Sapanca Maşukiye Şile Ağva Turu 1 Gece Konaklamalı

SAPANCA MAŞUKİYE ŞİLE AĞVA TURU 1 GECE 2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMASI

Ara


SAPANCA MAŞUKİYE ŞİLE AĞVA TURU
1 GECE 2 GÜN
1 GECE OTEL KONAKLAMASI
 ( CUMARTESİ SABAH HAREKETLİ )


 

 

 

1.GÜN  : İSTANBUL

Değerli Misafirlerimiz
06:30 Bakırköy Doğtaş Mağazası Onu
06:45 Mecidiyeköy Halkbank Önü
07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü
07:15 Kartal Köprüsü Altı ( Ankara istikameti)
07:30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile Yolculuğumuza başlıyoruz

Misafirlerimizi kalkış noktalarından alarak 1 saatlik yolculuğumuzun ardından kahvaltı yapmak isteyen misafirlerimiz için Hereke’de bulunan denize sıfır restoranımıza varıyoruz. (EXTRA) isteğe bağlı olup 20 TL’dir) Kahvaltının ardından doğasıyla meşhur olan Maşukiye’ye hareket ediyoruz yolculuğumuzun ardından Maşukiye’ye ulaşıyoruz. Maşukiye’ye ulaştığımızda ister az eğimli, ister eğimi fazla patikalarda doğayla baş başa kalacağımız yürüyüşümüze başlıyoruz. Görsel harikaların içinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerle daha zinde olacağınız kesin. Şehrin havasından birazda olsa uzaklaşıp Maşukiye’de geçireceğiniz zamanlar yaşamınızda değişik tatlar bırakacak. Doğa yürüyüşümüzün ardından Şimdi Aktivite Zamanı… Misafirlerimiz Maşukiye’de doğa içerisinde gezi, Atv safari, Zıpline veya Utv turu gibi aktivitelere katılabilirler. (extra) .atv turumuz 75TL UTV için ise fiyatımız 125TL’dir. UTV veya ATV kullanımı ve güvenlik hakkında 10-15 dakikalık bilgi veriliyor. Bu kısa ve önemli bilgilerin ardından ilk grubumuz rehber önderliğinde safariye başlıyor. Safari yaklaşık 45 dk sürmektedir. Bu gezimiz boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollarda zorlu bir yolculuk yapacağız. Patikalarda, derelerde, sulardan geçerek Samanlı dağının hoş manzaralarını resimlemek için kısa molalar veriyoruz. Ehliyet şartı aranmamaktadır 16 yaşını doldurmuş ve ağır sağlık problemi olmayan herkes safariye katılabilir. ) Parkur turumuza katılan misafirlerimize göre rehberimiz tarafından belirlenecektir.

Maşukiye’deki gezimizin ardından ikinci rotamız olan Marmara bölgesinin en yüksek 2. dağı  Kartepe’ye yolculuğumuz başlıyor. Kartepe’ye doğru giderken sizlere eşsiz Sapanca Gölü manzarası eşlik edecektir. Kartepe’ye vardığımızda öğlen yemeği yemek isteyen misafirlerimiz tur rehberinden 20 TL karşılığında 1 adet sucuk ekmek+içecek kuponunu temin edebilirler. Kartepe’deki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz telesiyej binip (EXTRA) Kartepe zirvelerine 30 dk süren gezinti yapabilirler. Dileyen misafirlerimiz yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilirler.

Kartepe’deki serbest zamanımızın ardından son rotamız olan Sapanca Gölü’ne doğru hareket ediyoruz.1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Sapanca Gölü turistlik tesislerinin olduğu sahil şeridine ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize vereceğimiz 1 saatlik serbest zamanımızda dileyenler göl kenarında yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz günün yorgunluğunu atmak için göl manzaralı cafelerde vakit geçirebilirler. Buradaki zamanımızın bitiminde toplanma saatimizde araçlarımızda olup Konaklama yapacağımız İzmit’te bulunan otelimiz 5 Yıldızlı Ramada Plaza Hotel’e gidiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra tur paketine dahil olan akşam yemeğimizi alıyoruz. Otelin kapalı yüzme havuzu-Sauna-Hamam gibi ıslak alan kullanımı tur ücretine dahildir.

Sabah Kahvaltısı:  İlk günkü sabah kahvaltısı Yol üzerinde Restaurantta alınacaktır (İsteğe bağlı)
Öğle Yemeği: Serbest Olarak Alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.(Set Menü)
Konaklama:  İzmit Ramada Plaza Hotel

 2.GÜN  : ŞİLE AĞVA 
Sabah alınan sabah kahvaltısının ardından  saat sürecek yolculuğumuzdan sonra Küçük bir balıkçı kasabası olan Ağva’ya varıyoruz. Ağva konum ve yerleşim olarak Göksu ve Yeşilçay nehrinin ortasına kurulu küçük bir balıkçı kasabasıdır. İlk olarak Ağva’da dileyen misafirlerimiz Göksu Nehrinde gerçekleşen tekne turuna katılım gösterebilirler.(Kişi Başı 10 TL olup yaklaşık 30 dk sürmektedir ve isteğe bağlıdır).Tekne turumuzdan sonra Ağva’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Şile yolculuğumuza başlıyoruz. Şile yolu üzerinde Öğlen yemeği molası verdikten sonra ( extra ) Şile’ye doğru devam ediyoruz. Şile’de ilk olarak tarihi Şile Feneri’ne uğruyoruz. Fener hakkında gerekli bilgileri alıp fotoğraf çekmek isteyenler için serbest zaman veriyoruz. İkinci noktamız Şile Kalesini, Ağlayan Kayaları ve Şile’yi panoromik olarak göreceğimiz seyir tepesine gidiyoruz. Burada yine vereceğimiz serbest zamanın ardından Şile Limanında buluşup İstanbul dönüş yolculuğumuza başlıyoruz İstanbul da  misafirlerimizi daha önce almış olduğumuz noktalara bırakarak başka alibaba tour organizasyonunda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Serbest Olarak Alınacaktır
Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama( 1 Akşam Yemeği 1 Sabah Kahvaltısı)
* Lüks Araçlar İle Ulaşım
* Araç içi kahvaltı Paketi
* Milli Park Giriş Ücreti
* Rehberlik Hizmeti
* Alibabatour otobüs içi ikramları
* Alibabatour güvencesi
*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Kişisel harcamalar
* İlk Günkü sabah kahvaltısı
* ATV-UTV Safari Turları
* Zipline ve At Binme Etkinlikleri
* Ağva Tekne Turu
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Ferdi kaza sigortası,

GENEL ŞARTLAR

 Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alibaba Tour’un Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında Kesinlikle koltuk numarası ve sözü verilmez verilemez.

4 gece üzeri turlarda her gün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Alibaba Tour misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar

 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI 
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait Özel harcamadır

GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK ARAÇLAR
Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir

 18 kişiye kadar VİP Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt- cfafter- Fiat Dukato

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar Otokar Sultan Maxi

38 kişi üzeri  Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner - Cityliner

 

* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama( 1 Akşam Yemeği 1 Sabah Kahvaltısı)
* Lüks Araçlar İle Ulaşım
* Araç içi kahvaltı Paketi
* Milli Park Giriş Ücreti
* Rehberlik Hizmeti
* Alibabatour otobüs içi ikramları
* Alibabatour güvencesi
*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

* Kişisel harcamalar
* İlk Günkü sabah kahvaltısı
* ATV-UTV Safari Turları
* Zipline ve At Binme Etkinlikleri
* Ağva Tekne Turu
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Ferdi kaza sigortası,

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.