Otobüslü Rüya Gİbi Gap Turu

OTOBÜSLÜ RÜYA GİBİ GAP TURU-6 GECE 8 GÜN

Ara


OTOBÜSLÜ RÜYA GİBİ GAP TURU

 -Hayalini kurduğunuz GAP turunu Alibaba Tour farkıyla gerçekleştirmeye hazır mısınız?  

7 gece 8 gün süren rüya gibi bir GAP turu için vakit kaybetmeden yerinizi alın!

Adana’dan Mardin’e, Şanlıurfa’dan Adıyaman’a uzanan dopdolu bir GAP turu sizleri bekliyor.

 

1.GÜN: İstanbul – Bursa – Sakarya – Antakya

Kütahya – Konya – Pozantı – Adana güzergâhını takip ederek Alibaba Tour araç içi ikramları ve rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde Hatay’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

2.GÜN: Antakya – Asi Nehri – Uzun Çarşı – Harbiye – Mozaik Müzesi – St. Pierre Kilisesi – Kahramanmaraş

Değerli misafirlerimiz, yolda alacağımız lunchbox kahvaltımızın ardından zengin kültürü ile dikkat çeken İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları’nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya’ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri’nin kıyısında kurulan Antakya’daki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye’den çıkartılan Mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımların ardından Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı’da serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında İlk Hıristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Sonrasında Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’ni görüp Tarihi Antakya Evleri’ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz (Kilise tadilatta olduğundan anlatımlarımızı dışarıda gerçekleştireceğiz). Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği Harbiye’ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra Kırıkhan- Hassa – Nurdağı güzergahını takip ederek akşam konaklamak için Kahramanmaraş’a doğru yola çıkıyoruz. Kahramanmaraş’a otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
* Sabah Kahvaltısı: Yolda vereceğimiz lunch box olacaktır. (Tur Ücretine Dahildir)
* Öğle Yemeği: Antakya’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Tur Ücretine Dahildir.
* Güzergâh: İstanbul – Hatay – Kahramanmaraş / 1200 KM
* Konaklama Oteli: Kahramanmaraş Saffron Hotels 3*

 

3.GÜN: -Kahramanmaraş – Adıyaman – Arsemia – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüsü – Nemrut Dağı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman veriyoruz. Ardından Kahramanmaraş’ta gezimize Tarihi Kalesi ile başlıyoruz, sonrasında günümüzde Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesinde dondurma molası ve Kahramanmaraş çarşılarında serbest zamanın ardından Kahramanmaraş’dan ayrılıyor ve Pazarcık – Gölbaşı üzerinden Adıyaman’a ulaşıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Daha sonrasında Kâhta’dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsüne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia’yı görerek deniz seviyesinden 2100 metre yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu ve Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Gün Batımını muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Adıyaman’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: Kahramanmaraş -Pazarcık-Adıyaman / 330 KM
* Konaklama Oteli: Adıyaman White Star Otel 4*

 

4.GÜN: Atatürk Barajı – Diyarbakır – Ulucami – Hasanpaşa Hanı – Batman – Hasankeyf – Midyat – Telkariciler Çarşısı

Sabah kahvaltı sonrası Dünyanın 6 Büyük barajı olan ve Türkiye’nin en büyük barajı Atatürk barajına ulaşıyoruz. Nissibi Köprüsü üzerinde yapılan anlatımlar ardından Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Burada eski şehri çevreleyen görkemli sur duvarlarından içeri girerek Anadolu’nun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulucami’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Osmanlılar döneminde Vali Hasanpaşa tarafından yaptırılmış Hasanpaşa hanını
ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından panoramik olarak Diyarbakır surlarını, Mardin Kapısını, Hevsel bahçelerini, On gözlü köprüyü görerek Diyarbakır’dan ayrılıyoruz. Sonrasında Batman üzerinden takiple yakın bir zamanda sular altında kalacak olan Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini geziyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Türbesini’de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat’a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkariciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı ardından Mardin’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat yolculuktan sonra otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Diyarbakır’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: Adıyaman – Siverek-Diyarbakır-Batman-Midyat – Mardin / 434 KM
* Konaklama Oteli: Mardin Artuklu Kervansarayı 3*

 

5.GÜN Mardin – Kasımiye Medresesi – Ulu Camii – PTT Binası – Mezopotamya Ovası – Deyr-ul Zafaran – Göbekli
Tepe – Höyük – Harran Konuk Evi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Mardin turumuza başlıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden, Arap’ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak ta geçen Ulu Caminin anlatımını dinledikten sonra Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyr-ul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin’den ayrılıyoruz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ye ulaşıyoruz. (Açık Olması durumunda) Dünya’da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbekli Tepe’den ayrılıyor ardından akşam konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği sonrasında Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde çiğ köftemizi yiyor ve sıra gecesi programımıza devam ediyoruz ardından mırramızı içip gecemizi bitirip otelimize geçiyoruz. (Ekstra 60,00 TL)
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Mardin’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: Mardin-Şanlıurfa / 253 KM
* Konaklama Oteli: Şanlıurfa Kilim Otel 3*vb.

 

6.GÜN: Balıklı Göl – Hz.İbrahim Doğduğu Mağara – Kapalı Çarşı – Gümrükhan – Harran Ovası – Birecik – Kelaynak
Kuşları – Halfeti Tekne Turu – Fırat Nehri – Rum Kale – Gaziantep Mozaik Müzesi

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl Halil-ür Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz ve Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra Gaziantep’e ulaşıyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından, Gaziantep’te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Halfeti’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: Şanlıurfa-Halfeti-Gaziantep / 223 KM
* Konaklama Oteli: Gaziantep PLAZA Otel 4*

 

7.GÜN Gaziantep Kalesi – Sedefciler Çarşısı – Almacı Pazarı – Bakırcılar Çarşısı – Zincirli Bedesten – Tütün Hanı -Kasteller – Tahmis Kahvesi – Adana

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak
anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yapıyoruz. Daha sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek yemeğe gidiyoruz ve meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra bu güzel şehirden ayrılarak Adana’ya hareket ediyoruz. Konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Halfeti’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Güzergâh: Gaziantep – Adana / 369 KM
* Konaklama Oteli: Adana Şenbayrak City Otel 4*

8.GÜN: Adana – Taş Köprü – Sabancı Camii – Tarsus – Yedi Uyurlar Mağarası – Kleopatra Kapısı – Konya – (Bursa –
Sakarya – İstanbul )

 

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Adana’da gezimize eski Adana’yı gördükten sonra Meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camiini ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından Tarsus’ta gezimize ilk olarak Tarsus Şelalesi ile başlıyoruz. Burada verilen serbest zaman ve çay molası ardından, Eshab-ı Keyf Mağarası’nı görüyoruz. Mağaradaki gezimizin sonrasında merkezde bulunan eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesini rehberimizden dinleyerek St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Oradan Satın alınarak restore edilen Nusret Mayın Gemisini geziyoruz. Ardından Konya üzerinden doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolcularımızı aldığımız noktalara bırakarak turumuzu bitiriyoruz. Başka bir turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
 

Not: Bu akşam herhangi bir otel konaklaması yoktur. Gece yolculuğu yapılacaktır.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Mersin’de serbest menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Yolda serbest menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Güzergâh: Adana – Tarsus – Silifke – Konya – Bursa / 1020 KM
Konya – Afyon – Bursa Gece Yolculuğu

 

Önemli Not! Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otellerde 6 Gece Y.P Konaklama

 • Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım

 • Tüm Çevre Gezileri

 • Alibaba Tour Otobüs İçi İkramları

 • Alibaba Tour Güvencesi

 • Birinci Gün Lunch Box Kahvaltı

 • Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı

 • Açık Büfe veya Set Menü 6 Akşam Yemeği

 • Alibaba Tour Rehberlik Hizmetleri

 • 1618 Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 

 • Otellerde 6 Gece Y.P Konaklama

 • Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım

 • Tüm Çevre Gezileri

 • Alibaba Tour Otobüs İçi İkramları

 • Alibaba Tour Güvencesi

 • Birinci Gün Lunch Box Kahvaltı

 • Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı

 • Açık Büfe veya Set Menü 6 Akşam Yemeği

 • Alibaba Tour Rehberlik Hizmetleri

 • 1618 Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Turumuzla İlgili Önemli Notlar; Gap turu

 

 • GENEL ŞARTLAR
 • Gezi süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 7 gece 8 gün olup 6 gece otel konaklamalıdır. Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Alibaba Tour kesinlikle sorumlu değildir. Turlarımız Bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen tekne turu programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir. Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
 • TURUMUZUN OTELLERİ
 • Aşağıda belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Alibaba Tour temsilcisi tarafından bilgilendirilir. Kahramanmaraş Saffron Hotels vb.- ADIYAMAN; White Star Otel vb.- MARDİN; Artklu Kervansarayı vb.- ŞANLIURFA; Kilim Otel vb. – GAZİANTEP; Plaza Otel vb.- ADANA; Şenbayrak Otel vb. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alibaba Tour sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu tur tarihinden 15 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Alibaba Tour de saklıdır. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.
 • OTOBÜS OTURMA PLANI
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • MÜZE KART
 • Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
 • REHBER TAVSİYESİ
 • Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır. (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunmasını tavsiye ederiz. (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alınmalıdır. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
 • SIRA GECESİ (Ekstra 60 TL)
 • Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğ köfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence
 • NEMRUT GÜN BATIMI
 • 14-17 Kişilik Minibüsler ile Nemrut Dağı’na çıkılarak güneşin batışının izlenmesi (kaçırılmaması gereken çok önemli bir görsellik)
 • HALFETİ TEKNE TURU
 • Yerel tekneler ile Fırat ırmağı üzerinde yaklaşık 40 dakika süren bir gezinti
 • İKLİM ŞARTLARI
 • Orta Fırat Bu bölümde Akdeniz iklimi görülür. Bölgenin içlerine doğru iklim karasallaşır. Kış sıcaklık ortalaması, Dicle Bölümü’ne göre daha yüksektir. Bölümün kış sıcaklık ortalaması 0 °C’nin altına pek düşmez. Yağış en fazla kış mevsiminde görülür. Yıllık yağış tutarı 700 mm`dir. Yaz aylarında yağışların azalması ve sıcaklığın yüksek olması kuraklığı arttırmıştır. İç kesimlerde karasal iklim görülür. Dicle Bölümü’nde karasal iklim etkilidir. Bölümde yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise soğuktur. Bölümün yüksek kesimlerinde kar yağışları görülür. Kış mevsiminde sıcaklık 0 °C`nin altına düşer. Bölümdeki yıllık yağış miktarı 500-600 mm`dir. Son zamanlarda Özellikle Diyarbakır çevrelerinde ekonomik anlamda büyük ilerlemeler kaydedilmiştir.
 • ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
 • OTOBÜSLER: (29 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
 • MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.