Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

Rüya Gibi Doğu Karadeniz Ve Batum Turu

6 GECE 7 GÜN (5 Gece Otel Konaklaması)

Ara


      RÜYA GİBİ DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU
Rüya gibi bir Karadeniz turu sizleri bekliyor…

Başta eşsiz doğası olmak üzere dalgalı, hırçın ama içinizi rahatlatan denizinin sesiyle hoş geldiniz der gibi karşılar sizi Karadeniz…
İçten ve hoş sohbetleri ile Karadeniz insanını, açlık hissinin hiç üzerinizden geçmediği muhteşem Karadeniz mutfağı, fotoğraflarını çekmekten kendinizi alamayacağınız manzaraları, yemyeşil çay bahçeleri, mis kokulu çam ormanları, şırıl şırıl akan dereleri ile kendinizi adeta cennetten bir köşede hissedeceksiniz. 
Gönlü yaylaları kadar geniş insanların, çayın, fındık, mısır, kemençe, tulum ve horonların yurdundan hiç mi hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.
Kendinizi rüyada hissedeceğiniz, her anını ve her tadını unutamayacağınız Rüya Gibi Doğu Karadeniz ve Batum turumuza davetlisiniz.

6 Gece 7 Gün (5 Gece Otel Konaklaması)

1.GÜN GECE YOLCULUĞU

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

21:20 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

22:25 Kartal Köprüsü Altı 

22:45 Çayırova Mc Donalds Önü

23:15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı

23:45 Sakarya Berceste Tesisleri

00:30 Düzce T7 Petrol Durağı 

01:30 Kaynaşlı Türsan Park Tesisi

04:20 Eryaman Giriş Kapısı

04:30 Ankamall Adese

04:40 Aşti Otogar Önü( Konya Yönü)

04:45 Armada Karşısı Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önü

Not: Dönüş yolculuğunda bindiğiniz noktalarda indirileceksiniz. Ankara'daki indirme noktamız: Aşti ve Armada önüdür. İndirme noktaları harici duraklarda indirilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

2.GÜN: AMASYA - FERHAT İLE ŞİRİN - AMASYA MÜZESİ - YALI BOYU EVLERİ - HAZERANLAR KONAĞI - ŞEHZADELER GEZİ YOLU - TARİHİ KÖPRÜ - YEŞİLIRMAK - HAVZA - SAMSUN - ONUR ANITI - BANDIRMA VAPURU - GAZİ MÜZESİ - ORDU - BOZTEPE - GİRESUN

Sabah saatlerinde antik dönemden beri kesintisiz yerleşim imkanı sunan, başkentlik yapmış çok özel bir müze kent olan Amasya’ya varıyoruz. Şirin’e olan aşkından dağları delen Ferhat efsanesini bir kez de rehberimizden dinleyip, efsanenin geçtiği yer olan Ferhat ile Şirin su kanallarını geziyoruz. Daha sonra Selçuklular döneminden kalma Gök Medrese’yi panoramik görüp, Amasya Müzesi`ne geçiyoruz. Burada Tunç, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait pek çok eseri inceledikten sonra İlhanlılar dönemine ait mumyaları inceliyoruz. Ardından Osmanlı Sultanı II. Bayezid adına yaptırılan Selatin camisinin içinde bulunduğu II. Bayezid Külliyesi’ni geziyoruz. Külliye’den karşıya geçip Yeşilırmak kenarında Şehzadeler Gezi Yolu’nda kısa yürüyüş yaptıktan sonra Amasya Yalı boyu evleri, Saat Kulesi, tarihi köprüleri, Amasya Kalesi ve Kral Kaya Mezarları’nı gördükten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından Amasya’ya veda edip Havza - Kavak istikametinden Samsun’a ulaşıyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için 16-19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru’nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş Mustafa Kemal Atatürk’ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı görüp, burada hatıra fotoğrafı çekiyoruz. Grup fotoğrafımızı da çekindikten sonra bir sonraki durağımız Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace. 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş olan Gazi Müzesini ziyaret ettikten sonra Samsun’dan ayrılıyoruz. Çarşamba - Terme istikametinden Ordu'ya varıyoruz. Fındık bahçeleri arasında yerleşimlerin olduğu doğu Karadeniz’in güzide ili Ordu'yu kuşbakışı izleyebileceğiniz Boztepe'ye teleferikle çıkıyoruz(Ekstra). Daha sonra Giresun’daki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahı üzerinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Anıt Pide veya Terme Ulusoy Tesisleri (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Giresun Amazon Otel, Kubalic Otel,Avcı Otel, Hüseyin Otel vb.

Güzergah: İstanbul - Ankara (450 KM), Ankara - Samsun (409 KM), Samsun - Ordu ( 151 KM ), Ordu - Giresun ( 122 KM )

3. GÜN: TİREBOLU - GÖRELE KEMENÇE MÜZESİ - AKÇAABAT -TRABZON - AYASOFYA KİLİSESİ - ATATÜRK KÖŞKÜ - TELKARİ GÜMÜŞ ATÖLYESİ - ZİGANA GEÇİDİ - GÜMÜŞHANE KARACA MAĞARASI - ZİGANA DAĞI - LİMNİ GÖLÜ TABİAT PARKI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından panoramik olarak Giresun Kalesi’ni görerek Görele Kemençe Müzesi’ne doğru hareket ediyoruz. Kemençe Müzesi’nde kemençe hakkında bilgiler aldıktan sonra öğle yemeği molamızı Trabzon'da veriyoruz. Ardından Trabzon’daki gezimize ilk olarak Kommenos Ailesi tarafından inşa edilen ve günümüzde camii olarak kullanılan Ayasofya Kilisesi ile başlıyoruz. Sonrasında Rum Ermeni taş işçiliğinin en güzel örneğini görebileceğimiz Soğuksu mevkiindeki Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon’un ünlü telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünlerini en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunan Saray Gümüş Atölyesi’nde alışveriş molası veriyoruz. Daha sonra dünyanın ikinci zengin mağarası olan Karaca Mağarası’nı geziyoruz. Oluşum itibariyle damlataş olan bu mağarayı gezerken adeta büyüleneceksiniz. Doğal oluşumların bu kadar bir arada olduğu yüksek oksijen barındıran bu mağaradan büyülenmiş bir şekilde ayrılacaksınız. Burada Gümüşhane'nin yöresel lezzetlerinden birisi olan pestil ve köme alışverişimizi yapıyoruz. Eski zamanlarda sadece yaz aylarında üretilip, bütün bir kış tüketilen pestil ve köme günümüzde yılın 12 ayı modern tesislerde üretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Pestil ve kömenin en önemli özelliği katkı veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Alışveriş sonrası konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Akçaabat Altınboğa Restaurant, Saray Restaurant (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Zigana Gümüşkayak Yaylakent, Limni Gölü Tabiat Evleri, Grand Vaves Otel vb

Güzergah: Giresun - Tirebolu - Görele - Trabzon (135 KM), Trabzon - Zigana (47 KM)

4. GÜN: HAMSİKÖY - SÜMELA MANASTIRI - MAÇKA - MEMİŞAĞA KONAĞI - SÜRMENE BIÇAK SARAYI - RİZE - PAZAR - FIRTINA VADİSİ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - AYDER YAYLASI - HORON DÜZÜ - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yolumuz üzerindeki Hamsiköy’ gidiyoruz. Hamsiköy’ün meşhur sütlacını (ekstra) tadıp, panoramik olarak Hamsiköy’ü fotoğraflayıp daha sonrasında Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı fotoğraf molamızın ardından (Sümela Manastırı 22.09.2015 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tadilata alındığından dolayı ziyarete kapalıdır. Turumuz esnasında panoramik olarak görülecektir.) Sürmene ilçesinde bulunan 1800’lü yıllarda yapılmış olan kale ev görünümüyle ve tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağı’nı gezip, bahçesindeki çay tarlasında fotoğraflar çekiyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Yol güzergâhımız üzerinde Sürmene’de bulunan Kumbasar Bıçak Sarayı’nda Mehmet Kumbasar tarafından yapılan el yapımı bıçakları gördükten sonra öğle yemeği için Fırtına Vadisi’ne geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından sizler için 2 tur alternatifimiz bulunmaktadır. (Turlarımıza katılmayacak olan misafirlerimiz için Çamlıhemşin'de serbest zaman verilecektir). Programlarımızın ardından Karadeniz yaylalarının sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 m yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, tarihi köprülerin birinde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi ve Horon Düzü gezilerimizi tamamladıktan sonra Ayder Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapabilir veya yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet gerçekleştirebilir. Akşam saatlerinde ise otelimize yerleşiyoruz. 

1. Alternatif: Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi: Eski ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi’ne kurulmuş olan Zilkale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 45 TL (Ekstra) Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen Yuva Köyü’nü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan Köyü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zilkale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

2. Alternatif: Fırtına Deresinde Rafting: Yaklaşık 1,5 saat süren uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda rafting kişi başı 90 TL’dir. (Ekstra)

3. Alternatif: Karadeniz’in yükselen trendi Zipline: Fırtına deresi üzerinde yaklaşık 10 m yükseklikte 350 m uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor. (Gidiş bedava, dönüş 20 TL)

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Pınar Alabalık, Doğa Alabalık Tesisleri (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Elif Otel, Ayder Valley Palace, Özay Otel, Pınar Apart Otel vb.

Güzergah: Zigana - Çamlıhemşin (216 KM), Çamlıhemşin - Ayder (40 km) 

5. GÜN: AYDER - ARDEŞEN - FINDIKLI - ARHAVİ - MENÇUNA ŞELALESİ - HOPA - SARP - GÜRCİSTAN - BATUM - BATUM BULVARI - TERS EV-GONİO KALESİ - AVRUPA MEYDANI - MEDEA HEYKELİ - PİAZZA MEYDANI - ASTRONOMİK SAAT - ALFABE KULESİ - TİYATRO MEYDANI - ORTA CAMİ - ALİ VE NİNO HEYKELİ - SAAT KULESİ-VAFTİZ HEYKELİ - DÖNME DOLAP

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Ayder Yaylası’nda bulunan Karadeniz insanın kıvrak zekasının ürünlerini görebileceğimiz Mucitin Yeri'ni görüyoruz. Daha sonra Ardeşen - Fındıklı güzergahını takip ederek Arhavi'ye varıyoruz. Buradan dileyen misafirlerimiz Çiftekemer Köprü ve Mençuna Şelalesi (ekstra) turuna katılabilir.(Ekstra tura katılmayan misafirlerimiz için Arhavi'de serbest zaman verilecektir). Ardından Hopa istikametinden Sarp Sınır Kapısı’na geçiyoruz. Ülkemizi Gürcistan'a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak Gonio Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü, Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, Avrupa Meydan’ında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini rehberimizden dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan Piazza Meydanı adeta Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait St. Nicholas Kilisesi’ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp burada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Tiyatro Binasını ve Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

Alternatif Mençuna Şelalesi Turu: (Ekstra 35TL) Arhavi'den keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Kamilet Vadisi’nde minibüslerle ilerlerken göreceğiniz manzara karşısında adeta büyüleneceksiniz. İlk etapta Osmanlılar döneminden kalma tarihi Çiftekemer köprüyü görüp fotoğraf molası veriyoruz. Minibüslerle yapacağımız yolculuğun ardından araçlarımızdan inerek yürümeye başlıyoruz. 800 m patika yoldan ilerlerken çay bahçeleri, arı kovanları ve farklı bitki türlerini görerek vadinin güzelliğine hayran kalacaksınız. Şelaleye yaklaştıkça ilk başta sesini duyup sonra da kendisini göreceksiniz. Yaklaşık 100 m yükseklikten akan şelaleyi görünce oradan kopmak istemeyeceksiniz. Burada verilen serbest zaman sonrası dönüşe geçiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Park Batumi Restaurant, Piere Batumi, Mençuna Restaurant, Çarkçı Döner (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Özay Otel, Pınar Apart Otel, Valley Palace Hotel vb. 

Güzergah: Ayder - Batum - Hopa  (230 KM) 

6. GÜN: RİZE - RİZE BEZİ DOKUMA ATÖLYESİ - RİZE KALESİ - OF - UZUNGÖL - KARASTER YAYLASI - ÇAYKARA - VAKFIKEBİR-TİREBOLU - GİRESUN - ORDU - SAMSUN

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Sonrasında Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından panoramik olarak Rize Kalesi’ni görüyoruz. Daha sonra Of - Çaykara - Taşkıran güzergâhından Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan ağaç türleri, asma köprüleri ve sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilir, dilerseniz yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz burada Lustra ve Karaster turuna katılabilirler (Ekstra). Uzungöl gezisinin ardından meşhur Trabzon ekmeğini almak için Vakfıkebir’de kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Karadeniz'in müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek tereyağı ve peynirin onlarca çeşidi bulabileceğiniz Lezzet Diyarı’nda alışverişimizi yapıyoruz. Karadeniz’in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu güzergahında batıya doğru yol kat ederek Samsun’a varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

Ekstra Lustra ve Karester Yayla Turu (40TL) Minibüslerimiz ile 2400 m yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor, yayla evlerinden bir tanesine konuk oluyor ve çaylarımızı içiyoruz. Muhteşem manzarası tertemiz havasıyla sizleri büyüleyecek doğası bozulmamış yaylada huzur buluyoruz. Havanın açık olması halinde Uzungöl’ü 1300 m yukarıdan seyredebilirsiniz. Bulutlu olması durumunda da apayrı bir manzara ile karşılaşacaksınız. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Kardelen Kuru Fasulye, Keyfi Çadır,  Zigana Yörük Çadırı (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Amazon Otel, Konaks Otel vb.

