Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.

Rüya Gibi Akdeniz Ege Turu

7 GECE 8 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMASI, 5 Farklı Mavi Yolculuk Tekne Turu, Ege Akdeniz’in En Güzel Plajlarında Yüzme Fırsatı, Mavi İle Yeşilin Buluştuğu Kıyılara Yolculuk!

Ara


RÜYA GİBİ  AKDENİZ  EGE TURU 
7 GECE 8 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMASI 
5 Farklı Mavi Yolculuk Tekne Turu
Ege Akdeniz’in En Güzel Plajlarında Yüzme Fırsatı
Mavi İle Yeşilin Buluştuğu Kıyılara Yolculuk

» 1. Gün: Araç Kalkış Noktalarımız

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

21:20 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

22:25 Kartal Köprüsü Altı 

22:45 Çayırova Mc Donalds Önü

23:15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı

 

 Not: Dönüş yolculuğunda bindiğiniz noktalarda indirileceksiniz.

 

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından unutulmayacak tatilimizin yolculuğuna başlıyoruz.

» 2.Gün: Antalya-Aspendos Tiyatrosu-Düden Şelalesi-Köprülü Kanyonda Rafting

Otobüsümüzdeki ikramlar eşliğinde Adapazarı-Kütahya-Afyon güzergâhını takip ederek Antalya’ya hareket ediyoruz. Yolda aldığımız serbest kahvaltı sonrasında Düden Şelalesi’ni geziyoruz. Ardından Roma döneminden günümüze iyi korunarak kalmış Aspendos Antik Tiyatro’sunu geziyoruz. Sonrasında Türkiye’nin en güzel doğal güzelliklerinden ve hafızalardan silinmeyecek Köprülü Kanyonda Rafting yapıyoruz(Ekstra 75TL). Rafting sonrasında dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah KahvaltısıYol güzergahı üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EXTRA)

Öğle Yemeği: Nova Rafting: Izgara, Salata, Makarna ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Mevre Otel, Bilgehan Otel, Atalla Otel vb

Güzergah: İstanbul - Afyon (451 Km) Afyon – Düden Şelalesi (276 Km) Düden Şelalesi – Aspendos Antik Tiyatrosu (46 Km) Aspendos Antik Tiyatrosu – Köprülü Kanyon (38 Km) Köprülü Kanyon – Otel (86 Km)

 

» 3.Gün: Antalya Kaleiçi-Kekova Tekne Turu-Üçağız Köyü- Batık Şehir-Hamidiye Koyu-Tersane Koyu-Kumluca-Finike-Demre-Kaş-Meis Adası-Kaputaj Plajı-Kaş-Simena Kalesi-Saklıkent Kanyonu-Fethiye

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Antalya’nın simgesi olan Kaleiçi’nde inşa edilmiş tarihi Yivli Minare ve tarihi surları görerek (Panoramik) Kumluca-Finike-Demre-Kaş güzergahını takip ederek Üçağız Köyü’ne varıyoruz. Burada Kekova Tekne Turumuza çıkıyoruz.(1. Tekne Turu) Tekne turumuzda Anadolu’nun en küçük tiyatrosunu barındıran Simena Kalesini ve denizin içindeki lahitleri görüp fotoğraflıyoruz. Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye Koyu, Tersane Koyu bu turumuzda başlıca göreceğimiz yerler olacaktır. Eşsiz güzellikteki berrak koylarda tarihle iç içe yüzme molaları ardından aracımıza geçiyoruz. Kaş şehir merkezini ve Meis Adası’nı görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Müsaitlik durumunda Kaputaş Plajı’nda da fotoğraf molası veriyoruz.  Antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen, Eşen Çayı ile bütünleşen Saklıkent Kanyonu’nda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak kanyonda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında Fethiye’de bulundan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam, arzu eden konuklarımız için Gece Eğlencesi Turu (Ekstra)

Sabah KahvaltısıOtelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Kekova Tekne: Tavuk Izgara, Soslu Makarna, Bezelye, Bulgur Pilavı (extra)  

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Sun Shine Otel, Daisy Garden Hotel, Atlas Otel, Doğa Otel vb

Güzergah: Antalya Otel - Üçağız (165 Km) Üçağız - Kaş (34 Km) Kaş – Saklıkent (85 Km) Saklıkent – Otel (26 Km)

 

» 4.Gün: Tam Gün Oniki Adalar Mavi Yolcluk Tekne Turu-Kızıl Ada-Göcek Adası-Katrancı Adası-Şövalye Adası-Fethiye Şehir Merkezi

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz; otelde kalıp, otelin imkânlarından faydalanabilir ya da kendi imkânlarıyla ulaşacakları bir plajda tüm gün plaj ve yüzme keyfi yapabilirler. Dileyen konuklarımız Fethiye’nin ve Göçek’in birbirinden muhteşem güzellikte koy ve adalarında gün boyu yüzebilme fırsatı. Maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız On iki Adalar Tekne Turumuza (2. Tekne Turu) çıkıyoruz. (Ekstra Kişi Başı 65TL-Öğle Yemeği Dahil). Kızıl Ada, Göcek Adası, Tavşan Adası, Yasıcılar Adası, Katrancı Adası, Şövalye Adası başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalardaki yüzme molalarımızın ardından Fethiye şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Sabah KahvaltısıOtelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Kekova Tekne: Tavuk Izgara, Soslu Makarna, Bezelye, Bulgur Pilavı   

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Sun Shine Otel, Daisy Garden Hotel, Atlas Otel, Doğa Otel vb

Güzergah: Çevre Gezisi (15 Km)

 

» 5.Gün: Belcekız Koyu-Ölüdeniz-Kayaköy-Dalyan Tekne Turu-Kaunos-Kral Kaya Mezarları-Caretta Caretta-İztuzu Plajı-Aşıklar Yolu-Marmaris

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası, dileyen misafirlerimiz 1975 m. yükseklikteki Babadağ’da Yamaç Paraşütü yapma fırsatı bulabilirler (Ekstra). Sevdiği uğruna kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekız’ın hüzünlü hikayesini rehberimizden dinledikten sonra, adını bu bölgedeki hikayeden alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz’de yüzme molası veriyoruz. Sonrasında Kayaköy’e doğru yol alıyoruz. Lozan Antlaşması’nın sonucunda mübadele ile terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy’ü gezerken o döneme yolculuk yapıyorsunuz. Sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerini dinlerken sakak aralarında tekrar gözümüzde canlanacaktır. Kayaköy gezisinin ardından Karia Uygarlığının önemli kentlerinden biri olan (Kaunos Antik Kenti’nin karşısında), Dalyan Kasabasına gidiyor ve bölgede bizi bekleyen teknemize binerek, turumuza tekne turumuza çıkıyoruz(3. Tekne Turu). Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Caretta & Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajı’ndaki yüzme molasının ardından, Türk filmlerinde genelde gördüğümüz bir ağaç tüneli olan Âşıklar Yolu’ndan geçiyoruz. Ardından Marmaris merkeze geçiyoruz. Marmaris Şehir Turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimizi Marmaris Barlar Sokağına götürüyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Dalyan Restaurant: Zengin Açık Büfe Menüsü  (extra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Grand Faros Otel, Club Armar, Alenz Suite Otel, Sonen Beach Hotel, Karen Otel, Selen Otel vb.

Güzergah: Fethiye – Kayaköy (13 Km) Kayaköy- Ölüdeniz (8 Km) Ölüdeniz – Dalyan (73 Km) Dalyan  - Aşıklar Yolu (55 Km) Aşıklar Yolu – Otel (28 Km)

 

» 6.Gün: Marmaris - Gökova Körfezi-Azmak çayı-Gökova Tekne Turu-Gelibolu Adası-İncekum-Lacivert Koy-Sedir Adası-Sakar Geçidi-Yüzme Molaları-Akyaka-Bodrum-Bodrum Barlar Sokağı

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Gökova’ya hareket ediyoruz. Azmak Çayı kenarında kısa molanın ardından Gökova Tekne Turumuza çıkıyoruz(4.Tekne Turu). Tekne turumuzda Gelibolu Adası, İncekum, Sualtı Mağaraları, Lacivert Koy başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Sedir Adası’na geçiyoruz. Sedir Adası’nda verilen molanın ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Akyaka doğal güzelliği ve havasıyla ayrılmak istemeyeceğiniz belde olacaktır. Daha sonra Sakar Geçidinden geçerek, gece eğlencesinin ve Türkiye’nin en popüler tatil beldesi Bodrum’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam, Arzu eden konuklarımız için Bodrum’un olmazsa olmazlarından Bodrum Barlar Sokağı Turu (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Gökova Tekne: Köfte Ve Tavuk, Makarna, Salata(extra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Milashan Otel, Royal Panacea Otel, Gloria Tibi Otel vb.

Güzergah: Marmaris Otel-Akyaka Liman (33 Km) Akyaka Liman-Bodrum (103 Km)

 

» 7.Gün: Tam Gün Bodrum-Mavi Yolculuk Tekne Turu-Deve Plajı-Aspat Koyu-Martı Koyu-Bağla Koyu-Akvaryum Koyu-Bodrum Antik Tiyatro-Bafa Gölü-Latmos Dağ-Selena-Söke-İstanbul

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemleri tamamlayıp aracımıza binip tekne alanına geçiyoruz. Bodrum Tekne Turumuza çıkıyoruz(5. Tekne Turu). Tekne turumuzda Camel Beach (Deve Plajı) , Aspat Koyu, Martı Koyu, Bağla Koyu ve Akvaryum Koyu başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından aracımıza binip Bodrum Antik Tiyatroyu görerek dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Dönüş yolunda Latmos Dağı eteklerinde Zeus’un Ay Tanrıçası Kızı Selena Efsanesinin geçtiği yer olan Muhteşem manzarasıyla Bafa Gölü’nde kısa bir mola veriyoruz. Hikayesi ile gölü izleyip fotoğrafladıktan sonra  yol güzergahında akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası  İzmir – Manisa – Balıkesir – Bursa yol güzergâhını takiben İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.  

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Bodrum Tekne: Tavuk, Salata, Makarna (extra)

Akşam Yemeği: Yol güzergahında serbest alınacaktır(extra)

Konaklama: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur.

Güzergah: Bodrum- İstanbul(695km)

 

» 8.Gün: İstanbul

Yol boyunca mola ve araç içi ikramlar eşliğinde rüya gibi geçen tatilimizi geride bırakıp siz değerli misafirlerimizi sabah saatlerinde aldığımız noktalara bırakarak, bir başka Alibaba Tour organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz. 

» Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 5 Akşam Yemeği

4 Gün Tekne Turu

Lüks Otobüsler İle Ulaşım

Alibaba Tour Güvencesi  

Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Alibaba Tour Otobüs İçi İkramları

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ekstra Olarak Belirtilmeyen Tüm Tekne Turları

 

» Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar       

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar    

Müze Giriş Ücretleri + Müze kart  

 

» İptal İade Güvence Paketi

Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.
Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 30 TL’dir.

 

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 5 Akşam Yemeği

4 Gün Tekne Turu

Lüks Otobüsler İle Ulaşım

Alibaba Tour Güvencesi  

Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Alibaba Tour Otobüs İçi İkramları

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ekstra Olarak Belirtilmeyen Tüm Tekne Turları

Tüm Öğlen Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar       

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar    

Müze Giriş Ücretleri + Müze kart  

 

» Önemli Bilgiler

Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Alibaba Tour misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. 3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında hazır olunuz. Yol yoğunluğu, trafik vb. sebeplerden aracın gecikmesinden Alibaba Tour sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj  olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.  Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Alibaba Tour kesinlikle sorumlu değildir.  Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır. Otelllerden çıkış saatleri de tur rehberinin belirleyeceği program dahilindedir.  Otellerde standart uygulanan Giriş - Çıkış saatleri Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Rehberiniz tarafından bir gün öncesinden saati bildirilecektir.

Kültür turlarımızın tamamında Erken Rezervasyon dahil  olmak üzere KADEMELİ FİYAT uygulaması bulunmaktadır.  Aynı tarihteki Paket Turun içindeki rezervasyon sayısı arttıkça fiyatları da kademeli olarak yükselecektir.  Ödeme alınmadan fiyat sabitleme yapılamaz.  

* İlk gün otele girmeden geziye başlayacağımızdan, yüzme için gerekli kıyafetlerinizi ayrı bir şekilde hazırlayınız.

* Programlarımızda Gerçekleştirilen Tekne Turlarımızda yüzme molaları için belirttiğimiz koyların hangilerinde mola verileceğine; yoğunluk, rüzgâr yönü ve şiddeti, berraklık, denizdeki akıntı gibi etkenler dikkate alınarak, tekne kaptanı tarafından karar verilir.

* Gece Turları, Ekstralar: Tüm gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.

Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler  (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri Alibaba Tour  ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 22/01/2019 tarihinde hazırlanmıştır.

 

» İklim

Akdeniz iklimi, yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır. En sıcak ay ortalaması 26-28 °C, en soğuk ay ortalaması 8-10 °C dir. Yıllık sıcaklık ortalaması 18 °C dir. Kar yağışı ve don olayı çok ender görülür. En fazla yağış kışın, en az yağış yazın düşer. Kışın görülen yağışlar cephesel kökenlidir. Cephesel yağışlar en fazla bu iklimde görülür. Yıllık yağış miktarı yükseltiye göre değişir. Ortalama 600 -1000 mm arasındadır. Yağış rejimi düzensizdir. Bitki örtüsü Kızılçam ormanlarıdır. Alçak alanlarda (0-800 m) Makiler bu ormanların tahribiyle oluşmuştur. Maki yaz kuraklığına, dayanabilen; Mersin, Defne, Kocayemiş, Zeytin, Zakkum Keçiboynuzu gibi kısa bodur ağaçlardan meydana gelen bir bitki topluluğudur.

» Tekne Ve Diğer Detaylar

TEKNELER

Bodrum; 60 kişilik, 25 metre uzunluğunda 5 metre genişliğinde ege tipi teknelerdir. Soyunma kabinli, duş ve tuvaletli, üst kat güneşlenme alanı, alt kat restoran oturma salonudur.

Gökova; 60 kişilik, 25 metre uzunluğunda 5 metre genişliğinde ege tipi teknelerdir. Soyunma kabinli, duş ve tuvaletli, üst kat güneşlenme alanı, alt kat restoran oturma salonudur.

Dalyan; 45 kişilik, standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.