Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

Ramazan Bayramı Dönemi Uçaklı Gap Turu Anadolu Jet Havayolları İle

4 Gece Konaklamalı 5 Gün

Ara


                UÇAKLI GAP TURU                   

 

UÇAKLI 4 GECE KONAKLAMALI TARİHTE YOLCULUK GAP TURU

ANADOLU JET  İLE SABİHA GÖKÇEN-DİYARBAKIR-SABİHA GÖKÇEN

Gidiş-Dönüş Uçaklı

 

TAMAMEN FARK YARATACAK OTEL KONSEPTİ !

HER GECE FARKLI BİR EĞLENCE

 

1600 YILLIK ORTAÇAĞ KALESİ KASR-I NEHROZ OTELDE 1 GECE KONAKLAMA

150 YILLIK TARİHİ KERVANSARAY ŞİREHAN OTELDE 1 GECE KONAKLAMA

200 YILLIK TARİHİ HAN URHAY CAVE OTELDE 1 GECE KONAKLAMA
HOTEL ANTİOCHOS VB. /ADIYAMAN 1 GECE KONAKLAMA

 

Tamamen tarih ile iç içe

Farklı ve uyanmak istemeyeceğiniz bir düş gibi otel konsepti ile

Alışılagelmişin dışında hem eğlenmeye hem de büyülenmeye hazır mısınız?

 

Halfeti Tekne Turu Dahil

Nemrut Dağı Minibüs Ulaşımı Dahil

 

 1.Gün: İstanbul-Diyarbakır-Dara Antik Kenti-Mor Gabriel Manastırı-Hasankeyf- Kasr-ı Nehroz-Midyat

Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimiz ile 04:45’de Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Anadolu Jet 06:50  uçağı ile Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz. Uçağımız 08:30' de iniyor ve bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Tarihi surlar içerisindeki Dicle’nin sevgilisi Diyarbakır'ın Tarihi Hasan Paşa Hanı’nda meşhur kahvaltısını tadıyoruz(Ekstra). Yapılan araştırmalara göre ilk defa 12 bin yıl önce yerleşimin başladığı, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, sular altında kalacak olan Hasankeyf’e gidiyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde gezimizi yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Ardından tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Antik Kentine geçiyoruz. Dara; İmparator Anastasius'un girişimleri ile 505 yılında, Doğu Roma İmparatorluğunun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak amacıyla garnizon kenti olarak kurulmuştur. Bu kent kaya içine oyulmuş yapılardan oluşmuş olup, çevresi 4 kilometrelik bir surla korunmuştur. Kent içinde kilise, saray, çarşı, zindan, tophane ve su bendi kalıntılarını görüp fotoğraflıyoruz. Daha sonra  Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin Bölgesinin kalbi konumundaki Mor Gabriel Manastırı'na gidiyoruz. Manastır meşe ağaçları ile örtülü tepe noktalarının birinde 1600 yıllık tarihi ile gelen misafirleri büyüleyerek karşılıyor. Süryani Kilisesi tarafından “İkinci Kudüs” olarak ilan edilen  Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Midyat’ın yaşam biçimi ve kültürel zenginliğini taş binaların oluşturduğu dar ve eski sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bir çok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konukevi'ni geziyoruz. Tarihte yolculuk yaptıktan sonra, tarihi Kasrı Nehroz otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra merakınıza yenik düşüp otelimizi keşfetmeye başlayacaksınız.
Konaklama tarihi kale  otelimizde.Dileyen konuklarımız Kale Otel’in mahzeninde canlı müzik programına katılabilirler.

 

Sabah Kahvaltısı: Diyarbakır Tarihi Hasan Paşa Han’da serbest alınacak olup. Ücrete Dahil Değildir.
Öğle Yemeği: Mityat’ta Yöresel Menü Alınacaktır. Ücrete Dahil Değildir.

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir.
Konaklama: Kasr-ı Nehroz Otel vb/ Midyat

 

2. Gün: Mardin- Göbeklitepe-Mezopotamya-Mardin Ulu Cami-Şeyh Çabuk Cami-Abbaralar-Eski PTT Evi-Mardin Çarşıları- Harran-İlk İslam Medresesi-Konik Evler-Eyüp Peygamber Makam-Sıra Gecesi-Şanlıurfa

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mezopotamya’nın orta yerinde şehadet parmağı gibi göğe yükselen Gündüz Seyranlık Gece Gerdanlık olan Mardin' i keşfetmeye başlıyoruz. Mardin' de  Artuklu dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin' in sembolü olan Mardin Ulu Cami' yi ziyaret ediyoruz. Dar sokaklar arasında gezerken Abbaraları görüp muhteşem manzaralar yakalıyoruz. PTT Evi, Şehidiye Cami' yi gördükten sonra Mardin’de yapımına Artuklu dönemi’nde başlanmış ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kası döneminde tamamlanmış Kasımiye Medresesi’ni ziyaret edip Çarşılardaki serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Viranşehir Kızıltepe istikameti ile tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Dünyada orijinal hâli ile günümüze kadar gelmiş  en eski tapınağı, 19862da bulunan ve dünya tarihini değiştiren Göbekli Tepe’ye ulaşarak 12 bin yıl önce inşa edilmiş tapınakları görüyoruz. Ardından Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu ve ateşe atıldığı, Hz. Eyüp Peygamber’in çile çektiği, Şuayip Peygamber’in İbadet ettiği Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya doğru devam ediyoruz. Konik Kubbeli evlerini ve ilk İslam Medresesini göreceğiniz Harran’a geçiyoruz. Harran Höyüğü ’nü panoramik fotoğraflayıp bölge hakkında bilgi aldıktan sonra Şanlıurfa’ya geri dönüyoruz. Eyüp Peygamberin sabır makamını ziyaret edip sağ ayak topuğunu vurarak çıkardığı şifalı Suyun Kuyusunu gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Sıra gecesi ve akşam yemeği için hazırlıklarımız yapıp otelden ayrılıyoruz. Urfa’nın meşhur sıra gecesinde ikramlar eşliğinde eğlencenin tadına varıyoruz.

 

Sıra GecesiÇiğ Köfte, Mırra,Sınırsız Ayran,Sınırsız Çay,Sınırsız Su+ Sınırsız Eğlence  90 TL

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Mardin’de yöresel menü Olarak Alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Urhay Cave Otel'de Set Menü Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
Konaklama: Urhay  Han Cave Otel vb/ Şanlıurfa

 

 3. Gün: Şanlıurfa-Balıklıgöl-Halil-Ür Rahman-Ayn Zeliha-Urfa Kalesi-Tarihi Çarşılar-Gümrük Han-Birecik-Kelaynak Kuşları-Halfeti Tekne Turu-Belesur Köyü-Gaziantep Kalesi-Hz. Yuşa Türbesi-Bakırcılar Çarşısı-Almacı Pazarı-Tahmis Kahvesi- Gaziantep

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Şanlıurfa’da İbrahim peygamberin ateşe fırlatıldığı mancınık ve düştüğü Balıklı Gölü görüyoruz. Şanlıurfa Kalesi’ni panoramik görüp fotoğrafladıktan sonra, İbrahim peygamber makamı, Ayn-ı Zeliha gölü gezilerini yapıyoruz. Tarihi çarşıları gezip alışveriş imkanı buluyoruz. Gümrük Han’da yorgunluk kahvemizi içiyoruz. Ardından Birecik istikametine ilerliyoruz. Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye ulaşarak teknemize biniyoruz. Kral Kızı Mağarası, Rum Kale ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altında kalan Cami ve minaresini görüp tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Otobüsümüze binip sayıları geçtiğimiz yıllarda 11’e kadar düşen, sadece Fas ve Birecik’te bulunan, Mısır’da kutsal İbis kuşu olarak bilinen Kelaynak Kuşları Üretme Çiftliğinde yeryüzünde kalan son göçmen Kelaynaklar hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra Gaziantep’e geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Meşhur Küşleme Kebaphan’da alıp Gaziantep çarşılarını gezmeye başlıyoruz. Bakırcılar Çarşısı, Hz. Musa’nın yeğeni Hz. Yuşa Türbesi, Yemeniciler Arastası ve Almacı Pazarı’nı gördükten sonra Türkmen Ağası ve Sancak Beyi Mustafa Ağa Bin Yusuf tarafından, Mevlevihane Tekkesi’ne gelir getirmesi amacıyla 1635-1638 yılları arasında yaptırılmış Tahmis Kahvesi’nde Menengiç Kahvesi içerek zamanda yolculuk yapıyoruz. Çarşılarda vereceğimiz serbest zamanın ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Dileyen konuklarımız Gece Gündüz Restaurant’ta Gaziantep’in meşhur Meşk Gecesi Programına katılabilirler. Ekstra

Not: Gastronomi şehri Gaziantep’te herkesin damak zevki farklı olacağından Akşam yemeği için siz değerli konuklarımıza Gaziantep çarşılarında serbest zaman veriyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Gaziantep’te Serbest Öğle Yemeği. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği: Gaziantep’te Serbest Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Konaklama: Şirehan Otel vb. /GAZİANTEP

 

4.gün : Zeugma Mozaik Müzesi-Atatürk Barajı Seyir Terası-Karakuş Tümülüsü-Arsemia-Cendere Köprüsü-Nemrut Dağı-Gün Batımı-Adıyaman

Sabah otelde alacağımız açık büfe  kahvaltı sonrasında, baraj suları altında kalan Belkıs Ören Yeri’nde Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yunan Roma Mitolojisinin konu edildiği eşsiz güzellikteki mozaikleri gezerken başka bir diyara yolculuk yapıyoruz. Arkeoloji ve mozaik gezisi sonrası Adıyaman’a hareket ediyoruz. Yol Güzergahında Atatürk Barajı’nı görüp fotoğraflıyoruz. Daha sonra Adıyaman’da Öğle yemeğimizi alıyoruz. Kahta’ya ulaştığımızda minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia (panoramik) gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsüne kapılıyoruz. Doğu Terası Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Sunağı’nı  görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra  güneşin muhteşem batışını seyrediyoruz. Bu esnada Kommagene Kralı I. AntiochosEpiphanes’e ait şu vasiyeti hatırlıyoruz:  
“Doğum günüm her ay ve yıl kutlanıp, bayram günü olacak, bu günlerde baş rahip, tanrılar ve benim için kendisine benim ve kanunların cömertçe verdiği Pers kılığına bürünerek hepimizin üzerine altın çelenkler koyacak. Hepimiz için bol bol kokular yakacak ve gereğince kurbanlar kesecek, kutsal sofraları en güzel yemekler ve şaraplarla donatacak. Buraya toplanan ulusum, bol bol yiyip bayram edecek”.
Güneşin batışı sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.        

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Kahta Neşet’in Yeri’nde Balık veya İskender85’te menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır.Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Hotel Antiochos vb. /ADIYAMAN

 

5.Gün: Adıyaman-Kahta-Nissibi köprüsü-Siverek-Kahta-Diyarbakır-Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi-Diyarbakır Ulu Camii-İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kahta üzerinden Nissibi Antik Kenti yakınlarında Atatürk Barajı üzerinde kurulan Türkiye’nin ilk gergin eğik askılı köprüsü olan Nissibbi Köprüsü’nde Fotoğraf molası veriyoruz.  Güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a doğru devam ediyoruz. Diyarbakır’da Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu panoramik görüyoruz. Ardından Diyarbakır’a geçip alışveriş için tarihi surlarda serbest zaman veriyoruz. Havalimanında check-in işlemlerimizi tamamlayıp Anadolu Jet  20.30 Uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Bir başka ALİBABATOUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Ücrete Dahildir.
Öğle Yemeği: Diyarbakır’da  Yöresel Menü Alınacaktır. Ücrete Dahil Değildir.
Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜ KONAKLAMA YOKTUR.

 

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Diyarbakır  Havalimanına Gidiş Dönüş   Uçak Bileti
- Tarihi Otellerde 4 gece Konaklama
- Otellerde 3 Akşam Yemeği
- Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı

- Nemrut Dağı Minibüs Ulaşımı

- Halfeti Tekne Turu
- Otopark Ücretleri 
- Tüm Çevre Gezileri 
- Profosyenel Rehberlik Hizmetleri
- Araç İçi İkramlar
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
- Lüx Araçlar İle Ulaşım

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Havalimanı Transfer
-Tüm Öğlen Yemekleri
-Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

-Tüm Akşam Yemekleri

-Sıra Gecesi
-Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar 
-Extra Belirtilen Organizasyonlar
-Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Diyarbakır  Havalimanına Gidiş Dönüş   Uçak Bileti
- Tarihi Otellerde 4 gece Konaklama
- Otellerde 3 Akşam Yemeği
- Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı

- Nemrut Dağı Minibüs Ulaşımı

- Halfeti Tekne Turu
- Otopark Ücretleri 
- Tüm Çevre Gezileri 
- Profosyenel Rehberlik Hizmetleri
- Araç İçi İkramlar
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
- Lüx Araçlar İle Ulaşım

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Havalimanı Transfer
-Tüm Öğlen Yemekleri
-Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

-Tüm Akşam Yemekleri

-Sıra Gecesi
-Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar 
-Extra Belirtilen Organizasyonlar
-Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

Önemli Bilgiler

Detaylar: Gezi süresi 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 3 gece 4 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel durumuna göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir. Afişe edilen fiyatlar “İNDİRİMLİ EK HİZMET BEDELİ” baz alınarak hesaplanmıştır. Uçaklı turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Uçakların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Uçaklı turlarda Alibaba Tour, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde Alibaba Tour, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır. Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Alibaba Tour’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Alibaba Tour’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Alibaba Tour’un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Alibaba Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Alibaba Tour iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum %30’dur. Turun hareket tarihinden 7 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 27.12.2018 BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. 1, 2 veya 3 gece konaklamalı turlarda paket bedeli kişi başı 20 TL’dir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda paket bedeli kişi başı 30 TL’dir. Uçaklı turlarda iptal iade güvence paketi eklenememektedir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

ÖNEMLİ: Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 0-7 yaş çocuklar ek hizmet bedeli ödemez.

 

İKLİM

Güney Doğu Anadolu bölgemizde karasal iklim görülür. Karasal iklimin özelliği kışları soğuk ve karlı geçer, yazlar ise genellikle sıcak ve kuraktır. Karasal iklimin görüldüğü yerlerde kış erken başlar ve ortalama olarak 90 gün karın yerde kalma süresi vardır. Yazlar da kış kadar erken başlar ve sıcaktır fakat nem az olduğundan dolayı bu sıcaklık fazla hissedilmez, gece ve gündüz arasındaki sıcaklık ve yıllık sıcaklık farkı çok fazladır.

 

DİĞER DETAYLAR

Sıra Gecesi: Yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, çiğ köfte, ayran, mırra ve şıllık tatlısının ikram edildiği eğlencedir.

 

Nemrut Gün Batımı: Minibüsler ile Nemrut Dağı’na çıkılarak, Güneşin batışının GAP bölgesinin üzerinden batışının seyredilmesi organizasyonudur. Herhangi bir sebeple, uçak saatinin veya inilecek havalimanın değişmesi durumunda gün batımı yerine, gün doğumuna çıkılabilir. Ayrıca turun gerçekleştiği tarihte kar nedeniyle Nemrut yolunun kapalı olması durumunda, herhangi bir alternatif üretilmeksizin Nemrut Turu iptal olabilir. Bu durumda misafirlerin bir iade ya da tazminat hakkı yoktur. Turu alan her misafir, bu iki durumu baştan kabul etmiş sayılır.

 

Halfeti Tekne Turu: Belediye’ye ait olan göl tekneleri ile baraj ile sular altında kalan batık şehir Halfeti’nin sular altındaki görünümünün seyredilmesi organizasyonudur.

 

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da bu duruma paralel olarak aynı şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 giriş - 12:00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08:00’dir. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.