Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

Medeniyetler Şehri Mardin Turu

06 Eylül Hareketli, Medeniyetler Şehri Mardin Turu! 2 Gece Konaklamalı 3 Gün!

Ara


MARDİN TURU
ANADOLU JET İLE SABİHA GÖKÇEN - DİYARBAKIR - SABİHA GÖKÇEN
GİDİŞ / DÖNÜŞ UÇAKLI

6 EYLÜL HAREKETLİ

 

 

1.GÜN    DİYARBAKIR - MARDİN - DEYR-ÜL ZEFERAN MANASTIRI
İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanında buluşma TK7210 ile 6:50 uçuşu ile 08:40 ta Diyarbakır a varışımızın ardından ,

Rehberimiz sabah 09:00'de sizi Diyarbakır Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra panoramik Diyarbakır şehir turu yapıyoruz. Tarihi Surlar, Ulu Cami ve çevresini panoramik olarak gördükten sonra 93 km uzaklıktaki Mardin şehir merkezine hareket edip Mardin gezimize başlıyoruz. Mardin'e ulaştığımızda gün içerisinde Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi  Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra serbest öğle yemeğinde eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Günün son gezi noktası olan Kasimiye Medresesi'nin görülmesinin ardından çarşıda serbest zaman. Sonrasında otele yerleşme ve  set menü akşam yemeği.
Konaklama: MARDİN YAY GRAND  HOTEL  VB.


2.GÜN    DARA - SAVUR - MİDYAT - MOR GABRIEL MANASTIRI
Sabah kahvaltısının ardından yola koyuluyoruz ve gün içersinde ilk olarak bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında “minyatür Mardin” Savur'a hareket ediyoruz. Savur şirin bir kasaba, beğeneceğinizden eminiz. Sonrasında büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyüne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten ve dileyenler Süryani şarabı satın altından sonra Midyat'a doğru yola devam ediyoruz ve öğle yemeğimiz Midyat'ta. Yemeğin ardından Midyat ve çevresini geziyoruz. Gezimiz Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Kilisesi, Devlet Konuk Evi ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Telkariciler Çarşısında bir atölyeye konuk oluyoruz ve telkaricilik hakkında ustasından bilgi alıyoruz. Ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Mardin'e dönüş ve set menü akşam yemeği.
Konaklama: MARDİN YAY GRAND  HOTEL VB


3.GÜN      HAH(ANITLI)  MERYEM ANA KİLİSESİ - HASANKEYF 
Kahvaltı sonrası erken hareketle yola çıkıyoruz. Gün içersinde Süryanilerce kutsal sayılan Tur Abdin Bölgesi'ndeki Hah(Anıtlı) Meryem Ana Kilisesini gezip Dicle Nehri üzerine kurulu ünlü Hasankeyf'e sadakatlerimizi sunmak üzere yola devam ediyoruz. Ilısu Barajı Gölü altında kalacak bu etkileyici manzarayı belki son defa görebileceğimiz için tadını çıkartıyoruz. Hasankeyf'i gördükten sonra Batman-Diyarbakır istikametinde yola koyuluyoruz. Diyarbakır'a ulaşıyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına dönüş yapmak için TK7215 ile 20:30 da İstanbul a hareket ediyoruz.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY(ANADOLU JET) SAW/DİYARBAKIR gidiş uçak bileti
 • THY(ANADOLU JET) DİYARBAKIR/SAW  dönüş uçak bileti
 • Otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Lüks turizm araçları ile ulaşım
 • Açık büfe 2 sabah kahvaltısı
 • Set menü yada açık büfe 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri

 • THY(ANADOLU JET) SAW/DİYARBAKIR gidiş uçak bileti
 • THY(ANADOLU JET) DİYARBAKIR/SAW  dönüş uçak bileti
 • Otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Lüks turizm araçları ile ulaşım
 • Açık büfe 2 sabah kahvaltısı
 • Set menü yada açık büfe 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

 

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri

 

Önemli Bilgiler

Detaylar: Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Otel konaklaması 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel durumuna göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir. Afişe edilen fiyatlar “İNDİRİMLİ EK HİZMET BEDELİ” baz alınarak hesaplanmıştır. Uçaklı turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Uçakların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Uçaklı turlarda Alibaba Tour, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde Alibaba Tour, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır. Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Alibaba Tour’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Alibaba Tour’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Alibaba Tour’un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Alibaba Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Alibaba Tour iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum %30’dur. Turun hareket tarihinden 7 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 27.12.2018 BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. 1, 2 veya 3 gece konaklamalı turlarda paket bedeli kişi başı 20 TL’dir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda paket bedeli kişi başı 30 TL’dir. Uçaklı turlarda iptal iade güvence paketi eklenememektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)