Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu 3 Mart 2021 Tren Gidiş/Uçak Dönüş

(1.Gün) Pendik Yüksek Hızlı Tren İle İstanbul - Ankara Ulaşım (1.Gün) Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş (4.Gün) Türk Havayolu ile Kars - İstanbul Dönüş

Ara


 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

3 GECE 4 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş KÜLTÜR TURU

(1.Gün) Pendik Yüksek Hızlı Tren İle İstanbul - Ankara Gidiş
(1.Gün) Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş

(4.Gün) Türk  Havayolu ile Kars- İstanbul Dönüş

3 MART GİDİŞ-6 MART DÖNÜŞ

Kars çevresi Karayolu transferleri & 2 Gece Otel Konaklaması & 1Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik

& 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası

Tur Ücretlerine Dahildir.

 

 

TUR PROGRAMI

1. Gün: İstanbul Ankara Seyahati - Ankara - Kars Seyahati Turistik Doğu Ekspresi

 

Hareket Noktaları: ve Saatİ

06.00 Bakırköy İncirli Doğtaş Önü
06.15 Mecidiyeköy Doğtaş Önü
06.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

 

07:20 PENDİK YHT TREN İLE  ANKARA YA HAREKET.

 

07:20 PENDİK YHT TREN İLE Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 5 Saat süren seyahatimizin ardından Ankara garına varış. Saat 15:15 te buluşmamızın ardından  TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 15:55 te den itibaren yaklaşık 27 saat sürecek uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Dileyen misafirlerimiz  serbest olarak Trenin  Restaurant kısmından faydalanabilirler. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

 

2. Gün: Ankara Kars Seyahati – Turizm Doğu Ekspresi

Kemaliye-Erzincan-Erzurum-Kars

Sabah saat 06.05 sularında İliç tren İstasyonu'na varış. Tren İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir.  Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Karanlık Kanyon turuna katılabilirler. Karanlık Kanyonda bot turu gezisi ve fotoğraf çekimi, Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezilerini tamamlayıp trenimize binmek üzere İliç’e doğru yola çıkıyoruz. İliç’te trene yerleşme. 09:05'de İliç’ten hareket. 10:59 Erzincan’ a varış, Tren Erzincan da 3 saat mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz  ekstra düzenlenen Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu turuna katılabilirler. Gezilerimizden sonra trenimize transfer,13:40 hareket saat 17:33 te Erzurum istasyonuna varış.Tren Erzurum da 3 saat mola verecektir.Erzurum tren garında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.(Dileyen misafirlerimiz ekstra tura katılabilirler)Trenimiz saat 20:13 te hareket edecektir.Erzurum tren garı hareketimiz ile manzaralar eşliğinde Kars a varıyoruz. Gece saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

3. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından önce Kars ta yer alan şehitlik müzesini gezeceğiz müze gezimiz sonrası Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifli zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimizle(Ekstra)Aşıklar ve Kafkas gecesi programına katılıyoruz.

4. Gün: Kars - Sarıkamış-  İstanbul

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızı araçlarımıza yerleştirdikten sonra aracımıza yerleşerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır bu gezilerimizi tamamladıktan sonra Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan gördükten sonra  Sarıkamış Kayak Merkezi'nde kısa bir kahve molasının ardından Kars Havaalanına hareket.TK2715 sefer sayılı uçuşu ile 15:10 da İstanbul Havalimanına hareket ve turumuzun sonu.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   İstanbul - Ankara Ulaşım

   Ankara – Kars  Turizm Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)

   Kars - İstanbul Uçak Bileti ( Ekonomi) 

   Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü ulaşım hizmetleri

   Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

   2 Gece Hotel konaklaması (Simer hotel vb)

   1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması

   Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı

   Otellerimizde alınan 1 Akşam yemeği

   Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

   Kişisel harcamalar, Alışverişler

   Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 12 TL dir )

   Tüm Öğlen yemekleri

   Otelde yemekte alınan içecekler

   Trende mola alanlarında ki ekstra turlar

   İstanbul - Ankara Ulaşım

   Ankara – Kars  Turizm Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)

   Kars - İstanbul Uçak Bileti ( Ekonomi) 

   Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü ulaşım hizmetleri

   Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

   2 Gece Hotel konaklaması (Simer hotel vb)

   1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması

   Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı

   Otellerimizde alınan 1 Akşam yemeği

   Zorunlu Seyahat Sigortası

   Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

   Kişisel harcamalar, Alışverişler

   Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 12TL dir )

   Tüm Öğlen yemekleri

   Otelde yemekte alınan içecekler

   Trende mola alanlarında ki ekstra turlar

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 
NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Turistik Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir. 

NOT 3 : Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Otelde 3 kişi aynı odada kalır. Tren konaklamasında ise ; (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon Odası verilir. Trende Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 300 TL dir.  3 kişi tur rezervasyonu yapıldığında bu fark ücreti toplam fiyata sistem tarafından otomatik olarak eklenir. Aynı rezervasyona 4. kişi eklendiğinde sistem daha önce alınmış olan 300 TL fark ücreti yeni eklenen kişinin ücretinden otomatik olarak düşer.  

NOT 4 : Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl )  Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) 2 Kişilik Yataklı oda  konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SNGL Tur ücreti olarak tur fiyat tablosunda belirtilmiştir.

 

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama

 

Türkiye'nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadoluyu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sayfamızda sizin için bir araya getirdik.

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafiler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aparatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir. 

 

GENEL ŞARTLAR

 

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alibaba Tour’un Sorumluluğu yoktur.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait Özel harcamadır.