Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

BAŞTAN BAŞA İSKANDİNAVYA ve BÜYÜK FİYORTLAR

BAŞTAN BAŞA İSKANDİNAVYA ve BÜYÜK FİYORTLAR PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

Ara


BAŞTAN BAŞA İSKANDİNAVYA ve BÜYÜK FİYORTLAR

 

Stockholm (2) – Karlstadt – Oslo (1) – Voss (1) – Bergen (1) –

Stavanger (1) – Kristiansand (1) – Odense – Kopenhag (2)

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

Stockholm gidiş – Kopenhag Dönüş

 

1. Gün                  İSTANBUL – STOCKHOLM

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuşumuzdan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğiniz check-in, bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri ardından uçuş bekleme kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1279 sefer sayılı uçuşu ile 08:00 ‘de Stockholm ‘e uçuyoruz. Yerel saat ile 10:35 ‘de Stockholm Arlanda Havalimanı ‘na varışımız ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile, Stockholm şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. İsveç’in başkenti ve aynı zamanda da en büyük kenti olan Stockholm, yüzyıllardır ülkenin kültür, sanat, medya, siyaset ve ekonomi merkezi konumundadır. Renkli binaları, tarihi yapıları, kanalları ve doğal güzellikleri ile her zaman turistik bir cazibe merkezi olan ve 14 ada üzerine kurulmuş olması sebebi ile “Kuzey’in Venedik’i” olarak adlandırılan Stockholm ‘e varışımızla birlikte düzenlenecek olan panoramik şehir turu esnasında Fjallgatan Tepesi, Orta Çağ’dan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası ve Borsa Binası ile Kunqsrad Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında Stockholm bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

2. Gün                  STOCKHOLM – (Stockholm Güzelleri Turu)

Sabah kahvaltısı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün ekstra düzenlenecek olan Stockholm Güzelleri Turu ‘na (75 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Drottningholm Sarayı ‘nı ziyaret edeceğiz. İsveç Kraliyet Ailesi ‘nin özel konutu olan ve 18. YY itibarı ile ailenin yazlık sarayı olarak kullanılan saray, İsveç’teki en popüler turistik mekanlar arasında yer alır. 1991 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘ne alınan Drottningholm Sarayı ‘na gerçekleştireceğimiz ziyaret sonrasında turumuzun ikinci durağı, Djjurgarden Adası ‘nda yer alan Vasa Müzesi olacaktır. İsveç Kraliyet Ailesi ‘nin uzun yıllar boyunca av mekânı olarak kullandığı adada yer alan, günümüzde yaşayan bir müze olarak tanımlanan Vasa Müzesi ‘nde, 17. YY ‘da denize indirildikten kısa süre sonra batan ve 1961 yılında su üstüne çıkartılan Vasa Gemisi ‘ni ziyaret edeceğiz. Vasa Müzesi ziyaretimiz sonrasındaki durağımız ise Sigtuna Kasabası olacaktır. İsveç ‘in tarih boyunca süre gelen folklorik yaşam tarzını çok net şekilde görebileceğimiz Sigtuna‘da, İsveç‘yerel yaşamı ve kendine özgü mimarisine sahip evleri sizi adeta bir tarih ve kültür yolculuğuna çıkartacaktır. Turumuz sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

3. Gün                  STOCKHOLM – KARLSTADT – OSLO

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Oslo’ya doğru hareket ediyoruz. Stockholm – Oslo arası yolculuğumuzda Vanern Gölü ‘nün kuzey kıyısında bulunan Karlstadt‘ı ziyaret edeceğiz. Karlstad şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz kısa bir çevre gezisi ve sunulacak serbest zaman ardından Oslo’ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Norveç ‘in başkenti ve aynı zamanda bir liman kenti olan Oslo, İskandinavya’nın dördüncü büyük ve en güzel şehri olarak bilinmektedir. Gelişmiş ülke ekonomisi sayesinde yüksek yaşam ve refah standartlarına sahip Oslo tarihi ve modern yapıları ile hayranlık uyandırdığı gibi, doğal zenginliklerinin manzarasıyla bütünleşen liman kısmıyla da ziyaretçilerine huzur veren bir şehirdir. Oslo panoramik şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında sunulacak kısa serbest zamanın ardından Oslo bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

 

4. Gün                  OSLO – VOSS – (Sognefjord & Vikoyri ve Tvindefossen Şelalesi Turu)

Sabah kahvaltısı ardında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Voss ‘a doğru hareket ediyoruz. Norveç ‘in muhteşem manzaraları eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında Voss ‘a ulaşıyoruz. Voss bölgesindeki otelimize varış ve odaların alınması işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Sognefjord & Vikoyri ve Tvindefossen Şelalesi Turu ‘na (45 Euro) katılabilirler. Turumuzda, Sognefjord kıyısında bulunan Vikoyri ‘ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki ilk ziyaret noktamız, bir uçurumun tepesindeki küçük bir dere olan Kroelvi ‘den 152 metre aşağıya dökülen ve güzelliği ile Norveç ‘in en önemli doğal turistik yerlerinden biri olan Tvindefossen Şelalesi olacaktır. Her yıl 200.000 ‘den fazla turistin ziyaret ettiği ve efsaneye göre şelaleden bir avuç su içen kişinin uzun bir aşk yaşamı olacağına inanılan Tvindefossen’de sunacağımız serbest zaman ve fotoğraf olası ardından Vikoyri Köyü ‘ne doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde ikinci ziyaret noktamız ise 1130 yılında inşa edilmiş olan Hopperstad Ahşap Kilisesi (Stave Church) olacaktır. Norveç kültürel mirasları arasında gösterilen ve ülke genelinde sadece 28 adet kalan ve çivi kullanılmadan birbirine geçen ahşap bloklar ile yapılış kiliselerden biri olan Hopperstad Kilisesi’nde vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından Vikoyri Köyü ‘ne ulaşacağız. Sognefjord’un orta noktasında yer alan ve güney sahilinde konumlanan Vikoyri Köyü ‘nde geçekleştireceğimiz çevre gezisi ve panorama noktasında sunacağımız fotoğraf molası süresince, Norveç’in en büyük fiyordu olan Sognefjord ‘un en güzel panoramik manzaralarını görecek ve yılın her döneminde tepesinde karlar olan dağların ihtişamına tanıklık edeceğiz. Atmosferi ve manzarası ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Vikoyri’ye gerçekleştireceğimiz ziyaretle birlikte turumuzu tamamlıyor ve Voss bölgesindeki otelimize dönüyoruz.  Dinlenmek üzere serbest zaman.

 

5. Gün                  VOSS – (Flamsbana Dağ Treni & Naeroyfjord & Aurlandsfjord Cruise ve Sognefjord Turu) – BERGEN

Sabah kahvaltısı ardından Voss ‘da çevre gezimizi düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Yüksek dağlar, ormanlık vadiler, basamaklı nehirler ve şelaleler gibi zengin doğal güzelliklere sahip bir turistik cazibe merkezi olan Voss ‘da gerçekleştireceğimiz çevre gezisi sonrası serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Flamsbana Dağ Treni ve Naeroyfjord & Aurlandsfjord Cruise Turu’ na (185 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, Atlantik Okyanusu ‘ndan gelen ve Norveç ‘in iç kısımlarına kadar uzanan Sognefjord’un kolu olarak devam eden Naeroyfjord ve Aurlandsfjord ‘un eşsiz manzaraları, yüksekten akan şelaleleri ve fiyort kıyısında bulunan ufak Flam köylerinin eşliğinde Gudvangen’den başlayarak Flam ‘da bitecek 2 saatlik unutulmaz bir fiyort Cruise gezisi düzenleyeceğiz. Cruise gezimiz sonrasında ise turumuza, birçok gezginin ölmeden önce görülecekler/yapılacaklar listesinde yer alan eşsiz Flamsbana Dağ Treni yolculuğumuzu gerçekleştirecek ve muhteşem göllerin ve vadilerin yeşillikleri ile buluştuğu manzaralarına tanıklık edeceğiz. 2014 yılında National Gegraphic Traveler dergisi tarafından Dünya’nın en güzel manzaralı 3 tren rotasından biri seçilen, yemyeşil tepelerin, beyaz köpüklü şelalelerin süslediği dağların dik ve keskin yamaçlarından ve 20 tünelden geçen bu büyüleyici tren yolculuğumuzda, yaklaşık 100 metreden akan Kjosfossen Şelalesi’nde küçük bir mola verecek ve şelalenin yüzümüze vuran küçük damlalarının verdiği serinlik eşliğinde turistler için sunulan meditasyonel müzik ve dans gösterisine şahit olacağız. Yaklaşık 2 saat sürecek olan tren gezimizin ardından turumuzu tamamlayarak Bergen ‘e hareket ediyoruz. Bergen şehir merkezinde sunulacak serbest zaman ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

6. Gün                  BERGEN – STAVANGER

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Bergen şehir turumuzu düzenliyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘de yer alan Bergen, Norveç ‘in batı kıyısındaki Hordaland bölgesinde yer alan sevimli bir şehirdir. Norveç fiyortlarının en önemli ve büyük şehirlerinden biri olan Bergen, dağlarla çevrilmiş olması sebebiyle “Yedi Dağın Şehri” ismi ile de anılır. Tarihi Bergen Evleri arasındaki sokaklardan, kaleler ve dağlarla çevrili limana kadar yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turumuzu balık pazarını da ziyaret ederek tamamlıyoruz. Şehir turu ardından rehberimizin süresini belirteceği serbest zaman sonrasında, fiyortların bir başka büyük ve önemli şehri Stavanger ‘e doğru hareket ediyoruz. Stavanger‘e varışımızla birlikte otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

7. Gün                  STAVANGER – (Preikestolen & Pulpit Rock & LyseFjord Cruise Turu) – KRİSTİANSAND 

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Stavanger şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Norveç‘in 4. büyük kenti ve en güzel şehirlerinden biri olan ve günümüzde de önemli bir ticaret kenti olan Stavanger‘in tarihi Viking dönemine kadar uzanır. Bölgede Viking kültürünün etkilerinin en yoğun hissedildiği ve 2008 yılında da Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir yıl boyu birçok festivale de ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra Stavanger, fiyort ve adaları ile oldukça ilgi çeken turistik bir şehirdir. Stavanger‘de gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında sunacağımız serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Preikestolen & Pulpit Rock & LyseFjord Cruise Turu ‘na (85 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda Güney Norveç’teki dünya harikası olarak bilinen en büyük fiyortlarından biri olan Lysefjord ‘da gerçekleştireceğimiz Cruise gezisi ile doğa harikası fiyort manzaralarına, adalara ve ihtişamlı dağlara hayran kalacağız. Ayrıca Cruise gezimizin rotasında yer alan ve senede 300.000 ‘in üzerinde doğa sever gezginin ziyaret ettiği, Dünya’nın en iyi manzaralarından birine sahip olduğu kabul edilen, Mission Impossible olmak üzere birçok Hollywood filminin de çekildiği Preikestolen‘e ve Pulpit Rock‘a deniz seviyesinden bakacağız. Ardından Vagabond‘un koyunu ziyaret edecek ve kristal berraklığındaki suyunu tatmak için Hengjane Şelalesi‘ne gideceğiz. Turumuzun ardından Kristiansand‘a doğru hareket ediyoruz. Norveç’in en güney ucunda bulunan ve ülkenin en kalabalık 5. şehri konumundaki bir liman kenti olan Kristiansand’ın düzenli, temiz, huzurlu sokakları ile liman kısmında sunacağımız çevre gezisi ve kısa serbest zaman ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

8. Gün                  KRİSTİANSAND – ODENSE – KOPENHAG – (Yemekli Kopenhag Akşamları Turu)

Otelden çıkış ve erken saatte servis edilecek veya yolculuk esnasında yenmek üzere kahvaltı paketi halinde sunulacak kahvaltı temini ve otelden çıkış işlemleri ardından Kristiansand limanından bileneceğimiz feribot ulaşımı ile Danimarka ‘ya bağlı Hirtshals limanına ve ardından renkli kafe ve restoranlarıyla, çeşitli etkinlikleriyle insana hayat sevinci veren mutlu şehir Odense’ye ulaşıyoruz. Her bilimsel araştırmada dünyanın en mutlu insanları olduğu görülen Danimarkalılar’ın arasına karışacağımız panoramik Odense şehir turumuz esnasında Odense Katedrali, Egeskov Kalesi, Odense Sarayı ve dünyaca ünlü masal yazarı Hans Andersen ‘in doğduğu ev görülecek yerler arasındadır. Odense ‘de gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında Kopenhag bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Yemekli Kopenhag Akşamları Turu (45 Euro) programımızı düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak küçük adalardan oluşan, popüler cafe kültürü, rengarenk tekne evlerle bezeli kanalları, farklı ülkelere ait lezzetleri sunan sokak satıcıları, galerileri, müzik mekanları ile ünlü Christianhavn ‘ı ziyaret ediyoruz. Ardından birçok farklı kültürden insanları, küçük botların dolaştığı kanalları, zarif ve sevimli restoranları ile Kopenhag ‘a gelen herkesin görmesi gereken New Haven ‘ı ziyaret ediyoruz. Lokal restoranda alacağımız ve akşam yemeğimizin ardından turumuzu tamamlayarak otelimize dönüyoruz.

 

9. Gün                  KOPENHAG – (Danimarka Şatoları ve Malmö Turu)

Sabah kahvaltısı ardından Danimarka’nın başkenti ve en kalabalık şehri Kopenhag ‘da şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Sadece Avrupa’nın değil aynı zamanda tüm Dünya’nın en yaşanılır şehirlerinin başında gelen Kopenhag ‘ın yıl boyu 10 milyondan fazla turisti çeken tertemiz cadde ve sokakları ve meydanlarında gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda ilk olarak 1350 ‘li yıllardan kalma Hansa Evleri, tamamen siyah camdan yapılmış ve kentteki en modern bina olarak nitelendirilen Black Diamond (Kara Elmas) ve Kopenhag ‘ın simgesi olan Küçük Deniz Kızı Heykelini görüyoruz. Ayrıca Parlamento Binası, Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı ve Borsa Binası da şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Danimarka Şatoları ve Malmö Turu (90 Euro) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda ilk durağımız Hillerod olacaktır. Hillerod‘da bizi tüm ihtişamı ile Kuzeyin Versailles‘i olarak kabul edilen Frederiksborg Sarayı olacaktır. Sarayın barok bahçe peyzajı 1750 yılından bu yana tasarlandığı şeklini korumakta ve bizleri adeta bir tarih yolculuğuna çıkartmaktadır. Frederiksborg Sarayı ‘nın bahçe ve içine yapacağımız ziyaretin ardından turumuzu tamamlayarak Helsingör‘e varıyoruz. Helsingör‘de, Shakespeare ‘in Hamlet ‘inin sarayı olarak da bilinen Kronborg Şatosu bizlere merhaba diyecektir. Kuzey Avrupa’nın en güzel şatolarından birisi olan ve her yıl yaklaşık 200 bin kişi tarafından ziyaret edilen saray 2000 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi ‘ne dahil edilmiştir. Çevresi surlarla çevrili olan ve tarihi 1500 yıllarına uzanan, günümüze kadar ise kültür merkezi, kraliyet sarayı, hapishane, savunma kalesi gibi birçok amaçla kullanılan saray aynı zamanda Danimarka Prensi Hamlet eseri için William Shakespeare ‘e ilham kaynağı olmuştur. Sarayın çevresi verilecek fotoğraf molası ardından Danimarka Şatoları turumuzu tamamlıyoruz ve ardından İsveç ve Danimarka’yı birbirine bağlayan ve alt katı tren üst katı ise araçlar için kullanılan Öresund Köprüsü’nden geçerek Malmö ‘ye ulaşıyoruz. Stockholm ve Göteborg ‘dan sonra İsveç ‘in 3. büyük şehri olan Malmö’de bizleri İsveç tarzı mimari binaları, hediyelik eşya dükkanları ile şehrin en büyük meydanı olan Stortorget karşılıyor. Stortorget Meydanı ‘ndan başlayacağımız şehir turumuzda ayrıca, Lilla Torg Meydanı, eski şehir bölgesinde bulunan Malmö Kalesi, Turning Törso Binası, gotik mimari eseri olan Aziz Petri Kilisesi ve liman bölgesi görülecek yerler arasındadır. Malmö ‘de gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

 

10. Gün                                KOPENHAG – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından dönüş uçuşumuz için Kopenhag Havalimanı ‘na doğru yola çıkıyoruz. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1072 sefer sayılı uçuşu ile 12:35 ‘de İstanbul ‘a uçuyoruz. TSİ 16:50 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varışımızla birlikte turumuzun sonu.

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi :

480 € yerine 85 € ‘luk Preikestolen & Pulpit Rock & Lysefjord Cruise Turu ÜCRETSİZ = 395 €

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Stockholm Güzelleri Turu (75 Euro)
 • Sognefjord & Vikoyri ve Tvindefossen Şelalesi Turu (45 Euro)
 • Flamsbana Dağ Treni ve Naeroyfjord & Aurlandsfjord Cruise Turu (185 Euro)
 • Preikestolen & Pulpit Rock & LyseFjord Cruise Turu (85 Euro)
 • Danimarka Şatoları ve Malmö Turu (90 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası %50 indirimlidir)

 

İskandinavya ve Fiyort Programlarımızda Sıklıkla Konakladığımız Oteller:

 • Stockholm          : 3* Zleep Hotel vb. (Upplands)                                  /               3* Almnas Park Hotel vb. (Södertalje)
 • Oslo                      : 3* Scandic Hotel Airport vb. (Gardenmoen)       /               3* Comfort Hotel Union vb (Drammen)
 • Voss                     : 3* Voss Fjell Hotel vb. (Vossestrand)                    /               4* Scandic Hotel vb. (Voss)
 • Bergen                : 3* Alver Hotel vb. (Alversund)                                  /               3* Magic Hotel Xhibition vb. (Bergenhus)
 • Stavanger           : 3* Comfort Hotel vb. (Stavanger)                            /               4* Scandic Forum Hotel vb. (Stavanger)
 • Kristiansand      : 3* Comfort Hotel vb. (Kristiansand)                       /               4* Scandic Sorlandet vb. (Kristiansand)
 • Kopenhag          : 3* Zleep Hotel Ishoj vb. (Ishoj)                                 /               4* Comwell Roskilde Hotel vb. (Roskilde)

Not: İskandinavya’da otel yıldız sınıflandırma sistemi uygulanmayan bölgeler olduğu için, otel yıldızları ve kategorileri Booking.com referans alınarak belirtilmiştir.

 

 

 

 

 


 

GENEL ŞARTLAR

 

 1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; ALİBABAtur gezi hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; ALİBABAtur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu ALİBABAtur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin ALİBABAtur tarafından iptal edilmesi durumunda ALİBABAtur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, ALİBABAtur sorumlu tutulamaz.

 

İptal ve değişiklik

 1. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar ALİBABAtur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. ALİBABAtur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
 2. Erken rezervasyon kampanyası kapsamındaki rezervasyonlarda, kampanya bitiş tarihinden sonra gerçekleştirilecek tarih ve isim değişikliği işlemleri, ancak ALİBABATUR onayı ile ve kişi başı 25 € değişiklik işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilebilir. Tarih değişikliği işlemleri için müsaitlik onayı alınması gerekir.

 

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

 1. Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
 2. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
 3. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ALİBABAtur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 4. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 5. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

Uçuşlar Hakkında

 1. ALİBABAtur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
 2. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. ALİBABAtur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 3. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
 4. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
 5. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 6. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
 7. Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan ALİBABAtur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 8. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, ALİBABAtur’un sorumluluğunda değildir.
 9. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
 10. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

 

Diğer Hususlar

 1. ALİBABAtur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda ALİBABAtur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
 2. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire ALİBABAtur tarafından bildirilecektir.
 3. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce ALİBABAtur tarafından bilgi verilecektir.
 4. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 5. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
 6. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
 7. ALİBABAtur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve ALİBABAtur tarafından garanti edilemez.
 8. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 9. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
 10. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
 11. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
 12. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
 13. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 14. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 15. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 16. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
 17. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 18. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 19. ALİBABAtur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 20. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan ALİBABAtur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 21. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 22. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, ALİBABAtur’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

 

Vize ve Pasaport

 1. T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
  ALİBABAtur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ALİBABAtur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. ALİBABAtur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ALİBABAtur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 2. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak  listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 3. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da ALİBABAtur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 4. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 5. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan ALİBABAtur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 6. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan ALİBABAtur sorumlu olmayacaktır.
 7. Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
 8. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 9. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 10. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
 11. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

 

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile S.Gökçen HL – Stockholm // Kopenhag – S.Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3* ve 4* otellerde toplam 9 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası otobüs ve feribot ulaşımları,
 • Stockholm, Karlstadt, Oslo, Voss, Bergen, Stavenger, Kristiansand, Odense, Kopenhag panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

 • Vize ücreti ve servis bedeli ,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • İç hat bağlantı uçuşu ücretleri
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

 

 

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.