Ramazan Bayramı Selanik Kavala Kalambaka (Meteora) Turu 2 Gece Konaklamalı

RAMAZAN BAYRAMI SELANİK KAVALA KALAMBAKA (meteora) TURU 3 GECE 4 GÜN - 2 GECE KONAKLAMALI Selanik - Kalambaka-(Meteora) – Kavala-Porto Lagos – Vistonida Gölü Yeşil Pasaporta Vizesizdir

Ara


RAMAZAN BAYRAMI
 SELANİK KAVALA KALAMBAKA (meteora) TURU
3 GECE 4 GÜN
2 GECE KONAKLAMALI
Selanik - Kalambaka-(Meteora) – Kavala-Porto Lagos – Vistonida Gölü
Yeşil Pasaporta Vizesizdir 1.GÜN HAREKET / GECE YOLCULUĞU

 Değerli Misafirlerimiz

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü 
20:45 Mecidiyeköy Trump Tower Önü
21:15 İncirli Ömür Plaza Önünden binecek misafirlerimizle ile Yolculuğumuza başlıyoruz

 2.GÜN KİPİ - KAVALA – KALAMBAKA – METEORA - SELANİK

 Türk(İpsala)ve Yunan(Kipi)sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemleri yapıldıktan sonra Dedeağaç, Gümülcine otoyolu takip edilerek Kavala’ya yolculuk, sabah saatlerinde dinlenme tesisinde kahvaltı molası (extra). Kahvaltı sonrası Yunanistanın en yüksek dağı olan ve Yunan Mitolojisinde 12 Tanrının da evi sayılan Olympos dağini geçip kücük bir kasaba  olan Kalambaka ya variyoruz. Meteora, Kapadokya yi andıran dev kayalardan olusan tarihi bir yer olarak bilinmektedir. Bu muhtesem jeoloji fenomeninin bir özelliği kayalarin uzerinde Bizans sanatıyla donatılmış Manastırların barınmasıdır. Bu manastırların bir başka özelliği’de sanki gökyüzünden sarkan binalara benzemesidir gezimiz sonrası  Konaklamamızı yapmak için Selanik’te bulunan otelimize hareket ediyoruz konaklama otelimizde  dileyen misafirlerimiz   extra düzenlenen taverna gecesine katılabilirler

 Taverna Turu : Kişi başı 50 € (Yemekli)

 3.GÜN : SELANİK -

Sabah Otelde alacağımız Sabah kahvaltısı sonrası şehir turumuz başlıyor. Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Aya Dimitros Kilisesi, fuar alanı, Döner Kule, Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender,E. Venezelo,  P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır . Gezimin sonunda  konaklama için otelimize dönüş yapıyoruz  

 4.GÜN: SELANİK –KAVALA - İSTANBUL

Sabah Otelde alacağımız Sabah kahvaltısı sonrası şehirden ayrılarak, iki saatlik yolculuk sonrası Kavala’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Mehmet Ali Paşa'nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası yemek için serbest zaman veriyoruz Rehberimizin belirleyeceği saat de hareket ile  İskeçe karayolu üzerinden Şirin bir belde olan Porto Lagos ve Vistonida Gölü & Agios Nikolaos Kilisesi’ni görüp  Kipi Ve İpsala sınır kapılarına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek  gece İstanbul’a varış ,  gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındığı noktalara bırakılması ile bir başka Alibaba Tour Organisazyonun da buluşmak üzere vedalaşıyoruz 

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 * Selanik Merkezde 4 Yıldızlı Hotel Kinissi Palace’da  2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Lüks Otobüs  İle Ulaşım
* Alibabatour otobüs içi ikramları
* Programda belirtilen Panoramik çevre gezileri
* Türkçe Rehberlik hizmetleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük vergileri
* Alibabatour güvencesi
*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Schengen Vize ve Hizmet bedeli Ücreti ( 130 €)
* Seyahat Sağlık Sigortası ( 15 €) 65 Yaşa kadar (65 yaş üstü 25 €) 
* Yurt Dışı Çıkış Harcı  15 TL  TC Vatandaşları için Zorunludur. Bankalara yada Sınır Kapısın’daki Gişeden Yatırılabilir
* İlk Gün alınan Sabah Kahvaltısı
* Tüm Öğle yemekleri,
* Tüm Akşam Yemekleri
* Extra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
* Tüm Kişisel harcamalar
* Tüm Müze ve ören Yeri giriş Ücretleri

 GENEL ŞARTLAR

 - Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi veya en az iki girişli Romanya Vizesi Bu bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki ('’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki ('’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır .Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Alibaba Tour tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Alibaba Tour tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Alibaba Tour tarafından bilgi verilecektir

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Alibaba Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Alibaba Tour sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Alibaba Tour tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

- Tura katılım için Alibaba Tour tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Alibaba Tour sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

- Alibaba Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Alibaba Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait Özel harcamadır

 GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK ARAÇLAR

 Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir

18 kişiye kadar VİP Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt- Crafter- Fiat Dukato
27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
31 kişiye kadar Otokar Sultan Maxi
38 kişi üzeri  Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner - Cityliner

 

İki Kişilik Oda Kişi Başı
Tek Kişilik Oda
İlave Yatak
0 - 2 Çocuk
3 - 12 Çocuk
4* Hotel Kinissi palace
149.00
EUR

179.00
EUR

149.00
EUR

89.00
EUR

119.00
EUR

* Selanik Merkezde 4 Yıldızlı Hotel Kinissi Palace’da  2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Lüks Otobüs  İle Ulaşım
* Alibabatour otobüs içi ikramları
* Programda belirtilen Panoramik çevre gezileri
* Türkçe Rehberlik hizmetleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük vergileri
* Alibabatour güvencesi
*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

* Schengen Vize ve Hizmet bedeli Ücreti ( 130 €)
* Seyahat Sağlık Sigortası ( 15 €) 65 Yaşa kadar (65 yaş üstü 25 €)
* Yurt Dışı Çıkış Harcı  15 TL  TC Vatandaşları için Zorunludur. Bankalara yada Sınır Kapısın’daki Gişeden Yatırılabilir
* İlk Gün alınan Sabah Kahvaltısı
* Tüm Öğle yemekleri,
* Tüm Akşam Yemekleri
* Extra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
* Tüm Kişisel harcamalar
* Tüm Müze ve ören Yeri giriş Ücretleri