KISA BİR MOLA - LVIV (Kış Dönemi)

4* City Inn Hotel vb.

Ara


KISA BİR MOLA-LVİV

 

 

Pegasus Havayolları tarifeli Seferi ile

KIŞ DÖNEMİ

 

3 Gece 4 Gün

 

 

1.Gün            İSTANBUL – LVİV

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 11.00’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC420 Sefer sayılı tarifeli seferi ile 13.25’de Lviv’e hareket. 14.25’de varışımızı takiben Lviv şehir turu. İkinci Dünya Savaşı’nda zarar görmemiş ender yerleşimlerinden Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan kentlerden biri. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, Gotik ve Rönesans üslubunda yapılmış, günümüzde hemen hemen tamamı korunmuş binalarıyla şirin bir Orta Avrupa kenti. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan kent, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturuyor. Panoramik turumuzda farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, “aslanlar kenti” adıyla anılan Lviv kentinin opera binasını, ünlü Maria Zankovetska Tiyatrosu’nun binasını, Svobada Meydanı’nı, uzaktan Lviv Kalesi’ni, St George Yunan-Katolik Katedrali’ni, Cizvitlerden kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi’ni, Dominiken Katedrali ve Manastırı’nı, Katedral Meydanı’ndaki Boim Şapeli’ni,  Rynok Meydanı’nı görecek ve kentin farklı yüzleri hakkında fikir edineceğiz. Sonrasında otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

.

 

2.Gün           LVİV

Sabah Kahvaltımızın ardından tüm gün sürecek olan extra Lychakivski mezarlığı, Müzeler ve Bira Fabrikası turu için otelimizden hareket ediyoruz. (50 Euro)  İlk durağımız tüm avrupa kıtasının en ünlü ve renkli mezarlığı olan Lychakivski mezarlığı 3000den fazla mezar taşını ve 40 binden fazla kabir barındıran mezarlık şehrin asillerinin, orta ve üst tabakasının tüm üyelerini barındırıyor. Nezih ve her tarafının sanat eserleri ve heykellerle dolu olan bu görsel şölenden sonra rotamızı ünlü bira müzesine çeviriyoruz. Hem biranın nasıl yapıldığını aşama aşama öğrenmek, hemde biranın tarihini ve efsanelerini öğrenmek için eşsiz bir yer. 19. Yüzyılda rahipler tarafından bira yapımına başlanmış manastır, günümüzde bira fabrikası olarak hizmet vermekte ve misafirlerini müze bölümünde eşsiz bir zaman yolculuğuna çıkartmakta. 4 çeşit bira tadımı yaparak bitireceğimiz bira müzesi turumuzun ardından şehrin kalbine ‘Ploshad Rynok’ meydanına doğru yola çıkıyoruz. Meydandaki ilk durağımız olan ünlü Lviv kahve madenini ve çikulata fabrikasını gezerek hem alışveriş hemde tadım için merkezde mola veriyoruz.

Moladan sonra, Eski meydan içerisinde cadılık efsanelerinin ve doktorluk tarihinin birleşim noktası olan Lviv eczane müzesini, tüm avrupadan arap yarımadasına kadar olan coğrafyadaki eski silah ve savunma aletlerinin bulunduğu Arsenal Müzesini de gezdikten sonra turumuzu sonlandırıyoruz. Otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle beraber ekstra akşam yemeğimizi almak için otelden hareket.

Extra Akşam yemeği; Bira tiyatrosu PRAVDA’ Restoran; (Ortaya Nachos, Lüle kebap, fıranda meyve ve 1 adet Bira veya Alkolsüz soft içecek) (40 Euro) - Akşam yemek (Müzikli)+ transfer + rehberlik hizmeti

 

3.Gün           LVİV 

Kahvaltımızın ardından ekstra olarak düzenlenecek ‘Hürrem Sultan ve Galiçya cephesi” turumuza başlıyoruz. (35 Euro) Turumuz dahilinde zamanında tüm dünyaya hükmeden Kanuni Sultan Süleymanın eşi Hürrem Sultanın köyüne uğruyoruz. Ukrayna’da Roksolana olarak bilinen Hürrem Sultan’ın küçük ve şirin köyünü gezdikten sonra rotamızı 1. Dünya savaşından kalma Osmanlı şehitliklerimize çeviriyoruz. 1. Dünya savaşı sırasında müttefikimiz olan Avusturya-Macaristan İmparatorluğuna yardım için gelen ordumuzun Rus güçlerine karşı inanılmaz yardımları olmuştur. Rohatyn ve Pukivdeki bölgelerindeki şehitlikleri ziyaretimizin ardından Lvive geri dönüyoruz. Öğleden sonra serbest zaman.

Dileyen misafirlerimizle beraber ekstra akşam yemeğimizi almak için otelden hareket.

Extra Akşam yemeği; Çek Mutfağı ‘STARGOROD RESTORAN’; (köy usulü yeşil salata, mangalda tavuk, patates kızartması, meyve tabağı 1 adet Bira veya Alkolsüz soft içecek ) (40 euro) - Akşam yemek (Müzikli)+ transfer bedeli + rehberlik hizmeti

 

 

4.Gün           LVİV - İSTANBUL 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman , alışveriş ve dinlenme imkanı . Rehberinizin belirleyeceği saatte Lviv havaalanına transfer. Pegasus Hava Yolları’nın PC 421 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:20’de İstanbul’a hareket. Saat 19:25’de Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

 

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
10.11.2022 / 13.11.2022
()
4* City Inn Hotel vb.
299.00 EUR
419.00 EUR
299.00 EUR
08.12.2022 / 11.12.2022
()
4* City Inn Hotel vb.
299.00 EUR
419.00 EUR
299.00 EUR
30.12.2022 / 02.01.2023
()
4* City Inn Hotel vb.
349.00 EUR
469.00 EUR
349.00 EUR

Önemli Sorular;

 

1-Ziyaret etmeyi planladığınız ülkede seyahat etmeden önce neleri bilinmesi/yapılması gerekiyor?

C: Gerekli tüm gereksinimleri karşıladıklarından ve gerekli tüm belgelere sahip olduklarından emin olmalıdırlar. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • En az altı ay geçerliliği olan bir pasaport.
 • Gidis - Dönüş ucak bileti
 • En az 30.000 EUR tutarında COVID-19 tedavi kapsamına sahip sağlık sigortası satın almak.
 • Seyahatten 72 saat önce COVID-19 için negatif test sonucu

2-18 yaşından küçük bir çocukla seyahat ediyorsam, 2 doz covid-19 aşısı olması gerekiyor mu?

Seyahatten 72 saat önce COVID-19 için negatif test sonucu

3- Kalkış noktamda çıkış taramasından geçmem gerekecek mi?

Havalimanında her hangi bir sağlık kontrolü bulunmamaktadır.

4- Kendimi iyi hissetmiyorsam veya olası COVID-19 enfeksiyonundan şüpheleniyorsam ne yapmalıyım?

Yaptırmış olduğunuz Covid-19 seyahat sigortası ile en yakın hastaneye gidiniz.

 

 

 

 

Notlar:

 

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • ACENTE konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE dan tazminat hakkı yoktur.
 • ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTE’nin sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “ACENTE SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 

 • Pegasus  Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW) – Lviv(LWO)  – İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Seçilecek otelde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Panoramik Lviv şehir turu  
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 • Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • Covid-19 Sağlık sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri