Günübirlik Edirne Kakava Şenlikleri Turu 5 Mayıs 2019 Hareket!

Romanların, doğanın uyanışını bolluk ve bereket dileği ile eğlenceli şekilde kutladığı Kakava Şenlikleri.. 5 MAYIS 2019 HAREKETLİ!

Ara


GÜNÜBİRLİK EDİRNE KAKAVA ŞENLİĞİ TURU
Romanların, doğanın uyanışını bolluk ve bereket dileği ile eğlenceli şekilde kutladığı Kakava Şenlikleri..
5 MAYIS 2019 HAREKETLİ
Üç Şerefeli Camii – Eski Camii – Selimiye Camii – Arasta – Karaağaç – Tren Garı –II. Bayezid Külliyesi –Kırkpınar – Kakava Şenlikleri

 

1. Gün:

05.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

05.45 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

06.00 Bakırköy Ömür Plaza Önü

06.20 Florya Muhtarlık Önü

06.40 Beylikdüzü Marmara park Önü

Sabah saatlerinde belirtilen noktalardan hareket ile Edirne'ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. , Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’ da önemli bir kültür mirası olan camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kentimiz Edirne ’ye hareket ediyoruz. Kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinin ardından, Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, badem ezmesi, Edirne peyniri Edirne’nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Alışveriş molası ardından, 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk topraklarına katılan Edirne’ ye 4 km lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren Garı gezileri yapıyoruz. Sonrasında Kır kahvesinde çay molası veriyoruz.  II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezimiz sonrası, Baharın gelişini kutlamak, ve Kakava ateşinin başında şarkılar söyleyip ateşinden atlamak için, tarihi Kırk pınar Yağlı Güreş Meydanında serbest zaman. Akşam saatlerinde Rehberimizin belirleyeceği saatte aracımız ile buluşuyor ve ardından İstanbul’ a hareket ediyoruz. Gece saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Alibaba Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FIYATLARA DAHIL OLAN HIZMETLERIMIZ;

 • Otobüsle İstanbul - Edirne - İstanbul arası ulaşım,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Serpme Kahvaltı (Edirne Karaağaç'ta alınacaktır)

FIYATLARA DAHIL OLMAYAN HIZMETLERIMIZ;

 • Bahşişler (isteğe bağlıdır)
 • Öğle Yemeği
 • Akşam yemeği,
 • Giriş ücretleri,Kişisel harcamalar

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 1. Tüm geziler panaromik olarak yapılacak olup, program çok yoğun olduğundan herhangi bir müze ya da ören yeri girişi bulunmamaktadır.
 2. Miafirlerimiz tura istedikleri bir noktadan dahil olup yine istedikleri bir noktada gruptan ayrılabilirler.
 3. Tur boyunca araçta sıcak - soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.
 4. Rezervasyon esnasında koltuk numarası garantisi verilemez. Koltuk numarası kayıt önceliğine göre belirlenmektedir.
 5. Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 6. Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dahil olmadığı turlardır.
 7. Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, yoğunluk vb..) gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Seyahatiniz süresince aracı ya da mola noktalarını terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi taktirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar sorumlu değildir.
 9. Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 10. Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

 • Otobüsle İstanbul - Edirne - İstanbul arası ulaşım,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Serpme Kahvaltı (Edirne Karaağaç'ta alınacaktır)

 • Bahşişler (isteğe bağlıdır)
 • Öğle Yemeği
 • Akşam yemeği,
 • Giriş ücretleri,Kişisel harcamalar

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Tüm geziler panaromik olarak yapılacak olup, program çok yoğun olduğundan herhangi bir müze ya da ören yeri girişi bulunmamaktadır.
 • Miafirlerimiz tura istedikleri bir noktadan dahil olup yine istedikleri bir noktada gruptan ayrılabilirler.
 • Tur boyunca araçta sıcak - soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında koltuk numarası garantisi verilemez. Koltuk numarası kayıt önceliğine göre belirlenmektedir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dahil olmadığı turlardır.
 • Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, yoğunluk vb..) gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Seyahatiniz süresince aracı ya da mola noktalarını terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi taktirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar sorumlu değildir.
 • Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.