Güzergah: Hopa - Uzungöl (160 km), Uzungöl - Giresun (225 km), Giresun-Samsun (200km)

7. GÜN: SAMSUN - ATAKUM - BAFRA - YAKAKENT - GERZE - SİNOP-SİNOP KALESİ - TARİHİ SİNOP CEZA EVİ - AKLİMAN - HAMSİLOS KOYU - KASTAMONU - ŞERİFE BACI ANITI - SAAT KULESİ - KASTAMONU KALESİ - NASRULLAH CAMİ VE KÖPRÜSÜ - KARAÇOMAK DERESİ

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Atakum - Bafra - Gerze güzergahını takip ederek Sinop`a ulaşıyoruz. Adını Yunan Irmak Tanrısı Aspos’un su perisi olan Sinope’den alan kentimiz, Türkiye'nin en kuzey noktasında olup doğal güzelliğini koruyan eşsiz tarihi bir liman kenttir. Gezimize Sinop Cezaevi ile başlıyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili bu kale yıllarca cezaevi olarak kullanılıp 1999 yılında tahliye edilip günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan bu tarihi cezaevi gezisi sonrasında UNESCO'nun Dünya Mirası Listesine giren Sinop Kalesi'ni fotoğraflama imkanı buluyoruz. Bu güzel seyrin ardından, Sinop`un simgesi haline gelmiş yarım asırlık ağaçla sanatın buluştuğu adres olan Ayhan Kotra’yı ziyaret ediyoruz. Meşhur Sinop mantısı ile öğle yemeğimizi aldıktan sonra ülkemizin cennet köşelerinden biri olan ve buzul aşınması sonucu oluşmuş ve dünyanın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyu ve Akliman'a geçiyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından yeşil ile mavinin birbirine en çok yakıştığı ve yaklaştığı Sinop’taki gezimizi tamamlayıp Kastamonu’ya doğru hareket ediyoruz. Kastamonu denizden 744 km yükseklikte Karaçomak Deresi vadisinde kurulu bir şehirdir. Antik Çağ ve Türk - İslam dönemine ait birçok tarihi eser mevcuttur. Kastamonu şehir turumuza Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu'dan Kastamonu'ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şerife Bacı anıtı ile başlıyoruz. Ardından 131 yıllık tarihi ile İstanbul’dan dönemin padişahı II. Abdülhamit tarafından sürgün olarak Kastamonu’ya gönderilen Saat Kulesi’ni görüp Kastamonu'nun en büyük ve en eski camisi olan Nasrullah Cami gezimizi yaptıktan sonra Kastamonu Kalesi’ni panaromik olarak görüyoruz. Cumhuriyet Dönemi’nin en önemli mimarlarından Vedat Tek tarafından inşa edilen hükümet konağını fotoğrafladıktan sonra Kastamonu' ya veda ediyoruz. Ilgaz - Çankırı - Ankara - Bolu güzergahından İstanbul’a dönüyoruz. Rüya gibi geride bıraktığımız Karadeniz turumuzu noktalayıp başka bir Alibaba Tour organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Örnek Mantı (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Yol güzergahında tesislerde extra olarak alınacaktır.

Konaklama: Dönüş Günüdür Konaklama Yapılmayacaktır.

Güzergah: Samsun - Sinop (158km), Sinop - Kastamonu (183km), Kastamonu - Ankara (240km), Ankara - İstanbul (450km)

» » FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı

- Otellerde 5 Akşam Yemeği

- Tüm Çevre Gezileri 

- Batum Gezisi

- Milli Park Girişleri

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri 

- Alibaba Tour Refakat Hizmeti

- Otobüs İçi İkramları

- 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

- Lüks Araçlar İle Ulaşım 

» » FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Son Gün Akşam Yemeği

- Öğle Yemekleri

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Yurtdışı Çıkış Harcı 

- Eksta Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Tüm Özel Harcamalar 

- Ordu Boztepe Teleferik Ücreti

- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

- 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı

- Otellerde 5 Akşam Yemeği

- Tüm Çevre Gezileri 

- Batum Gezisi

- Milli Park Girişleri

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri 

- Alibaba Tour Refakat Hizmeti

- Otobüs İçi İkramları

- 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

- Lüks Araçlar İle Ulaşım 

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Son Gün Akşam Yemeği

- Öğle Yemekleri

- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

- Yurtdışı Çıkış Harcı 

- Eksta Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Tüm Özel Harcamalar 

- Ordu Boztepe Teleferik Ücreti

- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

» KARADENİZ HAKKINDA

Türkiye’de son zamanların en çok tercih edilen turlarından biri: “Karadeniz”

Doğası, yeşili, manzarası, lezzetleri, mis gibi havasıyla Karadeniz, gidenleri kendisine hayran bırakıyor.

