Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

FAS TURU PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

Casablanca (1) & Rabat & Meknes & Fes (3) & Marrakech (2)1 ÜLKE - 5 ŞEHİR - Pegasus İle : Kazablanka - Kazablanka  6 Gece 7 Gün

Ara


 ttttt

FAS TURU

Casablanca (1) & Rabat & Meknes & Fes (3) & Marrakech (2)

1 ÜLKE - 5 ŞEHİR - Pegasus İle : Kazablanka - Kazablanka  

6 Gece 7 Gün

1.Gün              İSTANBUL - KAZABLANKA

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında check-in işlemlerinin yapılmasının ardından. Pegasus Hava Yolları’nın PC 651 sefer sayılı uçuşu ile 19.55’de Kazablanka’ya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir.) Yerel saat 23:00’de Kazablanka’ya varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

 

2. Gün             KAZABLANKA - RABAT -  MEKNES - FES 

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Kazablanka şehir turumuz için hareket. Kazablanka şehir turunda; dünyanın üçüncü büyük camisi Hassan II Camii, Muhammed V meydanı, Hobus semti, Atlas Okyanusu kenarında yer alan Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Rabat’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız Rabat şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı, Udaya Kalesi ve Sale şehri göreceğimiz yerler arasında. Ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Meknes şehir turunda XVII. yy’da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km’lik surlarla çevrili olan Meknes’te, Bob Mansour şehir kapısı ve El Hedim meydanı görülecektir. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3. Gün             FES

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan (60 Euro)  turuna katılabilirler. Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

4. Gün                FES

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Fes şehir turu için hareket. Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Eski Karaounie Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı zanaatkârlar çarsısı, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

5. Gün                FES - MARRAKECH

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından Atlas Dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde Marakeş’e gitmek üzere hareket ediyoruz. Marakeş’e varışımızla beraber Marakeş panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

6. Gün                MARRAKECH 

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira (55 Euro)  turuna katılabilirler. Fas’ın Argan ağaçlarının en yoğun olduğu bu bölgede ilk olarak Argan Yağı Kooperatifi’ni ziyaret ediyor ve Argan Yağı hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Essaouira şehrine ulaşıyoruz. Bize eski Bodrum’u anımsatan şehir UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yerini almış bulunmaktadır. 

Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyiflice alışveriş yapabilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Akşam Yemekli Chez Ali Show (60 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzda dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show’da müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunacaklardır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Not : (Chez Ali turuna katılmayan misafirler akşam yemeğini otelde alabilirler.)

 

7. Gün             MARRAKECH - CASABLANCA - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle yemekli Atlas Dağları (75 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzda 4X4’ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfetme fırsatı yakalayacaksınız. Ourika vadisi Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra uçak saatine bağlı olarak havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava yollarının PC 652 sefer sayılı uçuşu ile 00:05’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 06.45’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

 

 

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
30.10.2021 / 05.11.2021
()
4* Oteller
449.00EUR
669.00EUR
449.00EUR
20.11.2021 / 26.11.2021
()
4* Oteller
599.00EUR
849.00EUR
599.00EUR
11.12.2021 / 17.12.2021
()
4* Oteller
649.00EUR
929.00EUR
649.00EUR

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • *** Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Alibaba Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • Alibaba Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Alibaba Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

VİZE

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır.
 • T.C. pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 • Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Alibaba Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

— Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) - Kazablanka (CMN) – İstanbul (SAW) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

— Havalimanı vergileri,

— 4*otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklamalar (6 tane açık büfe sabah kahvaltısı (kahvaltıda çay ve kahve dahil) / 5 tane açık büfe akşam yemeği),

— Alan-otel-alan transferleri,

— Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

— Panoramik Kazablanka, Rabat, Meknes, Fes, Marakeş şehir turları,

— Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri,

— Otel vergileri,

— Turist şehir vergileri,

— TURSAB mesleki sorumluluk sigortası.

— Seyahat sağlık sigortası,

— Öğle yemekleri,

— Programda belirtilmeyen akşam yemekleri,

— Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

— Müze ve ören yerleri girişleri,

— Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı).