Otobüslü Baltıklar Polonya Ve Doğu Avrupa Turu (8 Ülke 11 Şehir)

MOLDOVA (Kişinev) - UKRAYNA (Kiev) - BEYAZ RUSYA (Minsk) - LİTVANYA (Vilnius, Kaunas) - LETONYA (Riga) - ESTONYA (Tallinn) - POLONYA (Varşova, Krakov, Częstochowa) - ROMANYA (Bükreş) 7 Gece 10 Gün

Ara


 OTOBÜSLE BALTIKLAR, POLONYA VE DOĞU AVRUPA TURU

8 ÜLKE ve 11 ŞEHİR

MOLDOVA (Kişinev) - UKRAYNA (Kiev) - BEYAZ RUSYA (Minsk) - LİTVANYA (Vilnius, Kaunas) - LETONYA (Riga) -

ESTONYA (Tallinn) - POLONYA (Varşova, Krakov, Częstochowa) -
OTOBÜS İLE
7 GECE 10 GÜN 

 

1.GÜN İSTANBUL - KİŞİNEV (Cuma)

Akşamüzeri saat 19.00’da Kadıköy Evlendirme dairesi otobüs kalkış noktası, 20.00’da Bakırköy Ömür Plaza otobüs kalkış noktalarından Baltıklar, Polonya ve Doğu Avrupa turumuz için Hamzabeyli Sınır Kapısı’na hareket. Sınıra varışımıza takiben pasaport işlemleri ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. 

 

2.GÜN KİŞİNEV (Cumartesi)

Keyifli bir yolculuğun ardından Kişinev’e varış. Panoramik şehir turu esnasında Nativity Katedrali, 1840'ta Rus-Türk Savaşı anıtı olarak inşa edilen beyaz taştan yapılmış olan 13 metrelik saatli zafer takı, Moldova hükümdarı III. Ştefan'ın bronz heykeli, Moldova Ulusal Tarih Müzesi, Peyzajlı bahçeleri, anıtları, büyük bir çeşmesi ve Rumen yazarların büstleri olan Ștefan cel Mare Central Park göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN KİŞİNEV - KİEV - MİNSK (Pazar)

Sabah otelde erken alınacak kahvaltının ardından Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Ukrayna’nın başkenti Kiev turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu turumuz esnasında Ayasofya Meydanı, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Opera Binası, Parlamento Binası, Özgürlük Meydanı, Dostluk Heykeli ve Padol semti göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Minsk’e hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında Bağımsızlık Caddesi, Zafer caddesi, 17yy ve 20yy’ın mimari anıtları olan Belediye Binası, Kutsal Ruh Katedrali, Meryem Ana Katedrali, Trinity Bölgesinin varoş sokakları, Dünyanın en muhteşem mimarı yapıları listesinde yer alan Zafer anıtı ve Ulusal kütüphane göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Kiev Turu: 40 EUR (Kişi Başı)

 

4.GÜN MİNSK - VİLNİUS - RİGA(Pazartesi)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Letonya’nın başkenti Riga’ya hareket. Yol üzerinde ekstra Litvanya’nın başkenti Vilnius turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu turumuz esnasında Şehir meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi ve Heykeli, St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anna Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Riga’ya hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında St. Peter's Kilisesi, Karakafalılar Evi, Özgürlük Anıtı, Riga Katedrali, Riga Kalesi ve Art nouveau mimarisi ile süslenmiş sokakları göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Vilnius Turu: 40 EUR (Kişi Başı)

 

 

5.GÜN RİGA - TALLİNN - PARNU - RİGA (Salı)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Estonya’nın başkenti Tallinn Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi, Toompea Kalesi, Pink Herman Kalesi, Aziz Olaf Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Riga’ya dönüş. Yol üstünde Estonya'nın Baltık Denizi kıyısında bulunan Parnu'da kısa bir mola ardından Riga’ya varış. Otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli Ortaçağ Eğlencesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda 800 yıllık bir handa yer alan orta çağ restoranında, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Leton mutfağının yerel tatlarını tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Tallinn Turu: 50 EUR (Kişi Başı)

Ekstra Riga Ortaçağ Eğlencesi: 55 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırlı içecek dahildir.)

 

6.GÜN RİGA - KAUNAS – VARŞOVA (Çarşamba)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Polonya’nın başkenti Varşova’ya hareket. Yol üzerinde ekstra Litvanya'nın Vilnius'dan sonra en büyük ikinci şehri olan Kaunas turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu turumuz esnasında eski şehir, Kaunas Kalesi, Holy Trinity Kilisesi, St. Paul ve St. Peter katedrali, St. George Klisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Varşova’ya devam ediyoruz. Varşova’ya varışımızın ardından panoramik şehir turu. Panoramik şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, Barbakan Kapısı, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Polonyalı Kimyager ve Fizikçi Madam Curie'nin yaşadığı, çalışmalarını yaptığı ev göreceğimiz yerler arasındadır. Otele transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Kaunas Turu: 40 EUR (Kişi Başı)

 

7.GÜN VARŞOVA - CZĘSTOCHOWA – KRAKOV (Perşembe)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Polonya'nın en eski ve en büyük üç şehrinden biri olan Krakov’a hareket. Yol üzerinde ekstra içinden Warta Nehri geçen ve Jasna Gora Manastırındaki Czarna Madonna adlı Bakire Meryem ikonası ile ünlü Częstochowa turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Turumuz ardından Krakov’a hareket. Krakov’a varışımız ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında Wawel Kalesi, Wawel Katedrali, Pazar Meydanı, Kapalı Çarşı, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli Leh eğlencesi turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Częstochowa Turu: 40 EUR (Kişi Başı)

Ekstra Leh Eğlencesi: 55 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırlı içecek dahildir.)

 

8.GÜN KRAKOV - BÜKREŞ (1.042 km) (Cuma)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek dünyanın en eski tuz madenlerinden biri olan Wieliczka Tuz Madeni Turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otele transfer. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek Nazi Almanyası tarafından II. Dünya savaşı zamanında kurulan en büyük toplama kampı olan Auschwitz Nazi Kampı turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket. Geceleme otobüste.

Ekstra Wieliczka Tuz Madeni Turu: 65 EUR (Kişi Başı)

Ekstra Auschwitz Nazi Kampı Turu: 65 EUR (Kişi Başı)

 

9.GÜN BÜKREŞ (Cumartesi)

Bükreş’e varışımız ardından panoramik Bükreş Şehir Turu. Bu turumuz esnasında Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Athenium’u, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi”, Atamız Mustafa Kemal Atatürk Heykeli, Garnizon Binası, Bükreş Tarih Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ekstra Romen Gecesi Turu: 40 EUR (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırlı içecek dahildir.)

 

10.GÜN BÜKREŞ – İSTANBUL (Pazar)

Sabah kahvaltısının ardından İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Son Model Lüks otobüslerimizle ulaşımlar,
 • 3* otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler,
 • Kişinev, Minsk, Riga, Varşova, Krakov, Bükreş panoramik şehir turları,

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Vize Ücreti 
 • Seyahat sağlık ve vize sigortası,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı,
 • Tüm otel ekstraları, 
 • Ekstra Turlar,
 • Şöfor, hizmet ve lokal servis tipleri (20 Euro).

EKSTRA TURLAR

 

Kiev Turu | 40 EUR

Bu turumuz esnasında Ayasofya Meydanı, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Opera Binası, Parlamento Binası, Özgürlük Meydanı, Dostluk Heykeli ve Padol semti göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Minsk’e hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında Bağımsızlık Caddesi, Zafer caddesi, 17yy ve 20yy’ın mimari anıtları olan Belediye Binası, Kutsal Ruh Katedrali, Meryem Ana Katedrali, Trinity Bölgesinin varoş sokakları, Dünyanın en muhteşem mimarı yapıları listesinde yer alan Zafer anıtı ve Ulusal kütüphane göreceğimiz yerler arasındadır.

 

Vilnius Turu | 40 EUR

Bu turumuz esnasında Şehir meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi ve Heykeli, St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anna Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır.

 

Tallinn Turu | 50 EUR

Bu turumuzda Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi, Toompea Kalesi, Pink Herman Kalesi, Aziz Olaf Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Riga’ya dönüş. Yol üstünde Estonya'nın Baltık Denizi kıyısında bulunan Parnu'da kısa bir mola ardından Riga’ya varış.

 

Riga Ortaçağ Eğlencesi Turu | 55 EUR

Bu turumuzda 800 yıllık bir handa yer alan orta çağ restoranında, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Leton mutfağının yerel tatlarını tatma fırsatı yakalayacaksınız.

 

Kaunas Turu | 40 EUR

Bu turumuz esnasında eski şehir, Kaunas Kalesi, Holy Trinity Kilisesi, St. Paul ve St. Peter katedrali, St. George Klisesi göreceğimiz yerler arasındadır.

 

Częstochowa Turu | 40 EUR

İçinden Warta Nehri geçen ve Jasna Gora Manastırındaki Czarna Madonna adlı Bakire Meryem ikonası ile ünlü, Güney Polonya'da, yaklaşık 300,000 nüfuslu şehri gezeceğiz.

Leh Eğlencesi Turu | 55 EUR

Krakow’da Leh müzikleri ve danslarıyla keyifli bir akşam yemeği yiyip Polonya’nın kendine özgü kültürünü deneyimleme fırsatı bulacağız.

 

Wieliczka Tuz Madeni Turu | 65 EUR

Wieliczka Tuz Madeni'nin en önemli özelliği dünyanın en eski tuz madenlerinden biri olmasıdır. Bazı Lehistan Krallarının evlilikleri burada gerçekleşmiştir. Madenin derinliği 327 metre, içindeki tünellerin uzunluğu 300 km civarındır. Ancak ziyaretçilerin gezebildiği yol 3,5 km uzunluğundadır. İçinde insanların ve mitolojik karakterlerin tuzdan yapılmış heykelleri yer alır. Ziyaretçi yolunun sonunda ise bir katedral yer alır. Ayrıca madende bir yer altı gölü vardır. 1978 yılında Bochnia Tuz Madeni ile birlikte Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

 

Auschwitz Nazi Kampı Turu | 65 EUR

Nazi Almanyası tarafından II. Dünya Savaşı döneminde kurulmuş en büyük toplama, zorunlu çalışma ve sistematik katliam kampıdır. Buraya tüm Avrupa'dan 1,3 milyon insan yerleştirilmiştir. Bu kampa, Yahudi, Roman, eşcinseller gibi Nazilerin düşman ilan ettikleri gruplar başta olmak üzere bir çok insan ölmüştür.

 

Romen Gecesi Turu | 40 EUR

Hareketli müzikleri, renkli giysileri ve kıvrak danslarıyla gece Romenlerin eğlenceli hayatlarına tanıklık edeceğiz.

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ

 

GÜNDÜZ TURLARI PAKETİ (7 TUR)

KİEV TURU                                       : 40 EUR

VİLNİUS TURU                                 : 40 EUR

TALLİNN TURU                               : 50 EUR

KAUNAS TURU                                : 40 EUR

CZĘSTOCHOWA TURU                   : 40 EUR

WİELİCZKA TUZ MADENİ TURU   : 65 EUR  (giriş ücreti dahil)

AUSCHWİTZ NAZİ KAMPI TURU   : 65 EUR  (giriş ücreti dahil) 

Bu turları paket olarak alındığınızda 340 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 300 EURO olacaktır. Turlar yemeksiz yapılacaktır.

 

TÜM TURLAR (10 TUR)

KİEV TURU                                       : 40 EUR

VİLNİUS TURU                                 : 40 EUR

TALLİNN TURU                               : 50 EUR

RİGA ORTAÇAĞ EĞLENCESİ         : 55 EUR

KAUNAS TURU                                : 40 EUR

CZĘSTOCHOWA TURU                   : 40 EUR

LEH EĞLENCESİ TURU                   : 55 EUR

WİELİCZKA TUZ MADENİ TURU   : 65 EUR (giriş ücreti dahil)

AUSCHWİTZ NAZİ KAMPI TURU   : 65 EUR (giriş ücreti dahil)

ROMEN GECESİ TURU                    : 40 EUR

Bu turları paket olarak alındığınızda 490 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 420 EURO olacaktır.

 

 

 

 

 • Son Model Lüks otobüslerimizle ulaşımlar,
 • 3* otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler,
 • Kişinev, Minsk, Riga, Varşova, Krakov, Bükreş panoramik şehir turları,

 • Vize Ücreti 
 • Seyahat sağlık ve vize sigortası,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı,
 • Tüm otel ekstraları, 
 • Ekstra Turlar,
 • Şöfor, hizmet ve lokal servis tipleri (20 Euro).

 

EKSTRA TURLAR

 

Kiev Turu | 40 EUR

Bu turumuz esnasında Ayasofya Meydanı, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Opera Binası, Parlamento Binası, Özgürlük Meydanı, Dostluk Heykeli ve Padol semti göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Minsk’e hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında Bağımsızlık Caddesi, Zafer caddesi, 17yy ve 20yy’ın mimari anıtları olan Belediye Binası, Kutsal Ruh Katedrali, Meryem Ana Katedrali, Trinity Bölgesinin varoş sokakları, Dünyanın en muhteşem mimarı yapıları listesinde yer alan Zafer anıtı ve Ulusal kütüphane göreceğimiz yerler arasındadır.

 

Vilnius Turu | 40 EUR

Bu turumuz esnasında Şehir meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi ve Heykeli, St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anna Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır.

 

Tallinn Turu | 50 EUR

Bu turumuzda Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi, Toompea Kalesi, Pink Herman Kalesi, Aziz Olaf Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Riga’ya dönüş. Yol üstünde Estonya'nın Baltık Denizi kıyısında bulunan Parnu'da kısa bir mola ardından Riga’ya varış.

 

Riga Ortaçağ Eğlencesi Turu | 55 EUR

Bu turumuzda 800 yıllık bir handa yer alan orta çağ restoranında, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Leton mutfağının yerel tatlarını tatma fırsatı yakalayacaksınız.

 

Kaunas Turu | 40 EUR

Bu turumuz esnasında eski şehir, Kaunas Kalesi, Holy Trinity Kilisesi, St. Paul ve St. Peter katedrali, St. George Klisesi göreceğimiz yerler arasındadır.

 

Częstochowa Turu | 40 EUR

İçinden Warta Nehri geçen ve Jasna Gora Manastırındaki Czarna Madonna adlı Bakire Meryem ikonası ile ünlü, Güney Polonya'da, yaklaşık 300,000 nüfuslu şehri gezeceğiz.

Leh Eğlencesi Turu | 55 EUR

Krakow’da Leh müzikleri ve danslarıyla keyifli bir akşam yemeği yiyip Polonya’nın kendine özgü kültürünü deneyimleme fırsatı bulacağız.

 

Wieliczka Tuz Madeni Turu | 65 EUR

Wieliczka Tuz Madeni'nin en önemli özelliği dünyanın en eski tuz madenlerinden biri olmasıdır. Bazı Lehistan Krallarının evlilikleri burada gerçekleşmiştir. Madenin derinliği 327 metre, içindeki tünellerin uzunluğu 300 km civarındır. Ancak ziyaretçilerin gezebildiği yol 3,5 km uzunluğundadır. İçinde insanların ve mitolojik karakterlerin tuzdan yapılmış heykelleri yer alır. Ziyaretçi yolunun sonunda ise bir katedral yer alır. Ayrıca madende bir yer altı gölü vardır. 1978 yılında Bochnia Tuz Madeni ile birlikte Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

 

Auschwitz Nazi Kampı Turu | 65 EUR

Nazi Almanyası tarafından II. Dünya Savaşı döneminde kurulmuş en büyük toplama, zorunlu çalışma ve sistematik katliam kampıdır. Buraya tüm Avrupa'dan 1,3 milyon insan yerleştirilmiştir. Bu kampa, Yahudi, Roman, eşcinseller gibi Nazilerin düşman ilan ettikleri gruplar başta olmak üzere bir çok insan ölmüştür.

