saklıkent Kanyonu - Fethiye

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Kemer, Finike üzerinden yolumuza devam ediyor ve bugünkü ilk durağımız Kekova'nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız olacak. Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova Tekne Turu (1.tekne turu) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu, Tersane koyu, Hamidiye koyu gibi keyifli noktalar bulunmakta. Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. YY da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir'i görüyoruz . Üç Ağız'dan ayrıldıktan sonraki durağımız Kaş ve Kalkan. Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek. Ardından otobüsümüzle Türkiye'nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklı Kent'e gidiyoruz. Kanyonda yürüyüşümüzü yapıp, verilen serbest zamanın ardından Fethiye'ye otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Fethiye barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz. (Ekstra)

4.GÜN: Kayaköy - 12 Adalar Tekne Turu, Kızılada - Tavşan Adası - Zeytin Ada - Göbün Koyu

EKSTRA YAMAÇ PARAŞÜTÜ ; Özel olarak dizayn edilmiş 42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz - Babadağ'dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık bir saat sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 - 55 yas arası herkes yapabilir. Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütüne katılamazlar.

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında eski ismi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Burada Büyük Kilise, İlkokul, Taş Evler ve Çeşmeleri gezdikten sonra Fethiye marinaya gidiyor ve 12 Adalar Tekne Turu (2. Tekne Turu) gerçekleştirmek üzere teknemize biniyoruz. Katrancı Adası, Tavşan Adası, Yassıca Adası, Göbün Koyu, Tersane Adası, Kızıl Ada, Şövalye Adası, Zeytinli Ada gibi koylardaki tekne turu sonrasında, otelimize geri dönüyoruz ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeği sonrasında eğlenmeye gidiyoruz. EKSTRA

5.GÜN: Ölüdeniz - DalyanTekne Turu - İztuzu Plajı - Göcek Yat Limanı - Katrancı Koyu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ'dan aşağıya atan Belcekızın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz'de yüzme molası veriyoruz. Buranın ardından Göcek'e gidiyoruz. Göcek'te verilen kısa serbest zaman sonrasında Dalyan'a ulaşıyoruz. Dalyan Tekne Turu (3. Tekne turu) Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz (Panoramik). Ve tabiki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan'a geri dönüyoruz. Otobüsümüzle Marmaris'e doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Marmaris Barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz. ( Ekstra )

6.GÜN: Gökova Tekne Turu - Gelibolu Adası - Sedir Adası - Zeytinliköy - Lacivert Koy - Azmak Çayı - Azmak Tekne Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akayaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Gökova Tekne Turu (4. Tekne Turu). Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidonun sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova'nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz Gelibolu Adası, İncekum Lacivert Koy ve Marcus Antonius'un Kleopatra için Mısır'dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Akşamüstü tekneden indikten sonra kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği Azmak Çayını görmek için nehir'e dümen kırıyoruz. Azmak Çayı, Tekne Turumuzu tamamlıyorz sonrasında Bodruma doğru yola çıkıtyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Bodrum barlar sokağında sabaha kadar eğlence.(EKSTRA)

7. GÜN:Bodrum Tekne Turu - Milas - Bafa Gölü - Şirince Köyü

Sabah kahvaltı sonrası Bodrum tekne turumuza katılıyoruz. Yüzme molaları vereceğimiz yerler arasında Adaboğazı, Bağla Koyu, Camel Beach ve Akvaryum koyları bulunmakta. Teknemizden Camel Beach'te ayrılıyor, ve Milas'tan geçerek, Bafa gölü yakınlarında Beşparmak Dağları'nı görüp, hikayesini dinledikten sonra Şirince'ye doğru devam ediyoruz. Selçuk üzerinden kaybolmamış köy dokusu ile eski bir Rum kasabası olan meyve şaraplarıyla ünlü Şirince'ye varıyoruz. Eski adlarından biri çirkince olan bu şirin Rum köyün sokaklarında nostaljik bir yürüyüş yapıyor ve meşhur meyve şaraplarından tatma ve alma şansına sahip oluyoruz. Şirince gezimizden sonra Manisa - Balıkesir - Bursa - Yalova üzerinden İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyor ve bir başka Alibaba Tour organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

8. GÜN: İstanbul'a Varış

Sabah saatlerinde siz sayın misafirlerimizi bir başka Alibaba Tour organizasyonunda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüx otobüslerle ulaşım
* 3* Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 5 Akşam Yemeği- 5 Sabah Kahvaltısı)
* Tüm çevre gezileri
* Tatil.com otobüs içi ikramlar
* 1618 sayılı Kanuna Gore Zorunlu Seyahat sigortası
* Rehberlik Hizmeti
* Tekne Turları
* Ek Hizmetler

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde alınan icecekler
*Özel Harcamalar
* Extra belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze ve ören Yeri Giriş ücretleri

* Lüx otobüslerle ulaşım
* 3* Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 5 Akşam Yemeği- 5 Sabah Kahvaltısı)
* Tüm çevre gezileri
* Alibaba Tour otobüs içi ikramlar
* 1618 sayılı Kanuna Gore Zorunlu Seyahat sigortası
* Rehberlik Hizmeti
* Tekne Turları
* Ek Hizmetler

*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde alınan icecekler
*Özel Harcamalar
*Extra belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze ve ören Yeri Giriş ücretleri

GENEL ŞARTLAR

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alibaba Tour’un Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında Kesinlikle koltuk numarası ve sözü verilmez verilemez.

4 gece üzeri turlarda her gün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Alibaba Tour misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait Özel harcamadır

 

GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir

18 kişiye kadar VİP Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt- cfafter- Fiat Dukato

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar Otokar Sultan Maxi

38 kişi üzeri  Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner - Cityliner

 

 

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.