Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

RAMAZAN BAYRAMI KLASİK KÜBA TURU AİR FRANSA HAVAYOLLARI İLE

HAVANA (3) & VARADERO (2) ŞEKER BAYRAMI DÖNEMİ Air France Havayolları tarifeli seferleri ile 02 MAYIS 2022 Hareketli 5 Gece 8 Gün

Ara


KLASİK KÜBA TURU

HAVANA (3) & VARADERO (2)

ŞEKER BAYRAMI DÖNEMİ

Air France Havayolları tarifeli seferleri ile

02 MAYIS 2022 Hareketli

5 Gece 8 Gün

 

1.Gün           İSTANBUL – PARIS – HAVANA (2 Mayıs 2022 Pazartesi)

 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Air France Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 01.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Air France Hava Yolları AF 1391 sayılı tarifeli seferi ile saat 04.15’te Paris’e uçuş.  Yerel saat ile 06.55’ta varış ve transit işlemlerinin ardından yine Air France Havayollarının AF 950 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.40’ta Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 14.35’te Havana’ya varis. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

2.Gün           HAVANA (3 Mayıs 2022 Salı)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Muhtesem Havana turuna katılabilirler, klasik Amerikan arabaları ile turumuza başlıyoruz. Bu arabalar ile yapılacak yaklaşık 20 dakikalık bir gezinin ardından Havana şehrinin en güzel köşelerini keşfe çıkıyoruz.  Karayip Denizi’nin en güzel adalarından biri olan Küba’nın başkenti Havana turumuzda Ünlü Küba’lı sanatçı Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alarak oluşturduğu Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Atatürk Büstü, Plaza de Armas, Cathedral Meydanı, San Francisco Meydanı, göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi şehir turu sırasında alacağız, tur bitiminde otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

 

3.Gün    HAVANA (4 Mayıs 2022 Çarşamba)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman dileyen misafirlerimiz Ekstra Pinar del Rio & Vinales turu ve öğle yemeği turuna katılabilirler (90 Usd // ulaşım + öğle yemeği + rehberlik) otobüsümüz ile Havana’ya 160km mesafede bulunan Pinar del Rio bölgesine hareket. Meşhur Küba purolarının yapıldığı bölgede tütün çiftliği ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Vinales Vadisi ziyareti. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Habana Cafe Akşam Yemeği turuna katılabilirler (90 Usd // ulaşım + akşam yemeği + rehberlik) Klasik Küba ambiyansını yansıtan ünlü Habana Cafe’de akşam yemeği. Yemek sonrası otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

 

4.Gün    HAVANA - VARADERO (5 Mayıs 2022 Perşembe)

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde kısa bir mola vererek Pina Colada tadımı yapacağız. Varadero’da otele varış oda anahtarlarının dağıtılması ve serbest zaman. Akşam ve geceleme yemeği otelinizde

 

5.Gün        VARADERO (6 Mayıs 2022 Cuma)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, dileyen misafirlerimiz Extra Katamaran Crucero del Sol turuna katılabilirler (130  Usd  // ulaşım + öğle yemeği + rehberlik) otobüsümüz ile Marina’ya hareket ediyoruz. Katamaran ile hareket ederek deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartacağınız Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Öğle yemeğini deniz ürünlerinden oluşan açık büfede alıyoruz ve gün boyunca ücretsiz içecekler ile serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi ardından Varadero’da ki otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

 

6.Gün        VARADERO - HAVANA – PARIS (7 Mayıs 2022 Cumartesi  )

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve dönüş için havalimanına transfer. Air France Havayollarına ait AF 943 sefer sayılı uçuş ile Paris’e hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

 

7.Gün        PARIS – İSTANBUL (8 Mayıs 2022 Pazar)

Yerel saat ile 08.15’te Paris Havalimanına varış. Transit işleminin ardından dileyen misafirlerimiz İstanbul uçuşuna kadar Air France Lounge kullanabilirler. AF 1390 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.50’de İstanbul’a uçuş.

 

8.Gün        İSTANBUL (9 Mayıs 2022 Pazartesi)

Yerel saat ile 03.15’te İstanbul ‘a varış ve turumuzun sonu.

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
02.05.2022 / 09.05.2022
()
Havana 4* Memories Miramar vb. Varadero 4* Memories Varadero vb
1,149.00EUR
1,449.00EUR
1,149.00EUR

Covid-19 Bilgilendirme;

 • Misafirlerin 2 doz aşı olmuş ve 2. Doz aşının üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. (Biontec ya da Sinovac)
 • Misafirlerin uçuştan en geç 72 saat önce negatif pcr testş yaptırmaları gerekmektedir.
 • 12 yaş altı misafirler bu uygulamadan muaftır.
 • Girişte online form doldurulup teslim edilmektedir.

Notlar:

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamazVize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • ACENTE konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE dan tazminat hakkı yoktur.
 • ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTE’nin sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “ACENTE SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 • Air France Havayolları ile İstanbul- Paris - Havana ve Havana – Paris - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Programa dahil olan tüm transferler
 • 4* otellerde Havana’da 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • 4* otelde Varadero’da  2 gece otelin uyguladığı şekilde her şey dahil konseptinde konaklama
 • Muhteşem Havana turu ve tur sırasında alınacak öğle yemeği
 • Dönüş günü Paris Havaalanı Air France Lounge kullanımı
 • Türkçe rehberlik hizmeti

 • Vize ücreti
 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Covid-19 Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri