BAŞTANBAŞA GİZEMLİ MISIR TURU PGS HAVAYOLLARI İLE

SHARM EL SHEİKH(2) & KAHİRE(3)İskenderiye & HURGADA(3)Luxor 9 GECE 10 GÜN SHARM EL SHEİKH GİDİŞ / HURGADA DÖNÜŞ TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN İÇ HAT BAĞLANTI İMKÂNI

Ara


BAŞTANBAŞA GİZEMLİ MISIR TURU PGS HAVAYOLLARI İLE

BAŞTANBAŞA GİZEMLİ MISIR TURU

SHARM EL SHEİKH(2) & KAHİRE(3)İskenderiye & HURGADA(3)Luxor

9 GECE 10 GÜN

8 Gece Otel Konaklaması

SHARM EL SHEİKH GİDİŞ / HURGADA DÖNÜŞ

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN İÇ HAT BAĞLANTI İMKÂNI

 

1.GÜN İSTANBUL – SHARM EL SHEİKH

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 22.00’da buluşma.

 

2.GÜN SHARM EL SHEİKH

Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC628 tarifeli seferi ile 00.30’da Sharm El Sheikh’e hareket. Yerel saat ile 02.10’da varışın ardından bagaj alımı ve vize işlemlerimizin ardından özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Otele check-in işlemlerimizin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından rehberinizle beraber şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. Mısır’ın koyları ve plajları ile popüler tatil beldelerinden biri olan Sharm el Sheikh şehir turumuzda Nabq Bay, Hadaba Bay, Naama bay rehberinizle birlikte görülecek yerler arasındadır. Eski şehir bölgesi ve yeni şehir bölgesi olarak adlandırılan Hollywood Sharm el Sheikh’te birbirinden renkli alışveriş dükkanlarını, kafelerini, restoranları ve bir çok cazibe noktasını göreceğiz. Şehrin en önemli merkezi Soho meydanında vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberinizin bilgilendireceği saatte otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra Kızıldeniz’de Cam tabanlı tekne turu. Bu turumuzda alt tabanı cam olan teknemizden kızıldenizin nefes kesen sualtını keyifle izleyerek birbirinden çeşitli rengarenk balık türlerini, mercanları ve birçok deniz canlısını göreceğiz. Olmazsa olmaz bu turumuzda keyifli dakikalar geçireceğinize eminiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Ekstra Kızıldeniz’de Cam tabanlı tekne turu : 20 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik)

 

3.GÜN SHARM EL SHEİKH

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile tam günlük Ekstra öğle yemekli Ras Mohammed tekne turu. Kızıldeniz’in en muhteşem noktalarında biri olan bu milli parkta mangrov ağaçları, el değmemiş plajları, deniz ve çöl manzaları eşliğinde kızıldeniz sualtı yaşamını deneyimleme fırsatı yakalayacağız. Tam günlük turumuzda keyifle denize girip, şnorkelle sualtını keşfedebilirsiniz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Ekstra Ras Mohammed tekne turu: 60 Euro(Kişi Başı)(Ulaşım,rehberlik,tekne turu,öğle yemeği+1 içecek )

 

4.GÜN SHARM EL SHEİKH – KAHİRE

Sabah erken saatlerde özel otobüsümüz ile Kahire’ye transfer. Yaklaşık 500 km sürecek yolculuk sonrası Kahire’ye varışımızın ardından panoramik şehir turu. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında Kahire Kalesi, Mehmet Ali Paşa Cami, Sultan Hasan Kulliyesi, İmam Şafi Camii, Baron Empain Sarayı, Sedat’ın Anıt Mezarı, Al Azhar Camii, İslam tarihi müzesi, Kahire Müzesi, Kahire Kulesi, Khan el Khalili pazarı, El Tahrir meydanı ve şehrin birçok turistik noktası panoramik olarak görülecektir. Turumuz sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN KAHİRE

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra tam günlük Kahire şaheserleri turu(Giza Piramitleri & Mısır Müzesi & Al Azhar Üniversitesi ve Camii & Khan El Khalili Çarşısı) Bu turumuzda ilk durağımız Giza Piramitleri Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini ve Sfenks Heykelini gezeceğiz ve rehberinizden detaylı tarih anlatımlarıyla resim çekme fırsatı yakalacayaksınız. Giza Piramitleri turumuz sonrası mücevher ve parfüm yapım dükkanlarını ve papirus dükkanlarını ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra Kahire’nin en önemli turistik noktalarından biri olan Mısır müzesini ziyaret edeceğiz. 120 binden fazla eserin olduğu bu müzede Antik mısır hazinelerini, sfenksleri ve birçok tarihi eseri görme fırsatını yakalayacağız. Turumuz sonrası Mısır’ın en eski üniversitesini göreceğiz ve 970 yılında yapımına başlanılan 20.000 kişilik Al Azhar camiini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kahire’nin en hareketli noktalarından biri olan Khan el Khalili çarşısında rehberiniz eşliğinde gezerek birbirinden çeşitli ve renkli dükkanları göreceğiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra Nil Nehri’nde Akşam yemekli tekne turu. Bu turumuzda Nil nehrinde eğlenceli gece hayatını ve ışıklar altında Kahire şehrini izleyeceğimiz yerel teknelerden birinde lokal yemeklerin ve eğlence’nin tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra tam günlük Kahire şaheserleri: 80 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, müze girişleri )

Ekstra Nil Nehri’nde Akşam yemekli tekne turu:60 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım,rehberlik,Akşam yemeği+2 içecek )

 

6.GÜN KAHİRE

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra tam günlük öğle yemekli İskenderiye turu. Bu turumuzda Mısır'ın ikinci en büyük şehri, "Akdeniz'in İncisi" İskenderiye'yi göreceğiz. İskenderiye, atmosferi ve ambiyansı ile, Kahire'den sadece 225 km uzaklıkta olmasına rağmen, Mısır'ın sizlere farklı yüzünü yansıtır. M.Ö.331'de Büyük İskender tarafından kurulan bu şehir, Greko-Roman Mısır'ın başkenti olmuştur ve efsanevi deniz feneri ile dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, antik çağda bilimin ve eğitim merkezi, 19. yüzyıldan itibaren ise Mısır'ın ticari ve denizcilik merkezi olma görevini üstlenmiştir. Bu cezbedici şehirde geçireceğiniz zamandan sonra Kahire’ye dönmek istemeyeceksiniz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Turumuz sonrası şehirde serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Kahire’ye otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra tam günlük öğle yemekli İskenderiye turu: 90 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım,rehberlik,Öğle yemeği+1 içecek )

 

7.GÜN KAHİRE – HURGADA

Sabah erken kahvaltımızın ardından özel otobüsümüz ile Hurgada’ya transfer. Yaklaşık 450 km sürecek yolculuk sonrası Hurgada’ya varışımızın ardından panoramik şehir turu. Hurgada Mısır’ın Altın kumlu kumsalları, Turkuaz rengi denizi, palmiye ağaçları ile Mısır turizmi’nin ve Kızıldeniz’in merkezidir. Şehir turumuzda eski şehir bölgesi El Dahar (Downtown) yeni ve modern bir turizm merkezi Sakkala, otel, alışveriş merkezleri ve mağazalardan oluşan Sahl Hasheesh bölgesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası şehirde serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

8.GÜN HURGADA

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra tam günlük öğle yemekli Luxor şaheserleri turu (Luxor Tapınağı & Karnak Tapınağı & Krallar Vadisi & Hatchepsut Tapınağı & Memnon Anıtları & Nil Deltası )  Bu turumuzda firavunların izini sürerek nefes kesici tapınaklarda gizemli Mısır turumuzu tam anlamıyla deneyimleyeceğiz. Mısır’a seyahat edenler için olmazsa olmaz dediğimiz bu turumuzda Luxor Tapınağından, Antik Mısır’da Kral ve Güneş Tanrısı  Kabul edilen Amon Ra tapınağı, Krallar veya Firavunları Vadisi olarak bilinen Krallar Vadisini, Kadın Firavun Hatchepsut Tapınağını, Memnon dev heykellerini ve nil deltasını ziyaret edip birbirinden gizemli anlar yaşayacağız ve resim çekme şansını yakalacağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Turumuz sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Ekstra tam günlük öğle yemekli Luxor şaheserleri turu: 120 Euro(Kişi Başı) (Ulaşım,rehberlik,Öğle yemeği+1 içecek)

 

9.GÜN HURGADA

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile tam günlük Ekstra öğle yemekli Giftun Adası Portakal koyu Tekne turu. Kızıldeniz’in en muhteşem noktalarında biri olan Giftun adası tekne turu ve Portakal koyunda Mısır turumuzun bütün yorgunluğunu atacağımız harika bir tekne turu yapacağız. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer akşam yemeği otelimizde. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Hurgada havalimanına transfer.

Ekstra öğle yemekli Giftun Adası Portakal koyu tekne turu:60 Euro(Kişi Başı) (Ulaşım,rehberlik,Öğle yemeği+1 içecek)

 

10.GÜN HURGADA - İSTANBUL

Pegasus Havayollarının PC621 tarifeli seferi ile 01.45’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 05.35’de varışımıza istinaden turumuzun sonu.

 

EKSTRA TURLAR

 

SHARM EL SHEİKH TURLARI

 

Kızıldeniz’de Cam tabanlı Tekne Turu | 20 EURO

Bu turumuzda alt tabanı cam olan teknemizden kızıldenizin nefes kesen sualtını keyifle izleyerek birbirinden çeşitli rengarenk balık türlerini, mercanları ve birçok deniz canlısını göreceğiz. Olmazsa olmaz bu turumuzda keyifli dakikalar geçireceğinize eminiz.

Tam günlük Öğle yemekli Ras Mohammed tekne turu | 60 EURO

Kızıldeniz’in en muhteşem noktalarında biri olan bu milli parkta mangrov ağaçları, el değmemiş plajları, deniz ve çöl manzaları eşliğinde kızıldeniz sualtı yaşamını deneyimleme fırsatı yakalayacağız. Tam günlük turumuzda keyifle denize girip, şnorkelle sualtını keşfedebilirsiniz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız.

 

KAHİRE TURLARI

Tam günlük Kahire şaheserleri turu | 80 EURO

(Giza Piramitleri & Mısır Müzesi & Al Azhar Üniversitesi ve Camii & Khan El Khalili Çarşısı)

Bu turumuzda ilk durağımız Giza Piramitleri Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini ve Sfenks Heykelini gezeceğiz ve rehberinizden detaylı tarih anlatımlarıyla resim çekme fırsatı yakalacayaksınız. Giza Piramitleri turumuz sonrası mücevher ve parfüm yapım dükkanlarını ve papirus dükkanlarını ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra Kahire’nin en önemli turistik noktalarından biri olan Mısır müzesini ziyaret edeceğiz. 120 binden fazla eserin olduğu bu müzede Antik mısır hazinelerini, sfenksleri ve birçok tarihi eseri görme fırsatını yakalayacağız. Turumuz sonrası Mısır’ın en eski üniversitesini göreceğiz ve 970 yılında yapımına başlanılan 20.000 kişilik Al Azhar camiini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kahire’nin en hareketli noktalarından biri olan Khan el Khalili çarşısında rehberiniz eşliğinde gezerek birbirinden çeşitli ve renkli dükkanları göreceğiz.

Nil Nehri’nde Akşam yemekli tekne turu | 60 EURO

Bu turumuzda Nil nehrinde eğlenceli gece hayatını ve ışıklar altında Kahire şehrini izleyeceğimiz yerel teknelerden birinde lokal yemeklerin ve eğlence’nin tadını çıkarabilirsiniz.

Tam günlük öğle yemekli İskenderiye turu | 90 EURO

Bu turumuzda Mısır'ın ikinci en büyük şehri, "Akdeniz'in İncisi" İskenderiye'yi göreceğiz. İskenderiye, atmosferi ve ambiyansı ile, Kahire'den sadece 225 km uzaklıkta olmasına rağmen, Mısır'ın sizlere farklı yüzünü yansıtır. M.Ö.331'de Büyük İskender tarafından kurulan bu şehir, Greko-Roman Mısır'ın başkenti olmuştur ve efsanevi deniz feneri ile dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, antik çağda bilimin ve eğitim merkezi, 19. yüzyıldan itibaren ise Mısır'ın ticari ve denizcilik merkezi olma görevini üstlenmiştir. Bu cezbedici şehirde geçireceğiniz zamandan sonra Kahire’ye dönmek istemeyeceksiniz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız.

 

HURGADA TURLARI

Tam günlük öğle yemekli Luxor şaheserleri turu | 120 EURO

(Luxor Tapınağı &Karnak Tapınağı &Krallar Vadisi &Hatchepsut Tapınağı &Memnon Anıtları&Nil Deltası)

Bu turumuzda firavunların izini sürerek nefes kesici tapınaklarda gizemli Mısır turumuzu tam anlamıyla deneyimleyeceğiz. Mısır’a seyahat edip olmazsa olmaz dediğimiz bu turumuzda Luxor Tapınağından, Antik Mısır’da Kral ve Güneş Tanrısı  Kabul edilen Amon Ra tapınağı, Krallar veya Firavunları Vadisi olarak bilinen Krallar Vadisini, Kadın Firavun Hatchepsut Tapınağını, Memnon dev heykellerini ve nil deltasını ziyaret edip birbirinden gizemli anlar yaşayacağız ve resim çekme şansını yakalacağız.

Tam günlük öğle yemekli Giftun Adası Portakal koyu Tekne turu | 60 EURO

Kızıldeniz’in en muhteşem noktalarında biri olan Giftun adası tekne turu ve Portakal koyunda Mısır turumuzun bütün yorgunluğunu atacağımız harika bir tekne turu yapacağız. Öğle yemeğimizi teknede alacağız.

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ

PAKET 1: (GÜNDÜZ TURLARI - 6 TUR)

Kızıldeniz’de Cam tabanlı Tekne Turu | 20 EURO

Tam günlük öğle yemekli Ras Mohammed tekne turu | 60 EURO

Tam günlük öğle yemekli Kahire şaheserleri turu | 80 EURO

Tam günlük öğle yemekli İskenderiye turu | 90 EURO

Tam günlük öğle yemekli Luxor şaheserleri turu | 120 EURO

Tam günlük öğle yemekli Giftun Adası Portakal koyu Tekne turu | 60 EURO

 

TOPLAM 430 EURO OLAN TURLARIN HEPSİNİN ALINMASI HALİNDE 400 EURO OLACAKTIR

 

PAKET 2: (TÜM TURLAR - 7 TUR)

Kızıldeniz’de Cam tabanlı Tekne Turu | 20 EURO

Tam günlük öğle yemekli Ras Mohammed tekne turu | 60 EURO

Tam günlük öğle yemekli Kahire şaheserleri turu | 80 EURO

Nil Nehri’nde Akşam yemekli tekne turu | 60 EURO

Tam günlük öğle yemekli İskenderiye turu | 90 EURO

Tam günlük öğle yemekli Luxor şaheserleri turu | 120 EURO

Tam günlük öğle yemekli Giftun Adası Portakal koyu Tekne turu | 60 EURO

TOPLAM 490 EURO OLAN TURLARIN HEPSİNİN ALINMASI HALİNDE 450 EURO OLACAKTIR

 

TEKLİ EKSTRA TUR ALIMLARINDA İNDİRİM YAPILMAMAKTADIR, LİSTE FİYATI GEÇERLİDİR.

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
09.07.2022 / 18.07.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA RAMAZAN BAYRAMI
699.00 EUR
1,019.00 EUR
699.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
3 - 12 Yaş 649.00 EUR
06.08.2022 / 15.08.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA
599.00 EUR
879.00 EUR
599.00 EUR
0 - 1 Yaş 150.00 EUR
2 - 11 Yaş 549.00 EUR
23.08.2022 / 01.09.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA
599.00 EUR
879.00 EUR
599.00 EUR
0 - 1 Yaş 150.00 EUR
2 - 11 Yaş 549.00 EUR
03.09.2022 / 12.09.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA
599.00 EUR
879.00 EUR
599.00 EUR
0 - 1 Yaş 150.00 EUR
2 - 11 Yaş 549.00 EUR
24.09.2022 / 03.10.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA
599.00 EUR
879.00 EUR
599.00 EUR
0 - 1 Yaş 150.00 EUR
2 - 11 Yaş 549.00 EUR
08.10.2022 / 17.10.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA
499.00 EUR
739.00 EUR
499.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
3 - 12 Yaş 499.00 EUR
29.10.2022 / 07.11.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA
499.00 EUR
739.00 EUR
499.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
3 - 12 Yaş 499.00 EUR
12.11.2022 / 21.11.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA
499.00 EUR
739.00 EUR
499.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
3 - 12 Yaş 499.00 EUR
26.11.2022 / 05.12.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA
499.00 EUR
739.00 EUR
499.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
3 - 12 Yaş 499.00 EUR
10.12.2022 / 19.12.2022
()
4* OTELLER YARIM PANSİYON KONAKLAMA
499.00 EUR
739.00 EUR
499.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
3 - 12 Yaş 499.00 EUR

ÖNEMLİ BİLGİLER

Şehir ve turist vergileri, yerel hizmet ücretlerini kapsayan 50 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.

 1. Bu turumuzda Mısır Vizesi alınmaktadır.
 2. Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 3. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir.
 4. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz ve kullanılmayan bacak için iade yapılamaz.
 5. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentemiz sorumluluğunda değildir.
 6. Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası herhangi bir iptal yâda değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.
 7. 8 Gece 10 günlük bu turumuzun otel kategorileri 4* otellerdir. Otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 5 - 25 km'dir.
 8. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 9. Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.
 10. 10 Kişi ve üzeri grup rezervasyonlarında ekstra paket turlarının rezervasyon esnasında acenteden alımı zorunludur.
 11. Tur boyunca araçta sıcak - soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.
 12. 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 13. Ekstra turlarda 0 - 2 yaş çocuk ücretsizdir. 2 - 12 yaş arası çocuk %50 indirimlidir.
 14. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan tur katılımcısı 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 15. Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 16. Otel isimleri "ve benzeri" şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur hareketinden 2 - 3 gün önce verilmektedir.
 17. Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dâhil olmadığı turlardır.
 18. Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb.) ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 19. Ekstra tur ücretleri minimum 10 kişinin katılımı göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bu nedenle; Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir
 20. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlıdır. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, rehberin belirleyeceği bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 21. Avantajlı ekstra tur paketlerinden birini satın almış olan misafirlerimiz, içerisinden her hangi bir tura katılmayıp (özel sebep dâhilinde olsa bile) iade talebinde bulunması durumunda, tur iadesi indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanacak olup, rezervasyon gerektiren tekne, yemekli, gece showları ve giriş ücreti ödenen turlarda ise iade alma hakkı bulunmayacaktır.
 22. Panoramik şehir turları ve ülkeler arası transferler haricinde otobüs kullanım hakkı ekstra tur satın alan misafirlerimize aittir.
 23. Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 24. Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
 25. Vizenin en çok konaklama yapılan ülkenin konsolosluğundan alınması gerekmektedir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 26. Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve bundan acentemiz sorumlu değildir.
 27. Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi takdirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 28. Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 29. Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 30. Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

 

CORONA İLE İLGİLİ SEYAHAT BİLGİLENDİRMESİ
Mısır'a gidişte ve Mısır'dan dönüşte çift doz aşınızı olduysanız ve son dozun üzerinden en az 15 gün süre geçtiyse PCR Testi gerekmemektedir. Aşılarınız tamam değilse hem gidişte hem de dönüşte Negatif Sonuçlu PCR Testi gösterme mecburiyeti bulunmaktadır.

 

Mısır Arap Cumhuriyeti Nüfus ve Sağlık Bakanlığı tarafından COVID-19 salgınının yayılmasına karşı alınan önleyici tedbirler kapsamında, PCR testi ile ilgili prosedür aşağıdaki gibidir:

- Mısır vatandaşları dahil olmak üzere, uyruk ayrımı yapılmaksızın karayolları, denizyolları ve havayollarıyla Mısır Arap Cumhuriyeti’ne giriş yapacak yolcuların en fazla 72 saat önce yapılmış COVID-19 PCR testi olmadan ülkeye girişlerine izin verilmeyecektir. Altı yaşından küçük çocuklar ise testten muaftır.

- PCR test belgesinde aranacak şartlar şunlardır:

1- Numunenin alım saati ve tarihi belirlenip, o tarihten itibaren 72 saat hesaplanacaktır.

2- Testin ülkenin resmi laboratuvarlarında yapılmış olması şartıyla, belgelerde eklenti, karalama veya tahrifat olmaksızın resmi kaşeli olması gerekmektedir.

3- Numune türü belirlenecektir.

4- Test türü (RT-PCR) olarak belirlenecektir.

 

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Mısır Seyahatinizde Vize için dikkate almanız gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 

 • Yeşil pasaporta sahip misafirlerimiz vizeden muaftırlar. 
 • Seyahat tarihi itibari ile 18 yaşından gün almamış ve 45 yaşın üzerindeki misafirlerimiz başvurularını şahsi olarak konsolosluğa yapmaları gerekmektedir. Vize sonucu 3 ila 5 iş gününde çıkmaktadır.
 • 18 ila 45 yaş arasındaki misafirlerimizin online ön başvuru yapmalarının ardından konsolosluktan gelecek onay bilgilendirmesi sonrasında nihai başvuru için yine konsolosluğa gerekli evraklar ile birlikte şahsi başvuru yapmaları gerekmektedir. Şahsi başvuru sonucu aynı şekilde 3 ila 5 iş günü içinde çıkmaktadır. Ancak online ön başvuru sonrası onaylama süresi konsolosluk kanaatinde olup değişiklik göstermektedir. Gerekli evraklar için lütfen satış temsilcinize danışınız. 

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Sharm El Sheikh / Hurgada - İstanbul arası uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 4* Otellerde 8 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Sharm ve Hurgada’da yarım pansiyon konaklama,
 • Alan - Otel - Alan transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Sharm - Kahire - Hurgada panoramik şehir turları,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

 • Mısır Vize Ücreti,
 • Seyahat sağlık ve vize sigortası,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı,
 • Tüm otel ekstraları, 
 • Ekstra Turlar,
 • Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır),
 • Şehir ve turist vergileri, yerel hizmet ücretlerini kapsayan 50 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.