Alibaba Tour ile Klasik İtalya turu yapmaya ne dersiniz?

Alibaba Tour ile Klasik İtalya turu yapmaya ne dersiniz?

7 gece 8 gün Klasik İtalya Turu 199 €!

Ne zamandır İtalya seyahati yapmayı mı hayal ediyorsunuz? Alibaba Tour ile Klasik İtalya turu yapmaya ne dersiniz?
Klasik İtalya turu yapmanın tam zamanı!
3 gün Roma, 2 gün Floransa ve 2 gün Venedik konaklamalı Klasik İtalya turu 199 € imkanıyla Alibaba Tour’da…
Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Bologna gidiş, Bologna dönüş muhteşem bir İtalya seyahati sizi bekliyor.
1-8-15-22-29 Kasım 2018, 6-13 Aralık 2018, 10-17-31 Ocak 2019, 7-14-21-28 Şubat 2019 hareketli turlarımızdan birini seçebilirsiniz.
Alibaba Tour Klasik İtalya turumuzun detayları şu şekilde:
  1. Gün İSTANBUL – BOLOGNA – ROMA
Sabah 09:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları PC1217 sayılı tarifeli seferi ile saat 12:00’de Bologna’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 12:40’ta gezimize başlıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Bologna şehir turu için hareket ediyoruz. Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli kuleleri göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuz sonrası Roma’ya gidiyoruz. Geceleme otelimizde.
  1. Gün ROMA
Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol meydanı göreceğimiz yerler arasında.
Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna 45 € karşılığında katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü gördükten sonra Nemi Köyü’ne varıyoruz. Köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zamanımız olacak. Hemen ardından İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e hareket ediyoruz. Burada da serbest zaman imkanı bulacaksınız. Tur sonrası ise otelimize gidiyoruz.
Dileyen misafirlerimiz rehberimizin akşam ekstra olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu 25 € karşılığında katılabilirler. Geceleme otelimizde.
  1. Gün ROMA
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz bugünü serbest geçirebilirler. Arzu eden misafirlerimiz ise rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli & Pompei turuna 85 € karşılığında katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. yüzyıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Burada yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacaksınız. Pompei Açık Hava Müzesi ziyareti sonrası Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Napoli şehir turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro meydanından ve Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
  1. Gün ROMA - FLORANSA
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto turuna katılmak isterseniz; bu turumuz 25€! İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Floransa’ya şehir turu için yola çıkıyoruz. Panoramik Floransa şehir turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici ailesinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane göreceğimiz yerler arasında. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.
  1. Gün FLORANSA
Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından bugünü dileyen misafirlerimiz serbest olarak geçirebilirler. Arzu eden misafirlerimiz ise rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana turuna 90 € karşılığı katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli meydanını görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedebileceğiniz San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno meydanını görme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası Siena’ya doğru hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunuyor. Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasında. Tur sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
  1. Gün FLORANSA - VENEDİK
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona turuna katılma imkanı bulabilirsiniz. (35€). Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona Arenası, değişik mimarisiyle ünlü Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Tronchetto meydanının ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanına gidiyoruz ve burada panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası ise otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
  1. Gün VENEDİK
Oteldeki sabah kahvaltısının ardından dileyenler günü serbest geçirebilir. Dileyen misafirlerimiz ise rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bled - Ljubljana turuna katılabilirler. (75€). Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan ve St. Nicholas Katedralini bulunuyor. Hemen sonrasında Bohinj buzulunun etkisiyle oluşan Bled Gölü’nü görme imkanı bulabilirsiniz. Bled Gölü 2 km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğindedir. Göl etrafındaki tepeleri, sudaki yansımalarını, geleneksel teknelerini, üzerinde kilise bulunan muhteşem adasını göl kenarındaki kuğuları göreceksiniz. Göl çevresinde yürüyüş yaparak veya bisiklet kiralayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
  1. Gün VENEDIK - BOLOGNA - İSTANBUL   
Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Bologna Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1218 sayılı tarifeli seferi ile saat 13:20’de İstanbul'a uçuyoruz. Yerel saat ile 17.55’te İstanbul'a varıyoruz ve bir başka Alibaba Tour organizasyonunda görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.
Klasik İtalya turumuza rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki linke TIKLAYINIZ!
https://www.alibabatour.com/ tur-detay / klasik-italya-turna- pegasus-havayollari-ile- bologna-gidisbologna-donus- 20182019-donemi / 26-2145-32612
 

250
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
.