 

Romen Gecesi Turu | 40 EUR

Hareketli müzikleri, renkli giysileri ve kıvrak danslarıyla gece Romenlerin eğlenceli hayatlarına tanıklık edeceğiz.

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ

 

GÜNDÜZ TURLARI PAKETİ (7 TUR)

KİEV TURU                                       : 40 EUR

VİLNİUS TURU                                 : 40 EUR

TALLİNN TURU                               : 50 EUR

KAUNAS TURU                                : 40 EUR

CZĘSTOCHOWA TURU                   : 40 EUR

WİELİCZKA TUZ MADENİ TURU   : 65 EUR  (giriş ücreti dahil)

AUSCHWİTZ NAZİ KAMPI TURU   : 65 EUR  (giriş ücreti dahil) 

Bu turları paket olarak alındığınızda 340 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 300 EURO olacaktır. Turlar yemeksiz yapılacaktır.

 

TÜM TURLAR (10 TUR)

KİEV TURU                                       : 40 EUR

VİLNİUS TURU                                 : 40 EUR

TALLİNN TURU                               : 50 EUR

RİGA ORTAÇAĞ EĞLENCESİ         : 55 EUR

KAUNAS TURU                                : 40 EUR

CZĘSTOCHOWA TURU                   : 40 EUR

LEH EĞLENCESİ TURU                   : 55 EUR

WİELİCZKA TUZ MADENİ TURU   : 65 EUR (giriş ücreti dahil)

AUSCHWİTZ NAZİ KAMPI TURU   : 65 EUR (giriş ücreti dahil)

ROMEN GECESİ TURU                    : 40 EUR

Bu turları paket olarak alındığınızda 490 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 420 EURO olacaktır.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

 1. Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 20 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.
 2. Bu turumuzu satın alan misafirlerimizin çok girişli Schengen vizesi olması gerekmektedir. Tek veya çift girişli vize ile programa katılım söz konusu değildir.
 3. Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası herhangi bir iptal ya da değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.
 4. 7 Gece 10 günlük (7 gece otel konaklaması ve 2 gece otobüs yolculuğu) bu turumuzun otel kategorileri 3* merkeze uzak otellerdir. Otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 15 - 25 km'dir.
 5. Otobüslü turlarda kişi başı 1 valiz hakkı bulunmaktadır.
 6. Ülke geçişlerinde gümrük polisleri her türlü yiyecek ve içeceğe el koyabilmektedir.
 7. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 8. Ekstra turlarda gidilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri fiyatlara dâhil değildir.
 9. Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.
 10. 10 Kişi ve üzeri grup rezervasyonlarında ekstra paket turlarının rezervasyon esnasında acenteden alımı zorunludur.
 11. Tur boyunca araçta sıcak - soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.
 12. 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 13. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan tur katılımcısı 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 14. Rezervasyon esnasında koltuk numarası garantisi verilemez. Koltuk numarası kayıt önceliğine göre belirlenmektedir.
 15. Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 16. Otel isimleri "ve benzeri" şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur hareketinden 2 - 3 gün önce verilmektedir.
 17. Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dahil olmadığı turlardır.
 18. Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb..) ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 19. Ekstra tur ücretleri minimum 10 kişinin katılımı göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bu nedenle; yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 20. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlıdır. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, rehberin belirleyeceği bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 21. Ekstra turlarda 0 - 4 yaş ücretsizdir. 4 - 12 yaş arası çocuk %50 indirimlidir.
 22. Panoramik şehir turları ve ülkeler arası transferler haricinde otobüs kullanım hakkı ekstra tur satın alan misafirlerimize aittir.
 23. Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 24. Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
 25. Vizenin, gidilecek turda en fazla konaklama hangi ülkede ise o ülkenin konsolosluğundan alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 26. Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve bundan acentemiz sorumlu değildir.
 27. Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi taktirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 28. Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 29. Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 30. Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.