Olimpos Turu (Yüzme Ve Kültür Turu)

3 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklamalı Şehrin bütün kargaşasından uzaklaştığınızı hissedercesine Olimpos sizleri bekliyor.

Ara


KURBAN BAYRAMI OLİMPOS TURU
3 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklamalı
Şehrin bütün kargaşasından uzaklaştığınızı hissedercesine Olimpos sizleri bekliyor.

Olimpos Turu Araç Kalkış Ve Hareket Saatleri

21.00 – İncirli Dilek Pastahanesi Önü ( Metrobüs Durağı )

21.30 – Mecidiyeköy Meydanı (Mado & Simit Sarayı)

22.00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önü

22.15 – Kartal Köprüsü Altı (Ankara istikameti)

22.30 – Çayırova McDonald’s Önü

Şehrin bütün kargaşasından uzaklaştığınızı hissedercesine Olimpos sizleri bekliyor.

Bayramda Olimpos Turu Programı

1. Gün : Olimpos

Sabah saatlerinde, şehrin bütün kargaşasından uzaklaştığınızı hissedercesine Olimpos bölgesine has, tamamı ağaç evlerin olduğu bölgeden geçerek, portakal ağaçları ve her bölgesi bahçe çiçekleriyle düzenlenmiş, doğa ile iç içe olan konaklayacağımız tesise giriş yapıyoruz. Odalarımıza giriş yaptıktan sonra gün boyu serbest zaman olarak değerlendireceğimiz bu günde, dileyen misafirlerimiz, istirahat edebilir veya tesisin içindeki çardaklarda kahve keyfi yapabilir, dileyen misafirlerimiz bölgeyi bisiklet veya atv kiralayarak keşfe çıkabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise M.Ö 300 yıllarında inşaa edilen Olimpos Antik Kenti’nin mistik havası eşliğinde Olimpos sahilinde denizin ve güneşin tadını çıkartabilirler.

Önemli Bilgi: Olimpos Antik Kenti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yeridir. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü ücretsizdir. Diğer misafirlerimiz için ise giriş ücretlidir. Müzekart’ı olan misafirlerimize giriş ücretsizdir.

Kemer Club Gezisi :  Kişi başı 25 TL olup katılım isteğe bağlıdır.

Akşam yemeğimizi tesiste aldıktan sonra, belirlenen saatlerde buluşup, Kemer’in en görkemli ve ünlü sanatçıların, özellikle yabancı turistlerin tercih ettiği gece kulüplerinden olan Aura veya İnferno’ya gidiyoruz.Alibaba Tour misafirleri için önceden rezervasyon yaptığımız gece kulübünde bize ayrılan yere geçip, dans, müzik, eğlence üçlüsünün bir arada yaşandığı bu gecenin doyasıya tadını çıkartıyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerinde görsel şov köpük partisi ile gecenin finalini yapıp bu güzel eğlence mekanına veda ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz gece kulübüne girmek istemezler ise Kemer merkezdeki diğer eğlence mekanlarını keşfedebilirler. Saat 03:00 civarı bizleri bekleyen aracımıza binip konakladığımız tesise dönüş yapıyor ve istirahate çekiliyoruz.

Konaklama: Bungalov Evler

2.Gün : Olimpos

Sabah tesisimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, belirlenen saatlerde, Türkiye’nin on koyundan biri olan Adrasan’a doğru yola çıkıyoruz. Geniş ve uzun bir kumsaldan oluşan bu sahilde gün boyu denizin tadını çıkartıyoruz. Aksiyon ve macera seven misafirlerimiz su sporlarıyla günü daha da eğlenceli bir hale getirebilirler. (Muz, su kayağı, sörf v.b Extra Ücretlidir) Yürüyüş ve doğa fotoğrafçılığını seven misafirlerimiz bölge tam sizlik! Manzara, doğa, deniz gibi muhteşem görselleri kare içine alabileceğiniz yerler oldukça ilginizi çekecektir. Gün boyu güneşin ve denizin tadını doyasıya yaşadıktan sonra akşam 17:30 saatlerinde sizleri hazır bekleyen aracımıza binip tesise dönüş yapıp akşam yemeğine geçiyoruz.

”En güzel anlar mehtap gecesinde başlar” sloganımızla akşam yemeğimizi alıp, keyif çaylarımızı ve kahvelerimizi içtikten sonra, gündüz tadını çıkarttığımız denizin bu sefer gece atmosferini yaşamak üzere bizim için ayrılmış özel tekne ile uygun bir koya gidiyor, burada demir atıyoruz. Gecenin o eşsiz sessizliği, ayın denize vuran ışığı ve bu güzel atmosfere has; fasıl, sanat müziği, romantik müzikler eşliğinde bu geceye demini vuruyoruz. Gece olmasına rağmen denizin dibini rahatlıkla görebileceksiniz. Dileyen misafirlerimiz, hazırlıklı gelip gece denize girebilir, bu eşsiz deneyimi yaşayabilirler. Uygun bir saatte bu güzel atmosferi geride bırakıp tesise geri dönüş yapıp istirahate çekiliyoruz.

Konaklama: Bungalov Evler

3.Gün : Olimpos

Sabah açık büfe aldığımız kahvaltının ardından, M.Ö 78 yıllarında korsan gemilerinin gizlendiği (Sulu Ada, Sazak Koyu, Akseki Koyu, Korsan Koyu, Ceneviz Koyu, Amerikan Koyu, Fener Koyu) hafızalarımıza kazınacak muhteşem koylarda, doyasıya yüzmek ve bu görselliklere şahit olmak üzere Adrasan sahilinden bizim için ayrılmış teknemize binip turumuza çıkıyoruz. Turkuaz rengindeki her koy birbirinden güzel, her koy birbirinden farklı. Türkiye’nin Maldivleri dediğimiz bu koylarda özellikle Ceneviz Koyu’nda Caretta Carettaları doğal yaşam alanlarında gözlemleme imkanımız olacak. Ceneviz Koyu’ndaki doğal kil sayesinde de cilt maskesi yapıp cildinizin ferahladığını ve saçlarınızın ipek gibi olacağını deneyimleyebilirsiniz. Öğle yemeğimiz muazzam çupra balığı, salata, makarna olacaktır. Yemek sonrası çay ve meyve ikramlarıyla sabah 10:00’dan 18:00’a kadar doyasıya eğlence ve müziğin olduğu bu güzel tekne turumuzun finalini toplu bir fotoğrafla, atmosferimizi ölümsüzleştirerek yapıyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için bizi limanda bekleyen aracımıza binip tesise hareket ediyoruz.

Yanartaş Gezisi (Chimera)

Yanartaş, Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, deniz seviyesinden 250 metre yüksekte bulunmaktadır. Gece yaptığımız bir etkinlik olan bu bölge, gizemli atmosferi ve doğal görsellikleriyle muhakkak gidilmesi görülmesi gereken bir bölgedir. Tesiste aldığımız akşam yemeğinin ardından belirlediğimiz saatlerde araçlarımıza biniyor, Yanartaş mevkiine gidiyoruz. Günümüzde, ormanın içerisinde, açık bir kayalık alanda 20 kadar yanar taş çıkış noktası vardır. MÖ. 4. yüzyıldan beri yazarlar metinlerinde bu gizemli yanan taşlardan söz etmektedirler. Ateşin bulunduğu yerin yakınlarındaki kalıntılar antik bir Bizans kilisesine aittir. Bu etkinlik için, rahat yürüyüş ayakkabısı, spor kıyafet, el feneri, su vb. getirmenizi öneririz.

Konaklama: Bungalov Evler

4.Gün : Olimpos

Tesisimizde aldığımız kahvaltımızın ardından dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yaklaşık 12 saatlik bir yolculuğun ardından siz değerli misafirlerimizi bir başka uygun turlar gezisinde buluşmak üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Gidiş – Dönüş Ulaşım

3 gece Olimpos bungalov evlerde yarım pansiyon konaklama

3 Sabah kahvaltısı (Otelimizde açık büfe)

3 Akşam yemeği (Otelimizde açık büfe veya set menü)

1618 nolu yasaya göre zorunlu seyahat sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Araç İçi İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel Harcamalar

Ekstra Aktiviteler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Öğle Yemekleri

İlk Sabah Kahvaltısı

Yemeklerde alınan içecekler

Kemer korsan tekne turu – yemekli tüm gün 80 TL

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Kemer club gezileri gecelik 25 TL

Yanartaş gezisi 25 TL

Gidiş – Dönüş Ulaşım

3 gece Olimpos bungalov evlerde yarım pansiyon konaklama

3 Sabah kahvaltısı (Otelimizde açık büfe)

3 Akşam yemeği (Otelimizde açık büfe veya set menü)

1618 nolu yasaya göre zorunlu seyahat sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Araç İçi İkramlar

Kişisel Harcamalar

Ekstra Aktiviteler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Öğle Yemekleri

İlk Sabah Kahvaltısı

Yemeklerde alınan içecekler

Kemer korsan tekne turu – yemekli tüm gün 80 TL

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Kemer club gezileri gecelik 25 TL

Yanartaş gezisi 25 TL

Bayramda Olimpos Turu Önemli Bilgiler

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Alibaba Tour kesinlikle sorumlu değildir.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 

Bayramda Olimpos Turu Tavsiyeler

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

Bayramda Olimpos Turu Rezervasyon Detayları

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Alibaba Tour sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

Bayramda Olimpos Turu Kullanılacak Araçlar

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır. 

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.