İtalya Ve Fransa İkonları Turu Pegasus Hava Yolları İle ( Roma Gidiş-Paris Dönüş)

İtalya ve Fransa İkonları-Roma (2) – Floransa (1) – Pisa – Nice (1) – Cannes – Lyon (1) – Paris (2)-Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile-04 Mart 2019 Hareket… 7 Gece 8 Gün

Ara


İtalya ve Fransa İkonları

Roma (2) – Floransa (1) – Pisa – Nice (1) – Cannes – Lyon (1) – Paris (2)
Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

04 Mart 2019 Hareket

 7 Gece 8 Gün

 

 

 

1.Gün                   İSTANBUL – ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde bulunan Pegasus Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bilet/bagaj ve devamında pasaport kontrol işlemlerinizin ardından, Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1223 sefer sayılı uçuşu ile 11.35 ’de Roma ‘ya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet / bagaj işlemlerinizi zamanında tamamlayabilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. Rehberinize buluşma uçuşumuza bir saat kala uçak kapısında olacaktır). Yerel saat ile 12.15 ‘da Roma Havalimanı ‘na varışımızın ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Roma Gece Turu (35 Euro).

 

2. Gün                  ROMA (Roma Şaheserleri & Vatikan & Castel Gondolfo & Nemi & Outlet)

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Roma Şaheserleri & Vatikan & Roma Gölleri & Outlet Turuna (55 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Castel Gondolfo gezisi ile başlıyoruz. II. Dünya Savaşı ‘nda Roma’daki şiddetten kaçan vatandaşlara Papa XII Pius tarafından sığınak olarak sunulmuş kasabadaki gezimizin ardından çilek köyü Nemi’ye hareket ediyoruz. Renk renk evleri ve yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini çeken Nemi köyü turumuzun sonrasında outlet center ziyareti gerçekleştiriyoruz. Keyifli bir alışveriş yapabileceğimiz ve öğle yemeği için serbest zaman sunacağımız outlet ziyareti sonrasında Hristiyan dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi Vatikan ‘ı ziyaret ediyoruz. Aynı zamanda yüzölçümü olarak dünyanın en küçük ülkesi olan ve İsviçreli askerler tarafından korunan Vatikan’da San Pietro Meydanı ve Bazilikası ‘na yapacağımız gezi ardından Roma gezimizi düzenliyoruz. “Dünyanın merkezindeki kent” Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkıyor. Mimarların adeta birbirleriyle yarışarak ortaya koyduğu, antik dönemden Rönesans’a pek çok farklı stildeki binalarıyla ziyaretçilerini tarihte bir yolculuğa çıkaran kent, incelikli tasarımı ve güzelliği ile hayranlık uyandırıyor. Avrupa medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık imparatorluk şehrindeki turumuzda, Roma ile özdeşleşmiş antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Forum, efsaneye göre havuzuna para atanın Roma’ya tekrar geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Castel San’t Angelo (Melekler Şatosu), Navona Meydanı, Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.

 

3. Gün                  ROMA – (Siena Turu) – FLORANSA

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Floransa ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Siena turuna (35 Euro) katılabilirler. Siena; Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası Floransa’ya varışımız ile birlikte panoramik Floransa şehir turu düzenliyoruz. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken, Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhane kapısı-cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Floransa bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

4. Gün                  FLORANSA – PİSA – (Monaco - Monte Carlo) – NİCE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve özel aracımız ile Pisa üzeri Nice ‘e doğru hareket ediyoruz. Eğik kulesiyle dünyaca meşhur Pisa ’daki panoramik turumuz esnasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Nice yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Monaco – Monte Carlo turu. (50 Euro). Sembolik bir ülke olan Monaco’da otobüsten indikten sonra kayaların içlerine oyulmuş yürüyen merdivenler ve asansörler ile yukarı çıkarak kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesine geleceğiz. Burada Monaco Lisesi, I. Albert Müzesi, Kraliyet Bahçeleri ve Saray Bahçesi göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra başka bir bölgede yer alan Monaco’nun başkenti Monte Carlo’ya, Casino Meydanı’na geçiyoruz. Son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda ister bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilir, isterseniz meydanın en merkezi yerinde yer alan Amerikan Oyunları Salonunda şansınızı deneyebilirsiniz. Bu kumarhaneye giriş ücretsiz olup, belli bir miktarda fiş alma ve oynama zorunluluğu yoktur. Tur bitimi Nice ‘e varışımız ile birlikte Nice şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sırtını Alpler 'e yaslayan Nice şehri, kilometrelerce uzunluğundaki bir sahil şeridi, ağırbaşlı tarihi yapıları, epik mimarinin küçük saraylar ve sokaklara taşan neşesi ile kafelerle her mevsim keyfi yaşanabilecek bir yer. Panoramik şehir turumuz esnasında deniz kenarında dolaşarak, çiçek pazarı, barok kiliseleri, renkli ve canlı pazarları ile şık kafeleri, otelleri, apartmanları ile ünlü Nice’in en güzel caddesi olan Promenade des Anglais ’i göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 

5. Gün                  NİCE – CANNES – (Avignon) – LYON

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor, bizleri bekleyen özel aracımız ile önce Cannes ve devamında Lyon ‘a doğru yola çıkıyoruz. Cannes ‘a varışımız ile birlikte panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz esnasında, Fransız Rivierası’nın en ünlü tatil beldelerinden, film festivali ile ünlü, lüks yaşamın doruk noktası olan bu şehrin sahilini boydan boya geçen Croisette Bulvarı ve Festivaller Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Lyon ‘a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Avignon Turu (40 Euro) düzenliyoruz. 1309’dan 1377’ye kadar Katolik Papa’lara ev sahipliği yapan Rhone Nehri kıyısına kurulu şirin orta çağ kasabası Avignon gezimizin ardından Fransa’nın en önemli sanayi ve gastronomi şehirlerinden Lyon’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik Lyon şehir turumuzun ardından otelimize transfer.

 

6.Gün                   LYON – (Fransa Şatoları) – PARİS

Kahvaltının ardından Paris ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Fransa Şatoları Turu (65 Euro). Günümüzde Fransa’nın en güzel şatolarından biri olarak görülen Vaux Le Vicomte, inşa edildiği 17.yy’dan günümüze kadar dört farklı Fransız asilinin evi olmuş. Kraliyet tarafından yaptırılmamış olmasına rağmen Versailles sarayından ilham alınarak düzenlenen bahçeleri ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Vaux Le Vicomte, müzeye dönüştürüldüğü 1968 yılına kadar Fransa’nın en büyük özel mülkü olarak kalmıştır. Unutulmaz manzaralarla bezeli Vaux Le Vicombe bahçeleri ziyaretimizin ardından turumuzun ikinci durağı Fontainebleau Sarayı ‘na geçiyoruz. Yapımına 11.yy’da başlanmış Fransa’nın en büyük kraliyet saraylarından biri olan Fontainebleau Sarayı gezimizin ardından Paris ‘e doğru yolculuğumuz devam ediyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik Paris şehir turumuzda şehrin görkemli meydanlarında yürüyecek, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

7.Gün                   PARİS (Paris Şaheserleri veya Disneyland Turu) – (Paris Gece Turu veya Lido Show)

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Şaheserleri turumuza (80 Euro) veya Disneyland Turumuza (95 Euro) katılabilirler. Paris Şahereserleri turumuza, şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Fransa'nın sembolü olan Eiffel Kulesi'nin ikinci katına çıkarak başlıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine nehri gezisine çıkıp Paris'in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine nehrinin etkileyici köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacağız. Son olarak şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle semtinden geçerek, günümüzde bohem yaşamın halen devam ettiği "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen Montmartre Tepesi'ne gideceğiz. Burada Sacré-Coeur 'ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak için serbest zamanımız olacaktır. Opera binasını gördükten sonra turumuz son bulacak. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Paris Gece Turumuza katılabilirler (35 Euro). Eiffel Kulesi’nin muhteşem ışık gösterisini izleme imkanını bulacağımız turumuzda, Champ Elysees (Şanzelize) caddesinin ışıklar altında büyüleyici atmosferinde dolaşma fırsatı yakalayacağız. Arzu eden misafirlerimiz ise Lido Show (135 Euro) turumuza katılarak 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izleme fırsatı bulabilecekler. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

 

8.Gün                   PARİS – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC1134 sefer sayılı uçuşu ile 11:20 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16:55 ’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

*** Floransa konaklaması, otel müsaitliklerine göre Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulabilir.

*** Nice konaklaması, otel müsaitliklerine göre Antibes ya da Cannes bölgelerinden birinde sunulabilir.

***** Gidilen Bölge otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi -A- : 260 Euro yerine 199 EURO !!!

Paris gece (35€) + Fransa Şatoları (65 €) + Avignon (40 €) + Monaco & Monte Carlo (50 €) + Siena (35 €) + Roma gece (35 €)

260 Euro yerine 199 Euro

 

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi -B- : 395 Euro yerine 299 EURO !!!

Paris Şaheserleri (80 €) + Paris gece (35 €) + Fransa Şatoları 65 € + Avignon (40 €) + Monaco & Monte Carlo (50 €)

Siena (35 €) + Roma gece (35 €) + Roma ve Vatikan Şaheserleri (55 €)
395 Euro yerine 299 Euro

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 1. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Roma (FCO) / Paris (ORY) – Sabiha Gökçen HL uçak bileti,
 2. Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 3. 3 ve 4 yıldızlı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 4. Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
 5. Floransa, Pisa, Cannes, Nice, Lyon, Paris panoramik şehir turları
 6. Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
 7. Türkçe rehberlik hizmetleri.
 8. TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

              

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 1. Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro),
 2. Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 3. Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 4. Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 5. Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,
 6. İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 7. İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

 

 

 1. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Roma (FCO) / Paris (ORY) – Sabiha Gökçen HL uçak bileti,
 2. Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 3. 3 ve 4 yıldızlı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 4. Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
 5. Floransa, Pisa, Cannes, Nice, Lyon, Paris panoramik şehir turları
 6. Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
 7. Türkçe rehberlik hizmetleri.
 8. TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

              

 

 1. Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro),
 2. Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 3. Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 4. Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 5. Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,
 6. İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 7. İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

Tur Programımız 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Tur hareket tarihinde turun düzenlenebilmesi için yeterli katılımcı sayısı sağlanamaması durumunda tur, Alibaba tur tarafından iptal edilebilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

*** Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’deki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri vb. evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde kabul görmemektedir. 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

**Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Alibaba tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. (seçmeli turlarda kişi sayısı az olan gruba, İngilizce lokal rehberlik ile turlar gerçekleştirilebilmektedir.)

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Istya Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Istya Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli öderler.

*** Uçaklı turlarımıza katılan misafirlerimizin check-in, bagaj teslim ve boarding işlemleri kendi sorumluluklarındadır. Check-in ve boarding işlemlerinde misafirlerin yaşayacakları gecikmelerden kaynaklı sorunlarda Alibaba tur sorumlu değildir.

*** Herhangi bir sebepten kaynaklı belirtilen saatte havalimanında bulunmayan, uçuşunu kaçıran ya da uçağa binemeyen yolcuların gerçekleşmeyen uçuşlarından Alibaba tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran / uçuşu gerçekleşmeyen kişilerin gecikmeli olarak tura katılmaları durumunda ihtiyaçları olacak gidiş – dönüş uçak biletleri ve havalimanı – otel transfer masrafları kendilerine ait olacaktır.

*** Uçaklı turlarımıza katılan misafirlerimizin havalimanında uçuş bekleme süresince olası son dakika rötarları ya da kapı değişiklikleri ile alakalı anons ve duyuruları takip etmeleri gerekmektedir ve kendi sorumluluklarındadır.

***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Alibaba tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

***Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

 

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Istya Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

 

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.