UÇAK & DOĞU EKSPRESİ İLE KARS – ERZURUM TURU

UÇAK ile Gidiş-Dönüş & Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi 2 GECE 3 GÜN THY & DOĞU EKSPRESİ

Ara


UÇAK & DOĞU EKSPRESİ İLE KARS –ERZURUM TURU

UÇAK ile Gidiş-Dönüş  & Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi

2 GECE 3 GÜN  

THY & DOĞU EKSPRESİ

 

 

1. Gün: İstanbul - Kars –Ani harabeleri

Sabah İstanbul havalimanında buluşmamızın ardından TK2714 09:45 Kars uçağına biniyoruz. Kars’ta  bizi rehberimiz karşılıyor ve aracımıza binerek eşsiz Kars turumuzun ilk durağı Ani harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabelerini gezip bol bol resim çekiyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde….

 

2. Gün: Çıldır Gölü-Kars Merkez

Sabah kahvaltımızı erken aldıktan sonra Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek gezimizin ardından Çıldır gölünde öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Kars merkeze geçiyoruz. Kars ta yer alan şehitlik müzesini gezeceğiz müze gezimiz sonrası Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır bu gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz .Akşam Kars gecesi - eğlencesini görmek ve yöresel lezzetini tatmak için yöreye özgü restoranımıza geçiyoruz(Ekstra). Geceleme otelimizde…

Kafkas Gecesi: Kafkas halk dansları,Aşık atışması,Yöresel canlı müzik kars ezgileri;Yöresel çorba,salata,ev turşusu,köy yoğurdu,köy bulguru,ana yemekten biri (Piti,kavurma,incik,lahana dolma),tatlı Azeri helvası ve 1 soft içecek (ekstra 170 TL)

 

3. Gün: Doğu ekspresi ile Erzurum

Sabah otelimizde aldığımız erken kahvaltının ardından Kars tren garına giderek Doğu ekspresi  trenimize (pulman ) biniyoruz .Ortalama 5-6 saatlik tren yolculuğundan sonra Erzuruma varıyoruz. Burada bizi bekleyen araç ve rehberimiz eşliğinde turumuzu tamamlıyoruz. Erzurum’a gelip de cağ kebabı ve burma kadayıf yemeden olur mu …Yemeğimizi aldıktan sonra serbest zaman sonrası havalimanına hareket. TK2707 sefer sayılı uçuşu ile 20:45 de İstanbul Havalimanına hareket ve turumuzun sonu. 

GENEL ŞARTLAR

 

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alibaba Tour’un Sorumluluğu yoktur.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait Özel harcamadır.

   İstanbul-Kars THY ekonomi sınıfı uçak bileti

   Erzurum-İstanbul THY ekonomi sınıfı uçak bileti 

   Doğu ekspresi ile Kars-Erzurum arası pulman seyahat

   Kars, Ani, Çıldır gölü ulaşım hizmetleri

   Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

   2 Gece Hotel konaklaması (Güngören hotel vb)

   Otelimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı

   Otelimizde alınan 1 Akşam yemeği

   Zorunlu Seyahat Sigortası

   İlk gün sabah kahvaltısı

   Kişisel harcamalar, Alışverişler

   Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri vb dir )

   Müze kartı

   Tüm Öğlen yemekleri

   Otelde yemekte alınan içecekler

   Trende ki tüm harcamalar

   Son gün akşam yemeği