Karadeniz insanlarının da doğasının da hırçın denizinin de şanı dünyayı sarmış. Peki Karadeniz’i yakından görmeye ne dersiniz?

“Cennetten bir parça Karadeniz”

Adı gibi karadır denizi… Çoğu zaman hırçındır dalgaları… Bazen bir bakmışsınız tek kıpırtı olmaz, sakinleşir ama bilemezsin ne zaman durur, ne zaman kudurur dalgaları belli olmaz. Asidir Karadeniz sadece kendi istediğini yapar, ister durur isterse kudurur.

Günlerce yağmur yağar ama hiç umudunu yitirmeden bekler güneşin çıkışını… Yağmurda da mutlu olmayı bilir insanları. Yağmuru da güzeldir Karadeniz’in, güneşi de karıda. 4 mevsim hiç bıkmadan sevebilirsin Karadeniz’i .

Yayları, ah o yaylaları alabildiğine yeşil, arada akan akarsuları minik şelaleleriyle sislerin içinde uçsuz bucaksız gibi görünen o yaylalar. Bir kere daha aşık eder Karadeniz’e insanı.

Karadeniz durmaz, hep çalışır, hep bir şeyler üretir sunar sofrana. Çay, fındık, tereyağ, peynir, fasulye, karalahana ne istersen bol bol üretir. Boş durmaz, her mevsiminde başka bir mahsulü salar kucağına. Dalından incirini de, kirazını da yersin organik organik.

Bir de Karadeniz insanları vardır ki… Enteresan fikirlerin mucitleri, fıkraların baş karakterleridir çoğu zaman. Erkekleri gözü pek ve cesur, kadınları her işi en iyi yapan. Değme şehir erkeğinin tek başına yapamayacağı şeyleri hiç tereddüt etmeden yapacak kadar güçlü ve becerikli. Evinin odununu da keser, mis kokulu yemeklerini de yapar, çocuklarında bakar Karadeniz kadını.

Karadeniz insanı misafirperverdir. Karadeniz’den geçerken aracınız bozulabilir ya da yol boyunca yemek yiyecek yer yoktur. Bir köyüne girip kapıyı çalmanız yeterli. Hem karnınızı doyurur hem ruhunuzu Karadeniz insanı. Sevecendir, insan sever, paylaşmayı sever. En önemlisi de heybesine dost, kardeş biriktirmeyi sever Karadeniz uşakları…

Hüzün kokusu eksik olmasa da Karadeniz’de eğlencenin en hası da Karadeniz’dedir. Çaldılar mı kemençeyi, çaldılar mı tulumu, çıktılar mı horon etmeye, ne dert kalır ne tasa. Saatlerce vura vura ayaklarını yere horon ederler. Yazılacak daha fazla şey var ülkemizin asi, hırçın ama bir o kadarda naif çocuğu Karadeniz için. Bu yüzden sizi Karadeniz’i okumaya değil, yaşamaya davet ediyoruz.

 

» ÖNEMLİ BİLGİ

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Alibaba Tour misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. 3 günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında hazır olunuz. Yol yoğunluğu, trafik vb. sebeplerden aracın gecikmesinden Alibaba Tour sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir. Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Alibaba Tour kesinlikle sorumlu değildir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Kültür turlarımızın tamamında Erken Rezervasyon dahil olmak üzere KADEMELİ FİYAT uygulaması bulunmaktadır. Aynı tarihteki paket turun içindeki rezervasyon sayısı arttıkça fiyatları da kademeli olarak yükselecektir. Ödeme alınmadan fiyat sabitleme yapılamaz. 

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri firmamız ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 24/12/2018 tarihinde hazırlanmıştır.

» » TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı, havlu, terlik, mayo ve şort almayı unutmayınız. 

» » KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner - Cityliner

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3), sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

OTOKAR SULTAN MAXİ

31+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi