Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

Uçaklı Butik Mardin Batman Gurme Turu

Gidiş Dönüş Uçak ile 1 Gece Mardin Konaklamalı

Ara


Uçaklı Butik Mardin Batman Gurme Turu

 

1 Gün | Midyat, Hasankeyf, Beyaz Su, Nusaybin, Dara

ALİBABA Tur Havalimanı Servis Saatlerimiz

03:45 Beylikdüzü Migros Önü
04:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
04:15 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
04:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
05:10 Sabiha Gökçen Havalimanı 

Ömerli, Hasankeyf, İbrahim Sabo Evi, Telkariciler Çarşısı, Beyaz Su, Nusaybin, Dara Antik Kenti

Uçaklı Butik Mardin Batman Gurme Turu'muzun 1. Gününde, Misafirlerimiz ile Sabah 05:10 Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus Kontuarında buluşmamızın ardından Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet ile Pegasus Havayolları'na ait PC2430 sefer sayılı 07:10 - Mardin uçuşu için Check-In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından, Mardin Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak vereceğimiz ( Ekstra ) Kahvaltı Molamızın ardından, Ilısu Barajı suları altında kalması nedeniyle taşındığı Yeni Hasankeyf'e ulaşarak, Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan'ın 1473'te Otlukbeli Savaşı'nda ölen oğlu Zeynel Bey için yaptırılmış Zeynel Bey Türbesi'ni, El-Rızk Camii ve yarım minareli Sultan Süleyman Camii'ni aracımızdan izledikten sonra dinlerin ve dillerin buluşma noktası, Asur tabletlerinde Matiate olarak geçen Midyat'a ulaşıp, Midyat Gümüşçüler Çarşısındaki Telkari alışverişi için serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz 'Taşın Dantel Ustası’ Habib Aktaş'ın yaptığı, dizilere ev sahipliği yapan, İbrahim Sabo'nun Evi'ni görebilir, Süryani Şarabı alabilirler. Sonrasında, Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibi Beyaz Su’ya ulaşıp, geleneksel tahtlar şeklinde yapılmış masaları ve şark köşesi tarzında, derenin üzerine kurulmuş restoranımızda vereceğimiz Öğle Yemeği Molası sonrası, İpek yolu üzerinde, Mezopotamya'nın kuzey kısmında, Suriye ile sıfır noktasında bulunan, Sümer kralı Lugazakis tarafından “Nırbo” olarak adlandırılmış Nusaybin’e varıp çarşısında mola vereceğiz. Molamızın bitiminde, İmparator Anastasius'un girişimleriyle 505 yılında, Doğu Roma İmparatorluğu’nun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak için askeri amaçlı bir garnizon kenti olarak inşa ettirdiği sanılan, Pers İmparatoru Darius ile Büyük İskender’in savaşına tanıklık eden, Güneydoğu'nun Efes'i olarak anılan Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Halk arasında zindan denilen, Bizans mimarisinin tüm özelliklerini taşıyan yerin altındaki o görkemli Su Sarnıcı’nı, Dara Barajı’nın kontröllü su tahliye kapaklarının Tahliye Kemerleri’ni görerek, gezimizi tamamlayıp Mardin’e Otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Mardin - Artukbey Cafe / Kişiye Özel Kahvaltı Tabağı
Öğle Yemeği: Beyazsu - Sadık Usta / Serbest Menü
Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: Mardin - Mesopotamia Otel

2 Gün | Kasımiye Medresesi, Deyr-ul Zaferan Manastırı, Şahtana Konağı

Mardin Sokakları, Kasımiye Medresesi, Deyr-ul Zaferan Manastırı, Mardin Ulu Camii, Şahtana Konağı

Uçaklı Butik Mardin Batman Gurme Turu'muzun 2. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, adı "Kaleler" anlamına gelen Merdin'den gelen Mardin’e ulaşıp gezmeye başlıyoruz. Aracımızdan Diyarbakır Kapıda inip dolmuşlara (Ekstra 3,5 TL) biniyoruz. Yolumuz üzerinde, Hz. Muhammet'in habercisi olarak bilinen Abdullah Bin Enes El Cüheyni'nin Kabri’nin bulunduğu Şeyh Çabuk Camii’ni dışarıdan görerek Cumhuriyet Meydanı’nda dolmuşlardan iniyoruz. Mardin’in meşhurlarından, boyasının bebeklerin ağzında oluşan pamukçukları iyileştirme özelliği bulunan, Lahor ağacından elde edilen kök boya ile boyanan Mavi Badem Şekeri alışverişi yaptıktan sonra Mardin'i yürüyerek gezeceğiz. Ermeni Usta Lole tarafından 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ve minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraları, eski bir Ermeni Konağı olan ve Şahtana Konağı olarak bilinen Eski Ptt Binası'nı ve 13. Yüzyılın başlarında Artuklu Sultanı Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırıldığı sanılan Şehidiye Camii’ni görerek Mardin Şehir Turu’muzu bitireceğiz. Verilecek boş zamanda Kuzey Mezopotamya'ya karşı kahvelerimizi içtikten sonra Savur Kapı'da aracımızla buluşup vereceğimiz Öğle Yemeği Molamızın ardından bir güneş tapınağının üzerine sonradan inşa edilen, 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks Patrikleri'nin ikamet yeri Deyr-ul Zaferhan Manastırına gidiyoruz. Burada 52 Patrik ve Metropolik mezarının bulunduğu Azizler Evi'ni, Aziz Hananyo Kilisesi'ni ve her yıl sadece 15 Ağustos tarihinde kullanılan Meryem Ana Kilisesi'ni ve inşası Timur dönemindeki Moğol saldırıları nedeniyle yarım kalmış, 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Cihangiroğlu Kasım döneminde tamamlanmış Kasımiye Medresesi’ni ziyaret edip Mardin Havalimanına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Pegasus Havayolları'na ait PC2433 sefer sayılı 20:10 - Sabiha Gökçen uçuşumuz için Check-In işlemlerimizi yaptırıyor ve İstanbul'a doğru uçuşumuza başlıyoruz. 2 saatlik yolculuğumuzun bitiminde Sabiha Gökçen Havalimanı'na vararak turumuzu tamamlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka ALİBABA TUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Mardin - Kasr-ı Kaya / Mardin Tabağı Menü
Akşam Yemeği: Mardin - Ebrar Restoran / Kaburga Dolması
Konaklama: Yapılmayacaktır

Uçaklı Butik Mardin Batman Gurme Tur sirküsü yayınlandığı 17.10.2020 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayınlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 

İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

- ALİBABATur Güvencesi
- Otellerde 1 Gece Konaklama
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
- Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
- Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
- İstanbul / Mardin - Pegasus Hy ile Eko Sınıf Gidiş Bileti
- Mardin / İstanbul - Pegasus Hy ile Eko Sınıf Dönüş Bileti
- Sabiha Gökçen Havalimanı’na Gidiş Transferi

- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Özel Harcamalar
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği
- Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Dönüş Transferi